آغاز واکسیناسیون تکمیلی سرخک، سرخجه و اوریون در رودان

دکتر علیمراد از آغاز طرح واکسیناسیون تکمیلی سرخک، سرخجه و اوریون با هدف پیشگیری از شیوع احتمالی این بیماری ها به مدت ۱۳روز در این شهرستان خبرداد.

دکتر عباس علیمراد مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان در گفت و گو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: طرح واکسیناسیون تکمیلی سرخک، سرخجه و اوریون در این شهرستان ویژه ۲۲هزار کودک ۹ ماهه تا هفت ساله است که اجرای آن از امروز شنبه هشتم آغاز تا ۲۱ آبان ماه ادامه دارد.

وی افزود: والدین گرامی در روستاها به خانه های بهداشت و در شهر ها به پایگاه های بهداشتی مراجعه نمایند در شهر رودان جهت تسهیل دسترسی و پیشگیری از ازدحام علاوه بر سه پایگاه موجود یک پایگاه موقت در حسینیه چهارده معصوم در نظر گرفته شده که در دو شیفت صبح و عصر فعال می باشند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان ادامه داد: ساعت کاری پایگاه های شهری، صبح ها ساعت ۸ الی ۱۲ و عصر ها ساعت ۱۶ الی ۱۸ می باشد.

دکتر علیمراد خاطر نشان کرد: سرخک یکی از شایع‌ترین بیماری‌های حاد تنفسی است که از طریق تماس مستقیم و غیرمستقیم با ترشحات دستگاه تنفس انتشار می‌یابد؛ به طور کلی سرخک یک بیماری دوره کودکی است که می‌تواند به صورت یک بیماری خطرناک در افراد بالغ و جوان درآید.

انتهای پیام/