آغاز هفتمین سفر استانی رییس‌جمهوری/ آیت‌الله رییسی به فارس سفر کرد

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رییسی رئیس جمهوری پنجشنبه در آغاز هفتمین سفر استانی دولت سیزدهم وارد شیراز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ رئیس‌جمهوری در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز مورد استقبال آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، محمدهادی ایمانیه استاندار، تولیت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع)، نمایندگان مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان استانی قرار گرفت.

بنا بر اعلام استاندار فارس، برنامه سفر رئیس جمهوری به منظور رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و پیشگیری از شیوع کرونا بدون دیدار عمومی و منحصر به شیراز و اطراف آن خواهد بود.

به گفته ایمانیه، دیدارهای سر زده ای نیز در برنامه سفر آیت الله رئیسی انجام خواهد شد.

بر این اساس، رئیس جمهوری در سفر یک روزه خود به استان، نشستی نیز با بعضی از اقشار خواهد داشت که به علت شیوع کرونا به صورت محدود برگزار می‌شود.

آیت الله رئیسی پس از زیارت حرم های مطهر حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) و سید علاءالدین الحسین (ع) در شورای اداری استان حضور می‌یابند.

استاندار فارس پنجشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برنامه آیت الله رییسی این است که ابتدا به استان های کوچک سفر کنند علت سفر رئیس جمهوری به فارس را نزدیکی ایام با بیستم مهرماه یادروز شاعر بلند آوازه دیار فارس، حافظ شیرازی عنوان کرد.

به گفته وی، رئیس جمهوری در سفر یک روزه خود از آرامگاه خواجه حافظ شیرازی نیز بازدید خواهد کرد.

استاندار فارس با بیان اینکه در جلسات برگزار شده با وزرا، مصوبات اثرگذاری برای سفر استانی رئیس‌جمهوری در نظر گرفته شده است، ابراز امیدواری کرد: تصویب و اجرای این مصوبات خبرهای خوشی در راستای توسعه و پیشرفت استان برای مردم به همراه داشته باشد.

در این سفر استانی، وزرا و معاونین رئیس جمهور نیز به‌عنوان نمایندگان ویژه از سوی دولت در شهرستان های مختلف حاضر می‌شوند و درنهایت در جلسه شورای اداری استان شرکت می‌کنند.

بر این اساس، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در شهرستان های لارستان، اوز، گراش و خنج و  وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان های جهرم ، خفر، داراب و زرین دشت حضور خواهند یافت.

وزیر صنعت،معدن و تجارت در شهرستان های خرامه، کوار و سروستان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان های ارسنجان، پاسارگاد و مرودشت و وزیر نفت در شهرستان های فراشبند، قیر و کارزین و فیروزآباد حضور خواهند داشت.

برنامه‌های وزیر نیرو در شهرستان های کازرون و کوهچنار، وزیر راه و شهرسازی در شهرستان های شیراز و زرقان و  وزیر کشور در شهرستان های رستم و ممسنی پیش‌بینی شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در شهرستان های آباده، خرم‌بید، بوانات و سرچهان و معاون رئیس جمهور در امور مجلس در فسا، نیریز، استهبان و بختگان حضور می‌یابند.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری نیز در شهرستان های اقلید ، بیضا و سپیدان حضور خواهد شد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان نیز در این سفر، ریاست محترم جمهور را همراهی کرده و به بررسی مسائل حوزه مربوطه می‌پردازد.

استان فارس با افزون بر پنج میلیون نفر جمعیت، استان چهارم کشور از نظر جمعیت است. این استان از نظر وسعت نیز چهارمین استان بزرگ تلقی و ۳۶ شهرستان را شامل می‌شود.

آیت الله رئیسی طی هفته‌های اخیر و در۶ سفر پیشین استانی خود به استان ها و مناطق محروم کشورمان از جمله استان های خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام ، کهگیلویه وبویراحمد و بوشهر سفر کرده بود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/