آل سعود خائن الحرمین است نه خادم الحرمین/ هلال احمر باید موعود اسلام باشد/انقلاب اسلامی بهترین مدل سیاسی، علمی و مردم سالار در جهان است
+ پ -
آل سعود خائن الحرمین است نه خادم الحرمین/ هلال احمر باید موعود اسلام باشد/انقلاب اسلامی بهترین مدل سیاسی، علمی و مردم سالار در جهان است

امام جمعه بندرعباس گفت: سعودی ها با حمله به یمن ماهیت حاکمان خود را نشان دادند و ثابت کردند که نه تنها پایبند به اسلام نیستند بلکه با همراهی یهود نوکریشان نسبت به آمریکا خائن الحرمین شناخته شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای ساحل ،آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های عبادی سیاسی  نماز جمعه با بیان اینکه  هلال احمر ریشه ی اسلامی ماست و پدیده ای اسلامی است، گفت: هلال احمر باید موعود اسلام باشد همانطور که بسیج موعود اسلام است.

وی با بیان اینکه بزرگترین مانع برای استکبار بسیج است، افزود:تنها خزانه ای که تمام نمی شود بسیج است و هلال احمر نیز گوشه ای از اندیشه ی اسلامی است .

امام جمعه بندرعباس در ادامه با تبریک سالروز تاسیس بسیج سازندگی فرمود: ما در گذشته جهاد سازندگی را داشته ایم که رسالتش را خوب انجام داده و به هر دلیل الان ما همان جریان جهاد با قدرت در بسیج سازندگی است.

 

وی افزود: بسیج سازندگی  در رابطه با روستاها و مناطق محروم بسیار موفق بوده است و در این رابطه از ظرفیت جامعه بخوبی استفاده کرده است به ویژه از جوانان که در فصل تابستان مدارس و دانشگاه ها تعطیل می باشد بخوبی بهره می برند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان در رابطه با مسائل منطقه گفت: جنایت سعودی ها برای مردم یمن فایده داشته که ماهیت حاکمان ریاض آنگونه که بود شناخته شده است و ما فهمیدیم که این ها نه از اسلام آگاهی دارند و نه پایبند به اسلام اند بلکه نوکریشان نسبت به آمریکا خائن الحرمین همراهی آنها با یهود روشن شد.

وی در ادامه افزود: به آمریکاها که تهدید حمله به ایران می کنند می گویم که آمدنتان با خودتان است ولی برگشتن تان با خودتان نیست؛ شماها یک زمانی دنیا دستتان بود و تا توانستید جنایت کردید اما دیگر دوران گذشته تکرار نمی شود و جهان فهمیده است که شما قاتلید.

در انتها امام جمعه بندرعباس نمازگزاران را به تظاهرات علیه رژیم آل سعود دعوت کرد تا با مشت های گره کرده خود “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر آل سعود بی دین” را فریاد زنند.

دولت به شرایط بهداشت جاسک و بشاگرد نگاه ویژه کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  مکران نیوز،حجت الاسلام جواد غلامی در خطبه های نماز جمعه جاسک با محکوم کردن حمله عربستان به مردم مظلوم یمن و تشابه اقدامات آنها با گروه داعش اظهار کرد: گروه داعش نماینده وهابیان و سعودیها هستند و سعودیها نماینده آمریکا و صهیونیسم میباشند.

امام جمعه جاسک با تبریک هفته هلال احمر و  تقدیر از رشادت خلبان شجاعی  که برای کمک به مردم یمن اعزام شده بودخاطرنشان کرد: نامبرده غیرت پایبندی به اسلام و غیرت اهل بیتی بودن را به رخ تمام دنیاد کشید.

غلامی در ادامه خطبه ها با اشاره سالروز تحریم توتون و تنباکو توسط میرزای شیرازی اظهار کرد:نامبرده با یک خط فتوای خود، چند کار انجام داد:اول اینکه با استبداد داخلی جنگید و آنرا شکست داد؛دوم دست استعمارگران و دخالت کنندگان در امور مملکت را قطع کرد و گروهی سومی را که با این فتوا به جای خود نشاند افرادی مانند میرزا ملکم خان و غربزده ها بودند که وابستگیشان به غرب بیش از دلدادگیشان به دین و اسلام بود.

وی در پایان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند همه دولتها موظفند از لحاظ معیشتی به معلمان رسیدگی کنند تصریح کرد:معمان وقتی اعتراضی میکنند بایستی حد و مرزها را بشناسند  تا دشمن از اعتراض آنها سوء استفاده نکند.

 

 مذاکره در سایه تهدید و ننگ را به هیچوجه نمی خواهیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های این هفته نماز جمعه کیش با بیان اینکه مذاکره در سایه تهدید و ننگ را نمی خواهیم اظهار کرد: توقع ما از دولت این است که هرجا احساس کرد که مردم و نظام جمهوری اسلامی تحقیر می شوند مذاکرات را ترک کنند.

وی با اشاره به اینکه آمریکائیها پای میز مذاکره نرم حرف می زنند و در موقعیتی دیگر اقدام به تهدید می کنند متذکر شد: ما تنها حرف نمی زنیم و هل من مبارز می طلبیم آن ها هم اگر راست می گویند وارد صحنه عمل شوند. آن ها حرف و عملشان یکی نیست.

نماینده ولی فقیه اظهار کرد: ما با منطق سخن می گوئیم و در جریان مذاکرات این منطق را به اثبات رساندیم اما آنها پای میز مذاکره یک چیز می گویند و روز بعد دهها خلاف آن می گویند. آیا با کسانی که هیچ ضابطه ای را قبول ندارند می شود وارد مذاکره شد؟

وی تصریح کرد: باید با شجاعت و قاطعیت با آنان حرف زد. همانطور که “روح الله” حرف زد. باید آنچنان سیلی به آمریکا زد که با سیلی عقب نشینی کند. دیپلماسی نرم و با لبخند در مقابل آمریکا جواب نمی دهد.

خطیب جمعه کیش تاکید کرد: ما ملت سلحشوری هستیم که در راه انقلاب هزاران شهید تقدیم کرده ایم و هر لحظه و موقعیت که نیاز باشد در مقابل آمریکا و اسرائیل می ایستیم. خون حسینی در رگ های ماست و تن به ظلم و ستم نمی دهیم.

حجت الاسلام علیدادی با اشاره به اینکه نیازی به مذاکره با کسانی که رفتار دوگانه دارند نداریم گفت: ما زیر سایه تهدید با کسی مذاکره ای نداریم. با کسانی که بزرگترین جنایات جنگی را مرتکب شده اند. چه کسانی بر سر مردم هیروشیما و ناکازاکی بمب اتمی ریختند؟ چه کسانی امروز در یمن زنان و کودکان بی دفاع را قتل عام می کند؟ آنان که خود را خادم الحرمین می دانند و زنان و کودکان مسلمان وعرب را به خاک و خون می کشند. آل سعود ظالم که نه بویی از اسلام برده اند نه بویی از عربیت.

وی خطاب به آل سعود گفت: اگر مسلمان نیستید، آزاده باشید. اگر مسلمان نیستید لااقل عرب باشید.

در بخش دیگری از خطبه های این هفته کیش حجت الاسلام علیدادی با تاکید بر رعایت تقوی الهی ، تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع) و بزرگداشت شیخ کلینی گفت: شیخ کلینی استاد فقه و فقاهت در جامعه فقهی است و ما به علمای عظیم الشأنی از شیخ کلینی تا خمینی(ره) افتخار می کنیم که فقه و فقاهت را همانگونه که شایسته و بایسته است به ما رساندند.

وی به نهضت تنباکو اشاره کرد و افزود: میرزای شیرازی در زمان خفقان طاغوت با شجاعت هرچه تمامتر از حق و عدل دفاع کرد و ایران آن روز را از چنگ اجانب نجات داد و این از افتخارات حوزه های علمیه است. کسانی که در حوزه های علمیه و لباس روحانیت بودند از جان خود و آبروی خود گذشتند تا امروز ما با افتخار زندگی کنیم و در مقابل دنیای استکبار بایستیم.

امام جمعه کیش لغو قانون کاپیتولاسیون را از دیگر مواردی بر شمرد که با حضور روحانیت مبارز در زمان طاغوت رخ داد و اظهار کرد: با لغو کاپیتولاسیون که یکی دیگر از جریانات بسیار خطرناک بود خارجی ها در حاشیه امنی قرار می گرفتند که هر خطا و جنایتی که مرتکب می شدند دولت حتی نمی توانست به آنان اعتراض کند. این قرار داد ننگین و خفت بار به برکت وجود امام(ره)، انقلاب و مردم لغو شد و از مردم و ایران، ایرانی ساخت که امروز رو در روی آمریکا می ایستد.

در پایان نماز جمعه امروز کیش مردم و مسئولان در کنار یکدیگر در راهپیمایی و در حمایت از مردم مظلوم یمن شرکت کردند تا با این راهپیمایی به جهانیان اعلام کنند که از مظلوم و اسلام با تمام وجود دفاع خواهند کرد.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی در مسجد خاتم الانبیا کیش با حضور مردم ومسئولان برگزار شد.

 

 

آل سعود لیاقت خدمت به حرمین شریفین را ندارد

به گزارش پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام مختاری در نماز عبادی و سیاسی این هفته با اشاره به سخنان رهبری اظهار کرد: آموزش و پرورش آینده کشور و اهداف پیش روی نظام ما را برآورده خواهد کرد.

مختاری در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند: ملت ایران زیر بار مذاکره در سایه تهدید نمی رود از یک طرف سرمیز مذاکره و از یک طرف هی تهدید کنید ملت ایران معنا ندارد ، شما چهار پنج سال است این ملت را تهدید کردید چه غلطی توانستید بکنید امریکا اگر نیازش به مذاکره بیشتر از ما نباشد کمتر از ما هم نیست ما با مذاکراتی که در شبه تهدید بخواهد صورت بگیرد مخالفیم تیم مذاکره کننده مذاکره بکنند اما با رعایت خطوط قرمز زیر بار تهدید و تحقیر نباید بروند .

مختاری در ادامه افزود: آمریکایی ها تا کنون هیچ غلطی نتوانستند بکنند و از این به بعد هم در مقابل این ملت شجاع  هم هیچ غلطی نمی توانند بکنند، مردم ما هم میدانند اینها رجز زور خواهی است ۳۵ سال است اینها تهدید کردند و هیچ کاری نتوانستند بکنند.

وی در ادامه با محکوم کردن جنایات آل سعود افزود: امروز کار ال سعود در یمن با هیچ منطقی قابل قبول نیست تجاوز و تعدی به مردم مظلوم مسلمان کشور همسایه با کدام مبنای دینی ، انسانی و بشری همخوانی دارد، یک کشور لشکر کشی بکند و بچه ها و مردمان بی دفاع یمن را به خاک و خون بگشد زیر ساخت های این کشور را از بین ببرد چه توجیهی ال سعود برای این اعمال خود دارد.

مختاری در ادامه بیان داشت: عربستان مرتکب به بزرگترین اشتباه عصر و قرن خودش شد بدون شک این ها دایه دار املغرایی جهان اسلام و خدمت به حرم الشرفین و پدر جامعه اسلامی بودند کدام پدر بچه های خودش را به خاک و خون می کشد وخانه را بر سربچه های خود خراب می کند کدام پدر راه اب و غذا و دارو را بر فرزندان خودش می بندد.

امام جمعه شهرستان حاجی آباد در ادامه تصریح کرد: پدری عربستان و آل سعود تمام شد دایه خدمت به حرمین شریف امروز تبدیل به خیانت حرمین شریف، خیانت به اسلام و مسلمین شده است.

وی با تاکید  به حکام مستبد ال سعود و عربستان افزود: شما اگر امروز خودتان را در محضر پیغمبر خدا فرض بکنید چه جوابی برای پیغبر خدا دارید این امت را بی بزرگتر فرض کردی اینها امت رسول الله هستند شما امروز باید در مقابل پیغمبر پاسخ گو باشید و در قیامت باید به پیغمبر خدا پاسخ بدهید اینها اهل و عیال پیغمبر خدا هستند ای خائنین به پیغمبر خدا و اسلام و مسلمین و امروز فریاد ناله جامعه اسلامی بلند می شود این شبهای ماه رجب در دل سحر دست مناجات را بلند می کنیم به درگاه خداشکایت کنیم ، امت یمن بی صاحب نیست علی،  پیغمبر و امام زمان عج دارد و انشاالله خداوند به زودی دست این امت مسلمان را خواهد گرفت و انتقام سختی از ال سعود خواهد گرفت.

مختاری در ادامه گفت: ننگ بر امریکای کثیف  و استکبار جهانی که همه شما ها باید به حمایت از مردم یمن می آمدید از عربستان و آل سعود خائن حمایت می کنید، کجایند این مجامع حقوق بشر و دفاع از مظلومین عالم شعارهای شما دیگر رنگ باخته برای مردم دنیا در واقع ایران به فرموده مقام معظم رهبری شما اجازه نمی دهید دارو مواد غذایی بفرستد اجازه نمی دهید نسل کشی به چه قیمتی یک ملتی که دوست ندارد زیر بار استکبار و سلطه آمریکا نباشد چه تاوانی را باید پرداخت کند رزمندگان یمن نیازی به تسحیلات ما ندارند تمام پایگاههای یمن در اختیار انصار الله است امروز مردم یمن در بدترین شرایط مشغول جهاد هستند و مردم ایران هم با تمام وجود کمک مالی جانی پشتوانه ملت یمن خواهند بود و انشاالله خواهیم دید.

وی در پایان افزود: باز دوبار شاهد بودیم دسیسه کثیف امریکا را در کشور عراق که اخیرا نقشه ای برای تجزیه کشور عراق کشیدند، حاصل حضور و همراهی امریکا همین است هرجا رفتند فساد کردند و عمران و آبادی را از بین بردند تفرقه ایجاد کردند و وحدت را از بین بردند.

علمای اهل سنت از خواب غفلت بیدار شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب،  حجت السلام والمسلمین زارعی امام جمعه موقت شهرستان میناب در خطبه های نماز جمعه این هفته با محکوم کردن جنایات آل سعود گفت: خاندان آل سعود که حکومت عربستان را در دست گرفتند از یک طایفه چادر نشین بدون فرهنگ و ریشه بودند که هیچ معرفتی از لحاظ دینی نداشتند.

وی بیان داشت: آنها بعد از تشکیل حکومت جمعیت خود را به ۲۷ هزار نفر رسانیدند و  کل تلاش خود را بر گسترش ثروت خود داشته اند و بعد از مدتی به ابزار دست آمریکایی ها و اسرائیلی ها تبدیل شدند.

زارعی با اشاره به اینکه ایران تنها کشور مدافع حقوق بشر است عنوان داشت: امروز انقلاب اسلامی ما برای مردم ستم دیده و رنج دیده بهترین مدل سیاسی، علمی و مردم سالار در جهان شناخته شده است.

خطیب نماز جمعه میناب در ادامه عنوان کرد: برای حفظ و انسجام جامعه اسلامی ضروری است که همه مسلمین جهان ید واحده باشند.

وی خطاب به علمای اهل سنت عنوان کرد: از علمای اهل سنت می خواهیم که از خواب غفلت بیدار شوید و در قالب جهالت  فرو نروید، آیا مگر مسلمانان یمن اقدامی برعلیه منافع سعودی ها انجام داده اند که بچه های مظلوم و بی گناه آنها را اینطور به خاک و خون می کشند، کجای قرآن اجازه کشتن مردم بی گناه را می دهد.

مستکبرین جهان مخصوصا آمریکا و اسرائیل که در راس تمام جنایتکاران جهان هستند بدنبال زورگویی و به تاراج بردن ثروت کشورهای ضعیفی مثل یمن هستند و از دست نشانده های خود برای رسیدن به افکار پلید خود استفاده می کنند.

لازم به ذکر است در پایان اقامه نماز عبادی جمعه مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه میناب بر علیه جنایات آل سعود راهپیمایی و حملات وحشیگرانه آنها را محکوم کردند.

 

علمای جهان اسلام در برابر نقشه های انگلیس شجاعانه بایستند

حجت الاسلام والمسلمین شاکری، امام جمعه شهر بندر چارک قناعت و استقلال را از حقوق فرزندان بر عهده والدین دانست و گفت: فرزندان باید کمبودهای خویش را از طریق قناعت حل و فصل نماید.پ
خطیب نماز جمعه بندر چارک اندیشیدن و پرهیز از سخنان بیهوده را از دیگر وظایف والدین در حق فرزندان دانستند و افزود:شناخت همنشین فرزند  از اولویت های بایسته های پدر و مادر است.
شاکری با اشاره به تبیین وظایف دیگری نظیر پرهیز از لقمه حرام ، متکی نبودن بر آرزوها ، فرصت شناس بودن و زیاده خواه نبودن را نیز از دیگر وظایف تربیتی پدرومادر دانستند.
امام جمعه شهربندر چارک در خطبه دوم نیزبه تقوی سفارش نمودند و سپس امروز را به عنوان روز صلیب سرخ یا هلال احمر گرامی داشتند.
این مقام مسئول به وجه تسمیه این نهاد بین المللی اشاراتی داشتند و وظایف این نهاد را تشریح نمودند.
وی خاطرنشان کردند : صلیب سرخ در کشور محاصره شده یمن بایستی از طریق شورای امنیت، زمینه کمک رسانی هلال احمر و صلیب سرخ را فراهم نمایند، هرچند متاسفانه ، شورای امنیت شعار حقوق بشری می دهد ولی خودش ضد حقوق بشر عمل می کند.
شاکری اظهار کرد: حمایت از مردم مظلوم یمن افضل صدقات است و وقتی چاره ای برای کمک رسانی نیست در همین شهر خودمان و بعد از اتمام نماز جمعه از جنایات آل سعود اعلام انزجار خواهیم کرد.

امام جمعه شهربندرچارک در بخش دیگری از سخنانشان به تشریح وقایع فتوای تحریم تنباکو اشاره نمودند و از درایت ها و مجاهدتهای حضرت آیت الله میرزای شیرازی یاد نمودند و به همین مناسبت افزودند : ای کاش امروز هم علمای جهان اسلام ، الزیتون تونس ، الازهر مصر ، مجمع تقریب مذاهب در مقابل دسیسه ها و نقشه های انگلیس شجاعانه بایستند.
حجت الاسلام والمسلمین شاکری در بخش پایانی خطبه های این هفته نماز جمعه پیرامون فرمایشات مقام معظم رهبری ، نکاتی را ایراد نمودند.
وی با توجه به فرمایش مقام عظمای ولایت که فرمودند : مسئولین دولتی باید به مسائل معیشتی معلمان رسیدگی کنند ، خواستار رسیدگی به اوضاع فرهنگیان و معلمان شدند.
خطیب این هفته نماز جمعه با تایید فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر موافق نبودن با مذاکره زیر شبح تهدید از هیئت مذاکره کننده گان خواستند که با نصب العین قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری ، هیبت و عزت و عظمت ملت ایران را حفظ کنند.

 

  آل سعود اسرائیل دوم در خاورمیانه است

به گزارش آذینی ،حجت الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی ضمن تبریک هفته هلال احمر و روز جهانی صلیب سرخ افزود: دشمنان اسلام امروز در جوامع مختلفی اسلامی و غیر اسلامی با ایجاد گروهها ی وحشی و با اعمال و رفتارها زشت با نام اسلام خواهان و خواستار بدنامی مسلمانان در میان ملت ها می باشند و دشمنان اسلام می خواهند هم با ترفند و حیله گری و هم با استفاده از تفرقه ، تهدید و با یاغی گری نقشه های شوم و پلیدشان را اجرایی نمایند.

وی با بیان این که آمریکا در طول تاریخ جزء تجاوز و تعرض به ملت های کشورهای مختلف و دخالت در امور داخلی کشورها و غارت سرمایه های ملی کشورها با نام حمایت از حقوق بشر که خود بویی از آن نبرده همیشه برای همه ملت های دنیا به جزء برخی اندک از همپیمانانش جز شر و بدبختی هیچ جیزی برای مردمان آن کشور بجای نگذاشته است افزود: آمریکا باید از دخالت های بی جا خود در امور کشور ها و بویژه کشورهای متمدن اسلامی یمن، بحرین، سوریه و عراق دست بردارد و تاوان هزاران شهید وهزاران زخمی و بی خانمان و از بین بردن زیر ساخت های مردم بی گناه را پرداخت کند.
امام جمعه موقت شهرستان سیریک بیان کرد:آل سعود به زودی با دعای کودکان مظلوم انشا الله به آل سقوط تغییر پیدا خواهد کرد و آنچه در قرآن از خداوند متعال به انسان ها بخوبی وعده داده شده وظیفه همه انسان ها بویژه مسلمانان در هر نقطه از کره خاکی که باشند باید هرکاری که درحمایت از مظلومین می توانند انجام و دریغ نکنند تا مشمول رحمت و قرب الهی قرار گیرند.

ابراهیمی با اشاره به اهمیت اتحاد و همبستگی کشورهای مسلمان برای مقابل با جهان استکبار که خواستار نابودی اسلام و مسلمانان در سراسر دنیا می باشند بیشتر از هر زمانی این وحدت ضروری به نظر می رسد نه اینکه خود مسلمانان ریشه همدیگر را با نسل کشی برادر دیگر خود نابود و الت دستی برای پیشبرد اهداف دشمنان باشیم اظهار داشت: متاسفانه سردمداران رژیم خبیث آل سعود که خودشان را منادیان جهان اسلامی می دانستند اینکه اسرائیل دوم منطقه برای نابودی اسلام شدند و چهره خبث و حکومت فاسد آنها مایه شرم سازی جهان اسلام تبدیل شده است.

امام جمعه موقت شهرستان سیریک یادآور شد: اسلام که دین رافت ، مهربانی دوستی و صلح و آرامش و امنیت همه انسان ها را می خواهند اینکه با اعمال زشت بسیاری از کشورهای منطقه که خود را اسلامی اما ذره ای از دستورات اسلام را پیروی نمی کنند و حتی رهبران برخی از آنها متاسفانه در مقابل عمل قبیحانه آل سعود حمایت و سکوت اختیار کرده و در این مسیر با جنایتکاران شریک و همپیمان اند و بدانند که عمل آنان در تاریخ ثبت و در آینده ای نزدیک مردم داغ این خیانت را بر دل حاکمان ظالم و خبیث خواهند گذاشت.

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff