آمار صحیح پایه و اساس برنامه ریزی و توسعه کشور است
+ پ -
آمار صحیح پایه و اساس برنامه ریزی و توسعه کشور است

فرماندار حاجی اباد گفت:ارائه آمار دقیق در سرشماری نفوس و مسکن، پایه و اساس برنامه ریزی و توسعه همه جانبه و متوازن کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از خبرنگار پیارم،  حمیدجهانگیری در جمع شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی اظهار کرد: برنامه ریزی صحیح مستلزم داشتن آماری دقیق و صحیح می باشد که این مهم با همکاری و همراهی همه ی مردم امکان پذیر خواهد بود.

وی شرکت خوب و گسترده مردم در سرشماری را نمونه ی بارز همکاری و همدلی مردم با دولت دانسته و یادآورشد: دولت برای برنامه ریزی ،
تخصیص اعتبارات لازم و همچنین توسعه همه جانبه کشور نیازمند آماری دقیق و صحیح می باشد که شوراها و دهیاران باراهنمایی های لازم و تشویق و ترغیب مردم می توانند نقش ارزشمند و مهمی را در این امر مهم ایفا نمایند.

جهانگیری در خصوص شایعه تاثیر سرشماری بر یارانه ها نیز گفت : این سرشماری هر ۵سال یکبار از طرف مرکز آمار کشور انجام می شود و هیچ گونه ارتباطی با یارانه ها ندارد.

وی با اشاره به مزایای سرشماری اینترنتی مزایای اظهار داشت: در این روش فرد با صبر و حوصله بیشتری به سوالات پاسخ خواهد داد و همچنین با توجه به سال اقتصاد مقاومتی صرفه جویی بیشتری بدنبال خواهد داشت که از آحاد مردم درخواست می شود برای ثبت اطلاعات خود به سایت سرشماری مراجعه نمایند.
وی گفت: از دهیاران و شورای روستایی انتظار می رود که در اطلاع رسانی ثبت نام اینترنتی سرشماری اقدامات لازم را انجام دهند.

وی افزود: آمار دقیق در سرشماری مبنای برنامه ریزی و تصمیم گیری برای مدیران ارشد استان است که ارائه آمار غلط و نادرست این مهم را با مشکل مواجه خواهد کرد.

فرماندار شهرستان حاجی آباد خاطرنشان کرد : پس از پایان سرشماری از شوراها و دهیاران فعال در عرصه سرشماری به طور ویژه تجلیل به عمل خواهد امد.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff