آقای روحانی چه تضمینی است بعد از صلح کربلایی دیگر تکرار نشود
+ پ -
آقای روحانی چه تضمینی است بعد از صلح کربلایی دیگر تکرار نشود

جناب آقای روحانی، حال که شما به قیاس تحمیل صلح امام حسن ع با شرایط امروز دست زده اید، چه تضمینی وجود دارد که کربلای مجددی نیز تکرار نگردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،اخیرا رئیس جمهور محترم کشورمان در ضیافتی با قیاس وضعیت کشور به زمان امام حسن(ع )، ضرورت صلح در اوضاع کنونی جامعه را مطرح کردند.

پیرور این اظهارات برآن شدیم در نامه ای به جناب آقای روحانی نکاتی را یاداور شویم:

جناب آقای روحانی رئیس جمهور محترم،  سلام
شما در ضیافتی، نیاز امروز جامعه را برافراشتن پرچم صلح امام حسن (ع ) دانسته اید، اما آیا به راحتی این تطبیق امکان پذیر است؟!
از شما که فرد تحصیلکرده ای هستید،  چنین قیاسی بعید است،  هرچند که دکترای تاریخ ندارید اما در کسوت یک روحانی مسلما با تاریخ صدر اسلام آشنایی کامل دارید.

جناب آقای رئیس جمهور، در تاریخ آورده اند که :
۱- صلح امام حسن از بیرون جامعه ی اسلامی تحمیل نگشت،  بلکه از درون و توسط عده ای از قاسطین، مارقین،  ناکثین و…  تحمیل گشت.
اگر ممکن است در جامعه ی امروز ما این افراد و گروه ها را که موجب صلح می شوند رامشخص نمایید.

۲-پیش زمینه صلح امام حسن(ع)،  واقعه تحکیم و حکمیت در جنگ صفین بود!  زمانی که معاویه در عرصه ی نظامی، خود را شکست خورده یافت، با قرآن به نیزه کردن و مذاکرات صلح و نقش آفرینی اشعث ابن قیس و ابوموسی اشعری صلحی تحمیل شد که در نهایت به صلح امام حسن ع رسید،  حال سئوال این است : اشعث و ابوموسی صلح این زمانه چه کسی هستند.؟

۳- صلح امام حسن(ع) در زمانه ای رقم خورد،  که مردم آن دوران بصیرت نداشتند و اسلام تازه به فتوحات گسترده جغرافیایی دست یافته بود، و عده ای به صورت سطحی مسلمان شده بودند و از اندیشه  های اسلامی آگاهی نداشتند،  و قابلیت تشخیص افضل از مفضول و ولی را نداشتند
در صورتیکه جامعه ی امروزین ما، مردم بارها بصیرت خویش را نشان داده اند،  در اوایل انقلاب و جنگ داخلی و حذف گروهک ها،  جنگ تحمیلی، ۹ دی ۱۳۸۸ ، مقاومت در برابر تحریم ها و…

جناب آقای روحانی،  حال که شما به قیاس تحمیل صلح امام حسن ع با شرایط امروز دست زده اید،  چه تضمینی وجود دارد که کربلای مجددی نیز تکرار نگردد.

جناب آقای روحانی،  همانطور که همیشه شما گفته اید،  ما منتقدین بی سوادیم،  پس لطف نموده ما را توجیه نمایید تا ما هم همگام یا سیاست های شما گام برداریم.

با تشکر/ منتقدی بی سواد/ ۱۶/۴/۱۳۹۴

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff