آغاز کاشت کلزا در 40 هکتار از اراضی شهرستان پارسیان
+ پ -
آغاز کاشت کلزا در ۴۰ هکتار  از اراضی شهرستان پارسیان

مدیرجهادکشاورزی پارسیان از سطح زیر کشت ۴۰ هکتار دانه های روغنی کلزار درپارسیان خبر داد وگفت:آبیاری این مزارع ۱۰۰درصد قطره ای است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل ازپارسیان خبر؛یعقوب دلدار مدیرجهادکشاورزی پارسیان در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبر،از کاشت ۴۰هکتار کلزا در شهرستان پارسیان خبر داد وگفت:کشت کلزا با هدف افزایش تولید و سطح کشت دانه های روغنی و همچنین به منظور تأمین نیاز روغن و افزایش سهم تولیدات داخلی انجام می شود.

 

 

دلدار اظهار کرد: با توجه به بحران آب و خشکسالی و برضرورت مدیریت مصرف، استفاده بهینه ازمنابع آب با اجرای طرح های آب و خاک خصوصا روشهای آبیاری نوین می توان خسارت ناشی از خشکسالی را کاهش داد.

 

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان پارسیان با بیان اهمیت کشت کلزا و تامین روغن مورد نیاز کشور گفت: کشت کلزا تناوب بسیار خوبی برای مزارع جو و گندم است که موجب دستیابی به اهداف توسعه پایدار در بخش کشاورزی می شود.

 

وی افزود: با توجه به سال اقتصاد مقاومتی و در حالی که ۹۰ درصد از روغن کشور وارداتی است، باید طوری برنامه ریزی شود که بخشی از روغن مورد نیاز کشور در داخل تولید شود.

 

دلدار سطح زیر کشت کلزا در پارسیان را ۴۰ هکتار دانست وتصریح کرد:برای نخستین بار است که شهرستان پارسیان اقدام به کشت دانه های روغنی می نماید وپیش بینی می شود در فروردین ماه سال آینده، ۶۵ الی ۷۰ تن از این محصول برداشت شود.

 

مدیرجهاد کشاورزی پارسیان با اشاره به ارائه خدمات رایگان به کشاورزان گفت:کشاورزانی که اقدام به کشت کلزا نمایند،بذر و ۵۰ درصد نوار آبیاری به صورت رایگان در اختیار آنها قرار خواهد گرفت وتسهیلات کشت نیز به ازای هرهکتار ۲٫۵ میلیون تومان به این کشاورزان واگذار خواهد شد.

 

وی سطح زیر کشت گندم را نیز ۳۵۰ هکتار دانست وادامه داد:گندم یک تولید استراتژیک است که پیش بینی می شود ۱۴۰۰ الی ۱۵۰۰ تن گندم از این تولیدات برداشت شود.

دلدار آبیاری سطح زیر کشت گندم وکلزا در شهرستان پارسیان را ۱۰۰درصد قطره ای دانست وخاطرنشان کرد:برای صرفه جویی بیشتر ودر راستای کم آبی در کشور همه مزارع را به آبیاری قطره ای مجهز نموده ایم.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff