آمادگی هيئت‌هاي مذهبی ابوموسی براي عزاداری ماه محرم
+ پ -
آمادگی هیئت‌های مذهبی ابوموسی برای عزاداری ماه محرم

با نزدیک شدن به ماه محرم هیئت های مذهبی شهرستان ابوموسی در راستای عزاداری و احیاء خط خون و شهادت و رسانیدن صدای مظلومیت ائمه اطهار(ع) به گوش جهانیان آماده می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین، هر سال با نزدیک شدن به ماه محرم ماه عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) شهر رنگ و بوی دیگری به خود می گیرد. مردم برای عزاداری سید و سالار شهیدان آماده می شوند، چند روزی است که حسینیه ها، مساجد، تکایا و فضا های شهری ابوموسی خود را برای ماه محرم آماده می کنند.
همزمان با فرا رسیدن ایام ماه محرم الحرام و سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مردم ولایتمدار ابوموسی با سیاه پوش کردن و آماده سازی شهر به استقبال این ماه می روند.
مردم شهرستان ابوموسی با تأسی از آموزه های دینی خود همه ساله عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و ۷۲ تن از بهترین یارانش را با شوری آکنده از شعور و شناخت حسینی با ایمان و باوری قوی در ذهن و قلب و جامعه خویش زنده نگه می دارند و سال به سال پُر شورتر از سال قبل به عزاداری برای سرور و سالار شهیدان می پردازند.
این بار نیز نیروی عشق و ایمان به سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نوجوانان و جوانان حسینی هیئات عزاداری شهرستان ابوموسی را به استقبال از ماه محرم کشانده و با نصب عَلم ها و بنر ها و پارچه نوشته های منقش شده به نام مبارک حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت ابوالفضل(ع) به پیشواز ماه محرم می روند.
هیات های مذهبی به عنوان سازمان های خودجوش و مردمی در اشاعه فرهنگ غنی اسلامی مبتنی بر باورها و اعتقادات اصیل دینی، رسالت بزرگی برعهده دارند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff