آمار برگزاری آزمون سراسری سال ۹۴ در ۴ گروه آزمایشی
+ پ -

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه آزمون سراسری سال ۹۴ تاکنون برای ۹۱۷ هزار و ۱۱۳ داوطلب از نظر اجرایی برگزار شده، گفت: سؤالات گروه علوم تجربی از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه امروز بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  فارس، حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده فرایند برگزاری آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی برای ۴۹۷ هزار و ۷۴۵ داوطلب صبح امروز جمعه ۲۲ خرداد برگزار شد که از این تعداد ۳۲۳ هزار و ۴۹۶ نفر زن و ۱۷۴ هزار و ۳۷۶ نفر مرد هستند.

وی افزود: آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم تجربی در ۳۶۵ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۱۷ کشور خارجی در ۴۶۳ حوزه آزمون برگزار شد.

توکلی اظهار داشت: داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در آزمون باید به صد سوال عمومی در مدت ۷۵ دقیقه و ۱۷۰ سوال اختصاصی در مدت ۱۷۵ دقیقه پاسخ می‌دادند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور عنوان کرد: البته آن دسته از داوطلبان دارای دیپلم بهیاری یا شاغل به حرفه بهیاری باید به ۵۰ سوال دروس تخصصی بهیاری نیز در مدت ۳۰ دقیقه پاسخ می‌دادند.

به گفته توکلی، سوالات گروه آزمایشی علوم تجربی از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه امروز بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

وی افزود: تاکنون آزمون سراسری برای گروه‌های ریاضی و فنی، علوم انسانی، هنر و علوم تجربی برگزار شده است که آزمون گروه ریاضی برای ۱۸۱ هزار و ۲۹۹ داوطلب، علوم انسانی برای ۱۸۱ هزار و ۷۱۹ داوطلب، آزمون هنر برای ۵۶ هزار و ۲۵۹ داوطلب و آزمون تجربی برای ۴۹۷ هزار و ۸۴۵ داوطلب برگزار شد یعنی آزمون سراسری سال ۹۴ تاکنون برای ۹۱۷ هزار و ۱۱۳ داوطلب از نظر اجرایی برگزار شده است که از این تعداد ۵۴۲ هزار و ۴۹۲ نفر زن و ۳۷۴ هزار و ۶۲۱ نفر مرد بودند و آزمون گروه زبان‌های خارجه نیز بعدازظهر امروز برای ۱۱۲ هزار و ۱۵۴ داوطلب برگزار می‌شود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff