آمار تازه مسکو از عملیات ضدداعش؛ ۲۰۴ هدف در ۲۴ ساعت منهدم شد/ شلیک موشک‌های کروز از عمق مدیترانه
+ پ -
آمار تازه مسکو از عملیات ضدداعش؛ ۲۰۴ هدف در ۲۴ ساعت منهدم شد/ شلیک موشک‌های کروز از عمق مدیترانه

وزارت دفاع روسیه از موفقیت عملیات گسترده نیروهای هوایی و دریایی ارتش این کشور علیه گروه داعش در شبانه‌روز گذشته در سوریه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جنگنده‌های نیروی هوایی روسیه در ۲۴ ساعت گذشته موفق به انجام ۸۲ سورتی رفت‌وبرگشت بر فراز مناطق استقرار داعش و انهدام ۲۰۴ مورد از مواضع آنان شده‌اند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز از عملیاتی‌شدن اهداف تعیین‌شدۀ فرماندهی ارتش در مأموریت‌های تهاجمی جنگنده‌های سوخو بر فراز استان‌های حلب، إدلب، لاذقیه، حما و حُمص خبر داده است.

طبق اعلام سرلشکر «ایگور کوناشنکوف»، از مجموع ۸۲ سورتی پرواز انجام‌شده، ۳۲ مورد آن در شب صورت گرفته است. جنگنده‌های سوخوی ۲۴ ام، ۲۵ اس ام و جنگنده تهاجمی سوخو-۳۴، پرنده‌های شرکت‌کننده در مأموریت اخیر روسیه در شکار تروریست‌های تکفیری بود‌ه‌اند. در این مجموعه عملیات، جنگنده‌‌ها از پشتیباتی شماری از جنگنده‌های مدرن چندمنظورۀ سوخو-۳۰ مجهز به توان درگیری‌ تن به تن هوایی برخوردار بودند.

کوناشنکوف ضمن اعلان خبر بازگشت همه جنگنده‌های مذکور به آشیانه‌های پایگاه هوایی «حمیمیم» سوریه در شهر لاذقیه، در ادامۀ گفتگو با خبرنگاران از مأموریت موفقیت‌آمیز زیردریایی کلاس «کیلو» با نام «روستوف» مستقر در دریای مدیترانه خبر داد.

در این مأموریت، موشک‌‌های کروز دوربرد دریاپایۀ «۳ ام-۵۴ کلاب» از منطقه عملیاتی دریای مدیترانه و در موقعیت زیرسطح، با حداکثر دستاورد، به مواضع و زیرساخت‌های تروریست‌ها اصابت کرد.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه این رخداد را نخستین مورد آن در نوع خود از آغاز ورود نیروهای ارتش روسیه به سوریه برای نبرد با تروریسم تکفیریِ مورد حمایت غرب خواند.

ارتش روسیه در تاریخ ۳۰ سپتامبر سال جاری، با دریافت مجوز از سوی رییس‌جمهور منتخب سوریه، به معرکۀ نبرد با تروریسم تکفیری-صهیونیستی داعش در خاک سوریه وارد شد. همزمان با اقدام روسیه در اعزام جنگنده‌های سوخو، هر روز و بطور فزاینده بر عمق پیشروی‌های ارتش سوریه و نیروهای مقاومت مردمی علیه متجاوزان افزوده شده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff