تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 353125
تاریخ انتشار:یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۲۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
واکنش اهل سنت هرمزگان به مواضع خصمانه عربستان علیه ایران:

آل سعود به دنبال کارشکنی در دین می باشد/ اتهامات عربستان با هدف کمرنگ کردن حرکات ضد تروریستی ایران است/ دستگاه دیپلماسی از حقانیت کشور دفاع کند

علما و سران اهل سنت هرمزگان به مواضع خصمانه عربستان علیه ایران واکنش نشان دادند و تاکید کردند:دستگاه دیپلماسی و وزارت امور خارجه باید مقتدرانه از حقانیت کشور در برابر توطئه های دنیای استکبار دفاع کند.

آل سعود به دنبال کارشکنی در دین می باشد/ اتهامات عربستان با هدف کمرنگ کردن حرکات ضد تروریستی ایران است/ دستگاه دیپلماسی از حقانیت کشور دفاع کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سران و علمای اهل سنت استان هرمزگان در واکنش به اتهام زنی عربستان سعودی‌ها به ایران و تکرار دروغ دخالت در کشورهای منطقه اظهار کردند:آل سعود خادم استکبار جهانی است وجمهوری اسلامی زنگ خطری منافع غرب و حکام سعودی است لذا استکبار با هدف پیشگیری از حکومت یکپارچه اسلامی به دنبال اتهام زنی به ایران است.

عربستان به دنبال کمرنگ کردن حرکات ضد تروریستی ایران است

شیخ فهیمی، عالم اهل سنت استان هرمزگان در گفتگو با هرمز با محکوم کردن حرکت مذبوحانه آل سعود و اتهام زنی به ایران گفت: اقدام اخیر عربستان با انگیزه کمرنگ کردن حرکات ضد تروریستی ایران است که این عمل آل سعود محکوم است.

وی با بیان اینکه با اتهام زنی به ایران درصدد درصدد کمرنگ جلوه دادن فعالیت های ضد تروریستی و ضربه زدن به کشور ما است،اظهار کرد: عربستان مجری نقشه های شوم و ضد اسلامی استکبار می باشند که با این اقدام خود درصدد به انحراف کشاندن اذهان عمومی از چهره اسلامی ایران است.

فهیمی با اشاره به حادثه خون بار منا و شهادات هزاران حاجی ایرانی در این حادثه تصریح کرد: حقایق دنیا بر ملت های جهان پوشیده نیست و جهان استکبار که با هدف منزوی کردن اسلام  درصدد تخریب ایران است و کسانی که خود را ام اقراء می دانند با جهل و نادانی درصدد نابودی اسلام رستین برآمده اند.

جمهوری اسلامی زنگ خطری منافع آل سعود خائن است

شیخ  محمد صدیق بهجت، عضو شورای روحانیت شهرستان بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار هرمز با بیان اینکه استکبار جهانی به دنبال تضعیف جایگاه مسلمانان و دین اسلام است،گفت:گروه تکفیری داعش ساخته و پرداخته حکام مستبد عربی است که با تندروی و افراطی گری ضربه سختی را به پیکر اسلام وارد کرده اند و خون بسیاری از بیگاهانان  به نام اسلام ریخته شده است.

وی حوادث تروریستی دنیا را که به نام اسلام رقم خورد را  برگی از جنایات گروههای خشن و تندرویی دانست که با وابستگی به استکبار درصدد ضربه زدن به اسلام هستند و تاکید کرد:  استکبار و در راس آن صهیونیزم جهانی با هدف پیشگیری از توسعه اسلام در حال ضربه زدن به مسلمانان می باشد و با تحریک افراد متعصب درصدد بدنام کردن اسلام می باشند که داعش نیز بر این اساس ایجاد شده است.

بهجت با اشاره به اتهام زنی عربستان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: کشورهای خودفروخته عربی انقلاب اسلامی را زنگ خطری برای منافع و اریکه قدرت خود می دانند لذا با تشویش اذهان عمومی  دست به تبلیغات علیه ایران می زنند.

وی با بیان اینکه کفار در صدد ضربه زدن به مسلمانان هستند ، اظهار کرد: دشمن در صدد آسیب رساندن به منافع ملت های ماست لذا دستگاه دیپلماسی باید با هوشیاری مانع از بهم خوردن آرامش و امنیت در کشور شوند.

عضو شورای روحانیت اهل سنت بندرلنگه تصریح کرد: مسئولین نظام باید بیش از پیش به همبستگی مردم جامعه اهمیت دهند تا مبادا دشمنان اسلام با اعمالشان به وحدت ملت ایران ضربه بزنند.

 

سیاست های اجرایی آل سعود تضعیف اسلام است

شیخ احمد خنجی، امام جمعه اهل سنت پارسیان در گفتگو با خبرنگار هرمز؛با بیان اینکه آل سعود با ممنوعیت ورودحجاج ایرانی به مراسم حج این مسئله فقهی و دینی را به تنش سیاسی تبدیل کرده اند،گفت:مدعیان حرمین شریفین با اقدامات خود موجب ایجاد تنش بین مسلمانان شده اندکه نتیجه آن برهم خوردن اتحاد و اجتماع جهانی مسلمانان است که این اقدام آنان محکوم است.

خنجی  با اشاره به  اینکه حوادث خونین و تاسف بار حج سال گذشته بی کفایتی آل سعود را بر جهان اسلام نمایان کرد، اظهار کرد: دشمنان اسلام درصدد اختلاف و نفاق بین مسلمانان هستند تا بدین وسیله سیاست های استعماری خود را به صحنه جهانی بکشانندلذا دستگاه دیپلماسی باید با استفاده از روابط بین المللی و سیاسی باید به صلاح ملت و نظام عمل کند و قصور عربستان را به جهان اعلام کنند.

وی با بیان اینکه آل سعود خادم استکبار جهانی است و امریکا و صهیونیسم اجازه دخالت در امور مسلمانان را ندارند، تاکید کرد: آل سعود خود حامی تروریست گروهک های منافق است و ایران هیچ گاه در صدد برهم زدن امنیت کشورها نبوده در حقیقت حامی افرادی  است که از تروریست ضرر می بینند.

عالم اهل سنت هرمزگان تاکید کرد:سیاست های اجرایی سعودی ها القایی از سوی جبهه استکبار است و در راه ضربه زدن به اسلام قدم بر می دارند.

خنجی با بیان اینکه  باید بینش ها را ارتقا داد تا بتوان دشمن شناسی داشته باشیم تصریح کرد:اسرائیل برای برهم زدن اتحاد مسلمانان با برنامه های ضد اسلامی درصدد تشویش است لذا دستگاه دیپلماسی و وزارت امور خارجه باید مقتدرانه از حقانیت کشور در برابر توطئه های دنیای استکبار دفاع کند وچهره واقعی جمهوری اسلامی  را در بین جهانیان معرفی کند.

 

هدف استکبار پیشگیری از حکومت یکپارچه اسلامی است

شیخ مسعود راهبر،دبیر شورای روحانیت بندرلنگه در گفتگو با هرمز با اشاره به تفرقه افکنی آل سعود بین مسلمانان گفت: دودستگی های جهان اسلام باعث شده تا صهیونیست جهانی با همراه عده ای از  حکومت های مزدور عربی درصدد ضربه به اتحاد و انسجام مسلمانان برآیند.

امام جمعه اهل سنت بندرچارک با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با گذشت ۳۸سال از پیروزی انقلاب با تمام قدرت های استکبار جهانی ایستادگی کرده و با قدرت و صلابت همچنان پابرجاست، اظهار کرد: مودت و مهربانی اساس فرهنگ اسلامی است و آل سعود به سرکردگی استکبار برخلاف اموزه های دینی با پرورش داعش و گروههای تکفیری درصدد ضربه به مسلمانان واقعی می باشند.

راهبر با بیان اینکه رژیم صهیونیستی دشمن اصلی اسلام است و تنها از حکومت اسلامی احساس خطر می کند،تصریح کرد:حکام خود فروخته عربی با سرسپردگی به استکبار موجب تنش در دنیای اسلام شدند و درصدد ضربه به نظام چهموری اسلامی ایران می باشند.

دبیر شورای روحانیت بندرلنگه تصریح کرد:در سایه یکپارچگی و اتحاد مسلمانان وعده الهی محقق و شاهد فراگیر شدن اسلام در تمام دنیا و نابودی کفار خواهیم بود لذا مسلمانان با تکیه به اعتقاداتشان قطعا پیروز خواهند بود.

 

آل سعود به دنبال کارشکنی در دین است

سید عبدالباعث قتالی، امام جمعه اهل‌سنت بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز با بیان اینکه آل سعود هرکجا رد پایی دین خواهی باشد مقابله می کند و حوادث منطقه  نمونه های از کارشکنی عربستان در دین است، تاکید کرد:آل سعود باید در انتظار عواقب الهی و جزای خدایی اقدامات خود باشد چرا که مقابله با حق جویان عالم باعث تهییج احساسات مردم دنیا می شود.

شیخ قتالی با اشاره به اینکه آل سعود از قدرت واقعی مسلمانان است،اظهار کرد:کارشکنی های آل سعود  برای ضربه زدن به اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران است لذا کسانی که در راه طاغوت و شیطان گام بر می دارند و با اعمال غیر انسانی خود احساسات مردم را جریحه دار می کنندنتیجه اقدامات خود را خواند دید.

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=353125
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,529 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی