آغاز کاشت به لیمو در مزرعه الگویی پارسیان
+ پ -
آغاز کاشت به لیمو در مزرعه الگویی پارسیان
مدیر جهاد کشاورزی پارسیان:

آغاز کاشت به لیمو در مزرعه الگویی پارسیان

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان از آغاز کاشت بهلیمو در ۲۵۰۰ مترمربع از مزرعه الگویی این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، یعقوب دلدار مدیر جهاد کشاورزی پارسیان در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبر گفت: بهلیمو مصرف دارویی دارد و یکی از نیازهای کشور محسوب می‌شود.

 

 

وی اضافه کرد: ما با قدم گذاشتن در راه تنوع دادن به محصولات کشاورزی می‌توانیم هم به اقتصاد و تولید کشور کمک کنیم و هم اشتغال پایدار کشاورزان را فراهم کنیم.

 

 

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان در ادامه خاطر نشان کرد: گیاه دارویی بهلیمو مراحل آزمایشی خود را در پارسیان پشت سرگذاشته است و در این مرحله مزرعه الگویی به مساحت دو هزار و پانصد مترمربع در نظر گرفته‌ایم تا این این گیاه کشت و نتیجه آن به عنوان خروجی این کار میدانی در اختیار کشاورزان قرار بگیرد.

 

 

دلدار تصریح کرد: محصول بهلیمو هم هزینه کشت بسیار پایینی دارد و هم به اقتصاد کشاورزان کمک می‌کند لذا می‌توان این نوع محصول را پس از نتیجه گیری در مزرعه الگویی به کشاورزان آموزش داد.

 

 

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان همچنین گفت: شهرستان پارسیان باید از تک محصولی خارج شود لذا از هر طرح و برنامه‌ای که جهاد کشاورزی را در این زمینه کمک کند استقبال می‌کند و از طرح‌های کشاورزان در این خصوص پس از بررسی و در نظر گرفتن موارد قوت و ضعف استفاده می‌کند.

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff