تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 445500
تاریخ انتشار:شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۰۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
همزمان با سراسر کشور؛

حضور حماسی هرمزگانی ها در راهپیمایی ۱۳ آبان

مردم ولایتمدار هرمزگان با حضور باشکوه و حماسی در راهپیمایی ۱۳آبان فریاد انزجار خود از استکبار جهانی را به گوش جهانیان رساندند.

حضور حماسی هرمزگانی ها در راهپیمایی ۱۳ آبان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ۱۳ آبان سالروز ملی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و واقعه کشتار جمعی از دانش آموزان تهرانی است که در صبح سیزدهم آبان ۱۳۵۷ به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی در محوطه دانشگاه تهران جمع شده بود لذا در تقویم نظام جمهوری اسلامی ایران، این روز به نام روز دانش آموز و نماد استکبار ستیزی ایرانیان نام گذاری و در جهان معرفی شده است.

همزمان با سراسر کشور راهپیمایی ۱۳ آبان همزمان در استان هرمزگان آغاز شد و مردم ولایتمدار هرمزگان  فریاد انزجار خود از استکبار جهانی را به گوش جهانیان رساندند.

مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه هرمزگان با شرکت در راهپیمایی ۱۳آبان نه تنها با قوت هرچه بیشتر روحیه استکبار ستیزی خود را به جهانیان نشان دادند بلکه این روز را با وحدت هرچه تمام تر و پرشورتر از سال های گذشته برگزار کردند.

 

 

مسئولان هرگز به آمریکا اعتماد نکنند

علی علی نژاد، جانشین سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در حاشیه راهپیمایی روز ۱۳ آبان ماه در گفتگو با خبرنگار هرمز، اظهار کرد: روز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است که در این روز شاهد سه حادثه مهم برای انقلاب اسلامی ماست و ابتدا تبعید حضرت امام (ره) به ترکیه در سال ۱۳۴۳و ۱۳۵۷ دانش آموزان فهمیم و با بصیرت با آگاهی که داشتند با فدا کردن جانشان حماسه های بزرگی را خلق کردند.

جانشین سپاه امام سجاد(ع) بیان کرد: در روز ۱۳ آبان در سال ۱۳۵۸ تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان ما بود لذا ملت ایران شاهد این است که روز به روز این مجموعه استکبار جهانی این حکومت و کینه و کدورتش نسبت به نظام جمهوری اسلامی بیشتر شود و هیچ گاه این جنایت ها و خباثت های آمریکا را، ملت ایران از یاد نخواهد برد.

علی نژاد افزود: امروز استکبار ستیزی و نفرت از استکبار جهانی و آمریکا از مرزهای ایران فراتر رفته و همه آزادی خواهانی که امروز به دنبال استقلال کشور خودشان هستند نفرتشان روز به روز از آمریکا بیشتر می شود و ملت ایران هم روز به روز شاهد آن بدعهدی های آمریکا هستند .

وی به پیام های روز ۱۳ آبان ماه اشاره کرد و گفت: یکی از پیام های ۱۳ آبان به مسئولان این است که هرگز به آمریکا اعتماد نکنیم این کشور قابل اعتماد نیست و تا زمانی که آمریکا وجود دارد با ما سر دشمنی دارد.

جانشین فرمانده سپاه امام سجاد(ع) تصریح کرد: همان طور که امام فرمودند شاهد فروپاشی شرق و غرب خواهیم بود ، شرق را شاهد بودیم و به زودی با هوشیاری ملت و مردم جهان به زودی شاهد فروپاشی دنیای استکبار خواهیم بود و ان شاءالله ملت ایران و همه ملت های آزادی خواه شاهد این موضوع باشند.

ملت ایران زیر سلطه هیچ کشوری نخواهد رفت

احمد پویافر فرماندار بندرعباس در حاشیه راهیپیمایی ۱۳ آبان ماه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هرمز، اظهار کرد: روز ۱۳ آبان ماه روز مبارزه با استکبار جهانی، روز دانش آموز و همچنین سالگرد تبعید رهبر انقلاب سه واقع مهم برای رسیدن به آرمان های بلند انقلاب اسلامی است.

فرماندار بندرعباس  ۱۳ آبان ماه را روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و سرکردگی آمریکای جنایت کار دانست و افزود: همچنین روزی است که مردم ایران در همه نقاط کشور دانش آموزان و دانشجویان فریاد مبارزه با استکبار سر می دهند هر چه آمریکا و مستکبران بیشتر علیه ملت ایران موضع بگیرند این ملت و مردم ما بیشتر علیه آنها شعار خواهند داد.

پویافر بیان کرد: هرچه رئیس جمهور گستاخ آمریکا بیشتر علیه مردم ایران سخن بگوید مطمئنا همه مردم به ویژه دانش آموزان و دانشجویان علیه سیاست های آمریکا و اسرائیل موضع گیری می کنند و بر این عقیده اند که شیطان بزرگ آمریکای جنایت کار است اگر امروز ملت بزرگ ایران یکپارچه به میدان می آید به دلیل این است که روز استکبار ستیزی را گرامی بداریم و به جهان اعلام کند زیر سلطه هیچ کشوری نخواهد رفت.

وی در ادامه تصریح کرد: ۱۳ آبان یادآور به میدان آمدن دانش آموزان است و دانش آموزانی که آینده سازان این کشورند که هرگاه به میدان می آیند نوید روزهای بهتر را می دهند و این دانش آموزان ما در همه نقاط کشور برای اینکه بگویند فردای ایران اسلامی از آن ماست به میدان می آیند شعار می دهند و هم بستگی خود را اعلام می کنند و برای اینکه به استکبار بفهمانند که همواره پشتیبان آرمان های انقلاب اسلامی هستند این راه را ادامه می دهند.

فرماندار بندرعباس افزود: یاوه گویی هایی که رییس جمهور نابخرد آمریکا به زبان رانده، نشانگر بی اعتمادی همه ملت بزرگ ایران به آنهاست همه مردم ایران پشتیبان سپاه اند و به سپاه علاقه مندند و هر فرد ایرانی خود را سپاهی می داند و این سپاه است که در داخل و خارج کشور از مستضعفان دفاع کرده و هرکسی افتخار می کند که بگوید من یک سپاهیم.

پویافر خاطر نشان کرد: نابودی و از بین رفتن آمریکا در روزها و سالهای آینده مردم جهان مشاهده خواند کرد که استکبار رفتنی است و از بین خواهد رفت.

استکبار جهانی در حال نابودی است

سیدمصطفی ذوالقدر، نماینده مردم شرق هرمزگان نیز در حاشیه راهپیمایی روز ۱۳ آبان ماه،اظهار کرد:۱۳ آبان روز فتح لانه جاسوسی که در پوشش سفارت فعالیت می کرد در این سفارت ۱۳۰ نفر کار می کردند هیچ کشوری نیست که در سفارتش ۱۳۰ نفر باشد این ها همه جاسوس بودند و این است که امام فرموند تسخیر لانه جاسوسی یک انقلاب دیگر بود.

 

عضو فراکسیون امید بیان کرد: در جبهه وقتی نگاه می کردیم همیشه دانش آموزان در خط مقدم بودند و حسین فهمیده ها از همین قشر هستند.

ذوالقدر با بیان اینکه سرانجام آمریکا از بین رفتن است و در آن شکی نکنید،گفت: دنیا همین طور نمی ماند خداوند وعده داده که دین خدا بر تمام دنیا مسلط می شود و اسرائیل و آمریکا از بین می روند استکبار جهانی از بین می رود و همه زیر سیطره اسلام می روند .

 

حضور حماسی مردم در راهپیمایی مشت محکمی بر دهان یاوه گویان

حسین هاشمی تختی، عضو کمیسیون عمران در گفتگو با خبرنگار هرمز گفت: یوم الله ۱۳ آبان یکی از روزهای با اهمیت برای ماست در این روز اتفاقات بزرگی افتاد و دانش آموزان در سال ۱۳۵۷ در مبارزه با رژیم ستم شاهی شهدای عزیزی را تقدیم کردند .

رییس بنادر و صنایع دریایی مجلس بیان کرد: می دانیم که بار مبارزه علیه رژیم ستم شاهی با رهبری های حکیمانه حضرت امام (ره) همین دانش آموزان بودند که در صحنه آمدند به خصوص استان هرمزگان که نطفه مبارزه علیه رژیم ستم شاهی از دبیرستان ابن سینا شروع شد همین جوانان انقلابی ما آمدند پای صحنه های مبارزه با رژیم ستم شاهی که شهید شدند و به زندان رفتند.

هاشمی تختی در ادامه تصریح کرد: اتفاق دیگری بعد از انقلاب صورت گرفت تسخیر لانه جاسوسی بود که توطئه علیه نظام جمهوری اسلامی بود و همان جوانان که انقلاب کردند در مدرسه ها دانشجو شدند و به عنوان دانشجویان خط امام این لانه فساد را تسخیر کردند و امروز را به عنوان روز استکبار ستیزی و مبارزه علیه استکبار نام گذاری شد و جوانان ما برای دفاع از انقلاب و نظام و رهبری در صحنه اند.

وی با تاکید بر اینکه همین جوانان ما بودند که در دوران مبارزه حق و باطل انقلاب را به پیروزی رسانند و در حفظ و حراست از انقلاب هم در دفاع مقدس و هم دیگر صحنه های نبرد همیشه حضور داشتند، گفت: جوانان ما امروز هم پای کار هستند که یک تو دهنی دیگری به استکبار جهانی که همان آمریکا است بزنند.

راهپیمایی باشکوه یوم الله ۱۳ آبان در پارسیان

راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در پارسیان با حضور مسئولین شهرستانی و خیل عظیمی از دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی برگزار شد.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی که پلاکاردهای “مرگ برآمریکا” و “مرگ براسرائیل” را به همراه پرچم مقدس و سه رنگ جمهوری اسلامی ایران، حمل می کردند، جنایت های این کشورها را محکوم کردند.

مردم پارسیان از ساعت ۹ صبح روز شنبه، همانند دیگر شهرهای استان و کشور، مسیر میدان شهرداری تا میدان جمهوری اسلامی این شهر را راهپیمایی و بار دیگر با حضور باشکوه خود برگ زرینی را در کارنامه خود ثبت کردند.

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در این مراسم با قدردانی از حضور پرشور مسئولان و دانش آموزان در راهپیمایی ۱۳ آبان گفت: امروز میلیون ها انسان عاشق و دلداده به سمت کربلای معلی در حرکت هستند و همچنین میلیون ها نفر نیز در کشور در راهپیمایی ۱۳ آبان شرکت کردند که نقطه مشترک این راهپیمایی استکبارستیزی و مقابله با ظلم و ستم است.

میرزایی، دانش آموزان امروز را ادامه دهنده راه و منش دانش آموزان سال ۵۷ دانست و افزود: در سال ۵۷ دانش آموزان به حمایت از حضرت امام خمینی توسط رژیم سفاک شاهنشاهی به شهادت رسیدند و امروز پس از گذشت ۳۹ سال، این حرکت ادامه دارد و دانش آموزان با تبعیت از مقام معظم رهبری و علیه استکبار جهانی در این راهپیمایی شرکت کردند.

رژیم سلطه در جبهه رویارویی با بیداری اسلامی شکست خورده است

در ادمه رادمهر، فرماندار پارسیان نیز با قدردانی از حضور باشکوه اقشار مختلف مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان، اظهار کرد: ۱۳ آبان، یادآور ۳ رویداد مهم و تاریخی تبعید حضرت امام خمینی به ترکیه، کشتار دانش آموزان به دست رژیم پهلوی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام است.

 

رادمهر، با بیان اینکه به سخنان بیهوده و پوچ رئیس جمهور آمریکا نباید توجه کرد، تصریح کرد: وقتی که ترامپ سخنان بیهوده می گوید و علیه ملت ایران و سپاه پاسداران، سخن از تحریم می گوید، بدانیم که آمریکا و رژیم سلطه در جبهه رویارویی با مقاومت و بیداری اسلامی شکست خورده است.

 

 آمریکا همیشه دشمن اسلام و انسانیت بوده است

سید محمد یوسف حسینی نژاد، خطیب نماز جمعه اهل سنت شهر بستک در جمع راهپیمایی کنندگان یوم الله ۱۳ آبان اظهار کرد: همیشه در طول تاریخ آمریکا دشمن اسلام و انسانیت بوده است و با قدرت رساندن نیروهای مزدور، سبب خونریزی مردم مسلمان شده است و ۱۳ آبان یادآور روز عزت و سربلندی و روز مبارزه با استکبار جهانی است.

وی با اشاره به وحدت و امنیت مثال زدنی در جمهوری اسلامی ایران، آرزو کرد تا وحدت، امنیت، عزت و سربلندی در تمام کشورهای اسلامی برقرار شود و این نعمت بزرگ در کشور را حاصل رهبری رهبر فرزانه و نیروهای امنیتی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دانست.

خطیب نماز جمعه اهل سنت شهر بستک با اشاره به تحریم شدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی دولت آمریکا افزود: امروز سپاه حامی مردم و همه ما حامی سپاه پاسداران هستیم و امروز هجمه به سپاه پاسداران سبب می شود تا مردم با این نهاد انقلابی و مردمی و همچنین خدمات آن به مردم و نظام بیشتر آشنا شوند.

طنین فریاد استکبارستیزی مردم ابوموسی در ۱۳ آبان

آیین راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در جزیره زیبای ابوموسی روز شنبه با حضور معاون فرماندار، فرمانده قرارگاه امام سجاد(ع) نیروی دریایی سپاه، روحانیون، مسوولان، دانشجویان، دانش آموزان و قشرهای مختلف مردم از سالن اندیشه به سمت مسجد جامع برگزار شد.

راهپیمایان در طول مسیر با شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، هیهات مناالذله، سیزدهم آبان ماه یوم الله یوم الله، خامنه ای خمینی دیگرست ولایتش ولایت حیدر است، بر حفظ اصول و آرمان های انقلاب اسلامی تاکید کردند.

 

 

پایان کار آمریکا نزدیک است

زهرا جلالی دانش آموز بسیجی هرمزگانی در حاشیه راهپیمایی ۱۳ آبان ماه در گفتگو با خبرنگار هرمز، اظهار کرد: امروز آمده ایم بگوییم مرگ بر آمریکا، مرگ بر استکبار آمریکا و به ترامپ بیاموزیم که خلیج فارس است نه ع ر ب ی و جغرافیا را یاد نگرفته است.

دانش آموز بسیجی هرمزگانی با بیان اینکه آمریکا دست اندر کار همه این جنایات هستند،افزود: داعش دست پرورده خودشان است و این سخنان علیه سپاه عزیز ما افترایی بیش نیست.

جلالی بیان کرد: ۱۳ آبان روزی است که دانش آموزان به خیابان ها ریختند روزی که تسخیر لانه جاسوسی در آن اتفاق افتاد و دانشجویان موش های جاسوس را از کشورمان بیرون انداختند.

وی خاطر نشان کرد: این شعارهای ما مشت محکمی بر دهان آمریکایی ها و اسرائیلی هاست پایان کار آمریکا نزدیک است و به زودی زود هیچ آمریکا و اسرائیلی وجود نخواهد داشت به گفته امام عزیزمان تا ۲۵ سال دیگر اسرائیل در این زمین خاکی وجود نخواهد داشت.

 

آمریکا یک تار عنکبوت و یک کف روی آب بیش نیست

شیخ احمد عامری سیاهویی، عضو شورای شهر بندرعباس در حاشیه راهپیمایی روز ۱۳ آبان ماه، افزود: ۱۳ آبان نماد عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که دانش آموزان ما و دانشجویان پیرو خط امام و مقام معظم رهبری حضور خودشان مبنی بر اینکه مشتی بر دهان یاوه گویان جهانی در راس آنها آمریکا و اسرائیل بکوبند .

 

عضو شورای شهر بندرعباس بیان کرد: دانش آموزان دیروز فرماندهان امروز ما هستند و دانش آموزان امروز هم فرماندهان آینده این مملکت هستند و این کشور به دست دانش آموزان و دانشجویان رقم می خورد و آن ها ستون های محکم انقلاب هستند که باید وجودشان را مبارک دانست و هر کدامشان یک موشکند بر قلب دشمن که این نظام را در امنیت کامل قرار می دهند.

 

عامری سیاهویی تصریح کرد: آمریکا یک تار عنکبوت و یک کف روی آب بیش نیست و هیج وقت کف روی آب باقی نخواهد ماند و همین دانش آموزان هستند که سراسر وجودشان عشق ایمان و علاقه به خداوند متعال و حجت های الهی آینده است.

سرانجامی جز نابودی نمی توان برای آمریکا و اسرائیل تصور کرد
سید هادی حسینی مدیر آموزش پرورش ناحیه دو بندرعباس نیز در راهیپمایی ۱۳ آبان ماه در گفتگو با خبرنگار هرمز ، اظهار کرد: از آن جا که ۱۳ آبان روز دانش آموز و تسخیر لانه جاسوسی است اهمیت بسیار عظیمی برای جامعه ما اهمیت دارد نماد اقتدار ملی است.

مدیر آموزش پرورش ناحیه دو بندرعباس بیان کرد: در روز ۱۳ آبان ماه دانشجویان لانه جاسوسی را تسخیر کردند و امام فرمود در واقع یک انقلاب دومی بود که این کارشان توانستند گوشه ای از اقتدار جمهوری اسلامی را به نمایش بگذارند.

حسینی ادامه داد: با توجه به اینکه ما دهه چهارم انقلاب را طی می کنیم آشنایی دانش آموزان با ارزش های اسلامی و نهادینه کردن این فرهنگ قطعا می تواند مشت محکمی بر دهان یاوه گویان از قبیل آمریکا و اسرائیل باشد.

 

وی خاطر نشان کرد: خداوند در قرآن کریم افق های روشنی را برای ظلم ستیزان و مستضعفان ترسیم می کند و با توجه به عدل الهی باید گفت آنچه که می ماند حق است و آنچه که از بین رفتنی است باطل خواهد بود پس سرانجامی جز نابودی نمی توان برای آمریکا و اسرائیل تصور کرد.

 

دانش هاشمی پور، مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در حاشیه راهپیمایی در گفتگو با خبرنگار هرمز گفت: ۱۳ آبان ۳ روخداد مهم داریم که در این روز مزدوران وکماندوها به منزل امام خمینی (ره) در قم وارد شدند و حضرت امام (ه) را دستگیر کردند و روانه تهران شدند و با هواپیمایی های نظامی به ترکیه تبعید کردند .

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان بیان کرد: ۱۳ آبان ۱۳۵۷ روزی بود که دانش آموزان و نوجوانان به مسیر دانشگاه تهران رفتند با گفتن الله اکبر به خون غلتیدند و بیش از ۶۵ دانش آموز به شهادت رسیدند.

هاشمی پور تصریح کرد: در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ دانشجویان به دنبال استرداد بیت المال از آمریکا دانشگاه شهید بهشتی، پلی تکنیک در دانشگاه تهران مسیر راهپیمایی به سمت سفارت خانه آمریکا رفتند واز دیوار سفارت بالا رفتند و در آنجا بود که تصرف کردند و در این روز حضرت امام (ره) به عنوان تعبیر انقلاب دوم عنوان کردند و در این روز، روز ملی به عنوان مبارزه با استکبار جهانی نام گرفت و در تاریخ ایران به ثبت رسید.

وی گفت: از دانش آموزان انتظار داریم پیرو آرمان های دانش آموزانی باشند که در ۱۳ آبان ۵۷ به شهادت رسیدند به عنوان الگو واسوه می توانند ادامه دهنده این دانش آموزان شهید باشند .

۱۳ آبان آموختن درس شجاعت استقلال و آزادی خواهی است

راهپیمایی پرشور ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با حضور دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم در شهرستان میناب برگزار شد.

 امروز سراسر شهرستان میناب، شاهد حضور گسترده، پرشور و پرصلابت حافظان شجاع و غیور خلیج تا ابد فارس در محکومیت ظلم و استبداد بود؛ مردمانی که در روز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در صفوف به هم فشرده حماسه یکدل و یک صدا آوای مرگ شیطان بزرگ، آمریکا و اسرائیل جنایتکار و متجاوز را فریاد زدند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی با در دست داشتن پلاکاردهایی بر ضرورت تداوم مبارزه با ظالمان و حمایت از مظلومان در جهان تاکید کردند.

نخعی، فرماندار ویژه میناب در راهپیمایی روز ۱۳ آبان ماه، اظهار کرد: نقش دانش آموزان در انقلاب یک نقش حیاتی و مثمر ثمر در تحقق اهداف انقلاب اسلامی است و حضور دانشجویان و دانش اموزان در بدنه انقلاب خار چشم دشمنان انقلاب بوده و خواهد بود.

راهپیمایی باشکوه ۱۳ آبان در شهرستان حاجی آباد برگزار شد

امروز همزمان با سراسر کشور،شهرستان حاجی آباد، شاهد حضور گسترده، پرشور و پرصلابت حافظان شجاع وولایت مدار در محکومیت ظلم و استبداد بود؛ مردمانی که در روز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در صفوف به هم فشرده حماسه یکدل و یک صدا آوای مرگ شیطان بزرگ، آمریکا و اسرائیل جنایتکار و متجاوز را فریاد زدند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی با در دست داشتن پلاکاردهایی بر ضرورت تداوم مبارزه با ظالمان و حمایت از مظلومان در جهان تاکید کردند.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=445500
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,493 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی