آغاز نخستین طرح پرورش ماهیان گرمابی در استخر در سیریک +تصاویر

+ پ -
آغاز نخستین طرح پرورش ماهیان گرمابی در استخر در سیریک +تصاویر

نخستین طرح پرورش ماهیان گرمابی در استخر آب کشاورزی در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در روستای محملیان بخش بمانی شهرستان سیریک آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سرهنگ  دوم پاسدار علی اسلامی ،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سیریک در گفتگو با خبر نگار اقتصادی آذینی اظهار کرد: این طرح در ۲ استخر یک هکتاری  با هدف پرورش  بیش از ۶ هزار ماهی گرمابی راه اندازی شده است.

وی افزود:  در این طرح ۲ نوع ماهی آمور و کپور  به مدت ۶ ماه در این استخرها پرورش داده می شود که پس از گذراندن دوره پرورش به بازارهای عرصه داخل و خارج کشور فرستاد می شود.

سرهنگ اسلامی ابراز کرد: برای اجرای این طرح بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون ریال  تسهیلات در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی هزینه شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سیریک بیان کرد: با شروع فعالیت در این طرح برای ۳ نفر بصورت مستقیم ایجاد اشتغال شده است.

این مسئول افزود: پیش بینی می شود تا پایان طرح پرورش بیش از ۸ تن ماهی آمور و کپور برداشت شود.

اسلامی اضافه کرد: ماهیان صید شده علاوه بر فرستادن به استان های تهران ، اصفهان ،شیراز به کشورهای عراق، عمان و پاکستان صادر می شوند.

روستای محملیان با ۱۲ خانوار در فاصله ۱۰ کیلومتری شرق شهر بندر کوهستک  و ۳۰ کیلومتری شمال شرقی شهر بندر سیریک قرار دارد .

dsc02015  dsc02021 dsc02023 dsc02024 dsc02026 dsc02027 dsc02030 dsc02032 dsc02038 dsc02039

انتهای پیام/م

 

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff