آقای استاندار! با سفر هوایی نمی توان درد بشاگرد را احساس کرد

+ پ -
آقای استاندار! با سفر هوایی نمی توان درد بشاگرد را احساس کرد
جای خالی رد پای مسئولان برجاده بشاگرد؛

آقای استاندار! با سفر هوایی نمی توان درد بشاگرد را احساس کرد

در حالی سهم کشته های جاده جاسک به بشاگرد در روزهای اخیر به اوج خود رسیده است مسئولان شهرستانی ، استانی و کشوری اداره راه و شهرسازی و متولیان امر سکوت اختیار کرده اند و تصمیمی جدی برای کاهش این تصادفات اتخاذ نکرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ؛ در حالی سهم کشته های جاده جاسک به بشاگرد در روزهای اخیر به اوج خود رسیده است مسئولان شهرستانی ، استانی و کشوری  اداره راه و شهرسازی  و متولیان امر سکوت اختیار کرده اند و تصمیمی جدی برای کاهش این تصادفات اتخاذ نکرده اند.

زیرساخت های حمل و نقل از یک سو باعث کاهش هزینه های تولید می شود و از سوی دیگر زمینه افزایش امکان دسترسی به بازارها و تنوع ستاده های تولید را فراهم می کند و در نهایت به توسعه بخش های مختلف اقتصادی منجر می شود.

هرگونه تلاش برای بهبود شاخص های بخش حمل و نقل ضمن افزایش ضریب ایمنی و کاهش سوانح حمل و نقل، زمینه تسهیل شرایط تولید، افزایش درآمدهای ترانزینی و توسعه صنعت گردشگری را فراهم می کند.

موضوعی که در اینجا به آن پرداخته می شود،تصادفات مکرر در جاده ارتباطی شهرستان جاسک به شهرستان بشاگرد است که در این چند ماه گذشته و اخیر در پی تصادفات متعدد، چندین کشته برجای گذاشته است.

%d8%ac1-12

آنچه امروز در فضای رسانه ای شهرستان جاسک و استان هرمزگان  دست به دست می چرخد و دل هر ببیننده ای را آزار می دهد صحنه های دلخراش از جنازه ها و خودروهای قطعه قطعه شده مردمی است که به امید چند روز سفر، صله رحم و یا حتی کاری پا در جاده های شهرستان بشاگرد گذاشته اند اما نمی دانند که حرکت در جاده های این شهرستان مبارزه با مرگ و زندگی است.

مسیرهایی که عمرها درآن به پایان می رسد

در ماه ها و هفته هایی اخیر این چندمین باری است که شاهد قربانی شدن شهروندان در جاده ها و یا بهتر بگوییم قتلگاه محورهای ارتباطی جاسک – بشاگرد هستیم و در این وادی نه مسئولی پاسخگوی مشکلات موجود است و نه کسی به فکر است که این وضعیت را اصلاح کند، ولی آنچه در این بین بسیار قابل توجه بوده عدم توجه به مشکلات موجود در حوزه راه است که روزانه خسارت‌های جبران ناپذیری را به جامعه پیرامون تحمیل می‌کند.

%d8%ac1-6

بیش از ۸۰ درصد از راه های روستایی شهرستان بشاگرد خاکی و نامناسب می باشد اما این تنها بخشی از مشکلات شهرستان بشاگرد می باشد که مسئولان شهرستانی و استانی و کشوری نسبت به مشکلات این شهرستان محروم بی توجه هستند.

زارعی یکی از اهالی شهرستان بشاگرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی فرهنگ کده با بیان اینکه  با گذشت سالها و مراجعه و درخواست مکرر در خصوص مشکلات این جاده تاکنون هیچ اقدامی در خصوص رسیدگی به وضعیت این جاده نشده است ؛ تصریح کرد: برای ساکنین این شهرستان که برای انجام امورات روزانه خود از این جاده استفاده می کنند مشکلاتی زیادی به وجود می آورد.

وی افزود: خاکی بودن جاده باعث نارضایتی مردم در فصل بارش باران به خاطر ماندن خودروها در گل و لای شده است مسیر جاسک به بشاگرد استاندارد لازم را ندارد و حادثه‌خیز است.

%d8%ac1-1

خواب سنگین مسئولان هرمزگان ؛ بشاگرد همچنان محروم

وی گفت: چندین بار به مسئولان مراجعه کرده‌ایم اما تاکنون برای برطرف کردن این مشکل چاره‌ای اندیشیده نشده است وبشاگرد همچنان محروم مانده است و مسئولان در خواب سنگینی فرو رفته اند.

 

زارعی با اشاره به اینکه ما از مسئولان امکانات رفاهی نمی‌خواهیم؛ خواهان اعطای تسهیلات از مسئولان نیستیم و به اندک درآمد خود ، بسنده می‌کنیم ؛ خاطر نشان کرد: ما از مسئولان خواهان آنیم که به مشکل بزرگ ما که همانا یک راه مناسب است، رسیدگی کنند تا در مواقع اضطراری و بیماری، به‌راحتی به بیمارستان‌ها یا اطراف دسترسی داشته باشیم تا همچون سالیان گذشته، افراد بی گناه زیادی به‌‌واسطه نبود راه مناسب و عدم دسترسی به وسیله نقلیه، جان خود را از دست ندهند.

 

وی بیان کرد: استاندار هرمزگان و مدیرکل راه و شهر سازی استان هرمزگان  از راه و محور جاسک به بشاگرد زمینی گذری داشته باشند تا درد مردم بشاگرد را لمس کنند و بدانند که جاده ای در کار نیست و جهت مرمت سازی آن اقدام کنند.

 

حسن عید زاده یکی دیگر از اهالی بشاگرد در خصوص وضعیت نامناسب جاده جاسک به بشاگرد ؛ افزود: جاده جاسک به بشاگرد یکی از مسیرهای پر تردد این منطقه است که متاسفانه سالهاست با بی مهری و بی توجهی شدید مسئولین استانی و شهرستانی قرار گرفته است.

 

وی در ادامه گفت: بارها گزارشات و مکاتبات در خصوص وضعیت نامناسب جاده جاسک به بشاگرد مردم این اهالی با مسئولین زیربط صورت گرفته که متاسفانه هیچ اقدامی نکردند.

photo_2016-11-15_21-17-32

این شهروند بشاگردی ضمن گلایه از مسئولان ؛ بیان کرد: مسیر مذکور با چاله چوله های فراوان و دست اندازهای ناهموار سرعت خودروها را بسیار کند کرده و یک مسیر دو ساعته را باید طی سه الی سه و‌ نیم ساعت رفت و گاها هم در این مسیر حوادث های ناگواری رخ میدهد و گذشته از آن وجود چنین جاده ای باعث هزینه های فراوانی در استهلاک و سوخت خودروها را هم افزایش می دهد و از مسئولین مربوطه خواهشمندیم که نیم نگاهی به این جاده فراموش شده داشته باشند.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff