آغاز پرداخت تسهیلات ۲۰میلیونی قرض‌الحسنه برای نوسازی بافت‌ فرسوده
+ پ -

معاون وزیر راه و شهرسازی از پرداخت وام قرض‌الحسنه ۲۰میلیون تومانی نوسازی بافت‌های فرسوده با کارمزد ۴درصدی خبر داد و گفت: دو بانک مسکن و قوامین به جمع ۵ بانک پرداخت‌کننده تسهیلات ۵۰میلیون تومانی نوسازی بافت فرسوده اضافه شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از تسنیم سید محمد ایزدی اظهار کرد: با توجه به تفاهم با برخی مؤسسات مالی از جمله صندوق مهر امام رضا(ع) و صندوق تعاون توانستیم وام قرض‌الحسنه ۲۰میلیون تومان را در حوزه نوسازی بافت فرسوده و ودیعه عملیاتی کنیم.

وی با بیان این‌که منابع مورد نیاز این تسهیلات از محل پرداخت مابه‌التفاوت سود تأمین می‌شود، تصریح کرد: با در اختیار قرار دادن این منابع به صندوق‌های مهر امام رضا و تعاون، تسهیلات قرض‌الحسنه به متقاضیان نوسازی بافت‌های فرسوده پرداخت می‌شود.

وی با تأکید بر این‌که این تسهیلات سود ندارد و فقط ۴ درصد کارمزد دارد، بیان کرد: این وام همچنین به موارد غیرنوسازی از جمله ودیعه مسکن و مقاوم‌سازی نیز پرداخت خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در گام نخست این تسهیلات در قالب یک مدل حداقلی با ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار پرداخت می‌شود و امیدواریم این مدل را گسترده‌تر کنیم.

ایزدی همچنین با ابراز این‌که اولویت بانک‌ها موضوعات مربوط به مسکن نیست، گفت: اولویت بانک‌ها حضور در پروژه‌های کوتاه‌مدت است.

وی با اظهار”از مهر تا بهمن‌ماه سال گذشته هفت‌خوان تصویب پرداخت تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده را طی کردیم” گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۷هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات ۵۰میلیون تومانی نوسازی بافت فرسوده به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با بیان این‌که نرخ سود تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده در دوران مشارکت ۲۴ و در دوران اقساطی ۲۱ درصد است، افزود: دولت ۹ و ۱۰ درصد یارانه سود این تسهیلات را پرداخت می‌کند.

وی با ابراز این‌که تاکنون ۵ بانک نبست به پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی نوسازی بافت‌های فرسوده اقدام کرده‌اند،‌ اعلام کرد: خوشبختانه با دو بانک مسکن و قوامین نیز برای پرداخت این تسهیلات به توافق رسیدیم و قرار است بانک مسکن ۵۰۰۰ فقره وام را به متقاضیان پرداخت کند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff