آل سعود نوادگان کسانی هستند که تولیت کعبه را با مشک شراب عوض کردند
+ پ -

یکی از مراجع تقلید گفت: سعودی‌ها، نوادگان همان افرادی هستند که تولیت کعبه را با مَشک از شراب عوض می‌کردند، اینان نوادگان همان‌هایی هستند که قبل از فتح مکه، کافر مطلق و بعد از فتح مکه، منافق مطلق بودند و هیچگاه ایمان نیاورند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار جمعی از اعضای اتاق فکر بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم اخلاص را سرمایه اصلی، در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: جریانِ انقلاب اسلامی از حوزه و مرجعیت دینی آغاز شد؛ لذا بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی به این دلیل سامان نپذیرفت که مرجعیت و روحانیتی مانند کشور ما در اختیار نداشتند؛ اگرچه کشته‌های بسیاری در این راه دادند اما نتوانستند به موفقیت کامل دست پیدا کنند. امیدواریم صدرو انقلاب اسلامی به این معنا باشد که همه آنها احیا شوند.

وی انقلاب اسلامی را انقلابی الهی دانستند و بیان کرد: جریان انقلاب اسلامی یک امر سیاسی و حزبی نیست و نمی‌توان گفت این انقلاب به شخص خاصی یا گروه و حزب خاصی وابسته است. هرگاه قرآن و عترت را پشتوانه انقلاب بدانیم، جای هیچگونه نگرانی نخواهد بود.

این مرجع تقلید با اشاره به روایتی از معصوم علیه‌السلام در خصوص شرک، خاطرنشان کرد: از وجود معصوم (ع) سوال شد که آیه «وَمَا یُؤْمِنُ أَکْثَرُهُمْ بِاللَّهِ إِلَّا وَهُمْ مُشْرِکُونَ» چه مصداقی دارد، حضرت در جواب فرمودند همان افرادی که در کنار خدا به افراد دیگر هم ایمان دارند، به عبارت دیگر افرادی که می‌گویند اول خدا و دوم فلان شخص می‌تواند این مشکل خاص را حل کند در حقیقت گرفتار نوعی شرک هستند چراکه همه امور از ابتدا تا انتها به دست خداست.

آیت‌الله جوادی آملی در فراز دیگری از فرمایشات خود به جنایات آل سعود علیه مردم مظلوم یمن اشاره و ضمن محکوم کردن این جنایات، اظهار کرد: سعودی‌ها، نوادگان همان افرادی هستند که تولیت کعبه را با مَشکی از شراب عوض می‌کردند، اینان از نوادگان همان‌هایی هستند که قبل از فتح مکه، کافر مطلق و بعد از فتح مکه، منافق مطلق بودند و هیچگاه ایمان نیاورند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff