تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 344689
تاریخ انتشار:شنبه 16 مرداد 1395 - 16:20| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
سرلشکر باقری:

آماده سازی نیروهای مسلح برای پایه ریزی یک تمدن خواسته ملت ایران است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: آماده سازی نیروهای مسلح برای پایه ریزی یک تمدن و انجام یک حرکت عظیم و تبدیل فضای دانشگاه عالی دفاع ملی به فضای دینی و انقلابی همرنگ با آرمان‌ها و خواسته‌ ملت ایران است.

آماده سازی نیروهای مسلح برای پایه ریزی یک تمدن خواسته ملت ایران است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از ایسنا؛سردارسرلشکر پاسدار محمد باقری در همایشی که با حضور فرماندهان و مقامات عالی رتبه نیروهای مسلح برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه عالی دفاع ملی به عنوان عالی ترین مرکز آموزش و پرورش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در بیانات و فرمایش‌های مقام معظم رهبری جایگاه ویژه‌ای دارد و این جایگاه در اساسنامه و تمامی مراتبی که برای دانشگاه ترسیم شده دیده شده و منقوش است.

وی ادامه داد: مهمترین نکاتی که معظم له از دانشگاه عالی دفاع ملی انتظار داشتند آماده سازی نیروهای مسلح برای پایه ریزی یک تمدن و انجام یک حرکت عظیم و تبدیل فضای دانشگاه به فضای دینی و انقلابی همرنگ با آرمان ها و خواسته‌های ملت ایران و هم‌چنین رساندن نیروهای مسلح به هویت حقیقی خود شامل مجموعه‌ای از دانش، معرفت، توانایی، ‌روحیه، ایمان و آگاهی از مسائل جاری کشور، مسائل جهان، ویژگی های نظام سلطه، ضرورت و نحوه دفاع از کشور و آگاهی از تهدیدات موجود نسبت به نظام و انقلاب اسلامی است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:‌ ما خدا را شکر می‌کنیم در نظامی زندگی می‌کنیم که در دوران دفاع مقدس و پس از آن در برابر تجاوزات صورت گرفته با تهدیدات متنوع و متکثر مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران بدون وابستگی به خارج و با فکر انقلابی جوانان خودش و کارکنان نیروهای مسلح تحت رهبری فرمانده معظم کل قوا راهبرد تدوین کرده و راهکارهای اجرایی را  دنبال، طراحی و اجرا کرده باز دارندگی را به نحو احسن عملی کرده به نحوی که به اعتراف دشمن بارها اراده تجاوز و تهاجم به این کشور را کرده‌اند اما در محاسبه هزینه و فایده به نتیجه نرسیدند اما آیا این عملکرد سی و چند ساله نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در سطوح عالی و راهبردی تبدیل به دانش مکتوب و قابل تدریس و قابل آموزش  در دانشگاه عالی دفاع ملی شده است؟

باقری افزود:‌ هر چند بخش مهمی از این کار انجام شده ولی این وظیفه و رسالتی بر دوش دانشگاه بوده و همراهی مجدانه سازمان نیروهای مسلح و معاونت های ستاد کل و قرارگاه خام (ص) ضروری است که این تجربیات به رشته تحریر در بیاید و در دانشگاه تدریس شود.

رئیس هیأت امنای دانشگاه عالی دفاع ملی با اشاره به اهمیت ارتقا تعامل دانشگاه با معاونت‌های ستاد کل و سازمان های عهده نیروهای مسلح، گفت: بنده به عنوان رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برابر امر موکد فرمانده معظم کل قوا مامور به ارتقا و این تعامل هستم و این دستور مربوط به همه بخش‌های ستاد کل از جمله دانشگاه عالی دفاع ملی است. بحمد الله پتانسیل و توانایی و تجربه بسیار زیادی در ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و بایستی از این توانایی ها به خوبی استفاده کرد.

وی گفت: این که به لحاظ ساختار ظاهری دانشگاه دفاع ملی در مجموعه ستاد کل است و سازمان های فرماندهی که مجموعه جدایی دارند مانع این نمی‌شود که یک همکاری به هم پیوسته علمی، آموزشی و پژوهشی بین این مجموعه ها صورت گیرد. هم‌چنین در معاونت های ستاد کل و مجموعه های مرتبط هم توانایی های خوبی وجود دارد که ان‌شاء‌الله  سردار وحیدی به عنوان رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی بتوانند با روحیه تعاملی که دارند و هم‌چنین متقابلا سازمان ها و معاونت‌ها ستاد کل ما شاهد ارتقا این تعامل و همکاری و همفکری باشیم.

باقری  گفت:‌مطلب دیگری که انتظار می‌رود نکته ای است که فرمانده کل قوا در حکم خود به اینجانب تاکید فرمودند. ایشان جدای از مسأله توجه به ارتقا توان و آمادگی رزمی و آمادگی پاسخگویی به هر نوع تهدید که در حکم درج فرمودند، مساله عمل انقلابی را در حکم شان تصریح فرمودند.

وی خاطرنشان کرد: مدتی است فرماندهی معظم کل قوا خطاب به همه اقشار ملت ایران و مسئولان نظام این نکته را متذکر می‌شوند که با گذشت یک نسل از انقلاب اسلامی (اگر یک نسل را حدود ۳۴-۳۵ سال در نظر بگیریم) نیاز است که یک بازخوانی و تذکر مجدد و باز تعریف مفاهیم انقلاب، دلایل و ضرورت انقلاب اسلامی و ضرورت تداوم و ارتقاء‌ویژگی ها در انقلاب اسلامی داشته باشیم. این کاری است که دانشگاه عالی دفاع ملی به خوبی می‌تواند در آن به اینجانب و همکارانم و همه نیروهای مسلح کمک کند. این عمل انقلابی چه شاخص هایی دارد؟ چه ویژگی‌هایی دارد؟ چه انتظاراتی می‌رود از سطوح مختلف رئیس ستاد کل اعضا و بخش های ستاد کل، فرماندهان و بخش های سازمان های نیروهای مسلح؟

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: نیروهای مسلح به عنوان یکی از بخش هایی که مستقیما به مقام معظم رهبری متصل هستند یا شاید بگویم مهمترین بخش از مجموعه های متصل به ایشان مانند سایر موارد بایستی پیشگام و پیشقدم در این باشند که هم بتوانند عمل انقلابی، روحیه انقلابی، نظام انقلابی را بازتعریف درست علمی کنند و هم در اجرا و عمل به آن پیشقدم باشند. طبیعتا انسان درطول عمر و گذر زمان ممکن است دچار غفلت شود و تذکر و تاکید مجدد می‌تواند اصلاحات لازم را در مسیر حرکت انسان و سازمان های انسان محورمان ایجاد کند این انتظاری است که از دانشگاه می‌رود.

انتهای پیام

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=344689
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,568 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی