آغاز کشت گوجه فرنگی در شهرستان بندرخمیر
+ پ -
آغاز کشت گوجه فرنگی در شهرستان بندرخمیر

کشت گوجه فرنگی با عملیات انتقال نشا از خزانه به زمین اصلی در شهرستان بندرخمیر آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، مهندس ناصری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر در مصاحبه با خبرنگار لوار گفت: کشت گوجه فرنگی با عملیات انتقال نشا از خزانه به زمین اصلی در شهرستان بندرخمیر آغاز شد.

وی افزود: پیش بینی می شود در سال زراعی ۹۶-۹۷ با رعایت اصلاح الگوی کشت ۱۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بندرخمیر به زیر کشت گوجه فرنگی می رود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر عنوان کرد: کشت گوجه فرنگی در شهرستان بندرخمیر از نیمه اول مهرماه شروع و تا اواسط آذرماه ادامه خواهد داشت و طی آن بیش از ۲۵ میلیون عدد نشا گوجه فرنگی شامل ارقامsv۸۳۲۰، sun۶۱۸۹، متین و کیش و مات کشت می شود.

وی افزود: عمده ترین مناطق کشت گوجه فرنگی در شهرستان بندرخمیر دهستان کهورستان است، این منطقه از قطب های مهم تولید گوجه فرنگی در غرب استان هرمزگان محسوب می شود و دارای پتانسیل های منحصر به فردی است.

مهندس ناصری بیان کرد: پیش بینی می شود از این سطح حدود ۶۸۰۰۰ تن گوجه فرنگی مرغوب برداشت و به بازارهای داخلی و خارجی ارسال گردد.

وی افزود: با توجه به برنامه های ابلاغی از سوی سازمان جهاد کشاورزی و اجرای طرح الگوی کشت میزان سطح زیر کشت نسبت به سال گذشته به میزان ۷ درصد کاهش خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر عنوان کرد: با راه اندازی بارانداز محصولات کشاورزی در منطقه کهورستان بخش عمده ای از محصولات تولیدی به کشور های آسیای میانه و حاشیه خلیج‌فارس صادر خواهد شد

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff