آغاز مذاکرات سطح بالای کره شمالی و کره جنوبی برای کاهش تنش‌های مرزی
+ پ -
آغاز مذاکرات سطح بالای کره شمالی و کره جنوبی برای کاهش تنش‌های مرزی

به دنبال افزایش تنش‌ها در شبه جزیره کره، پیونگ یانگ و سئول مذاکرات خود را در سطح بالا برای کاهش تنش‌های مرزی آغاز کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، به دنبال افزایش تنشها در شبه جزیره کره، پیونگ یانگ و سئول مذاکرات خود را در سطح بالا برای کاهش تنشهای مرزی آغاز کردند.

بنابه گزارش خبرگزاری فرانسه، دولت سئول امروز شنبه در خبری اعلام کرد: مذاکرات میان رهبران کره شمالی و کره جنوبی در سطح بلندپایه، عصر امروز و دو ساعت مانده به اتمام ضرب‌الاجل تعیین شده از سوی پیونگ‌یانگ، آغاز خواهد شد.

بر اساس این گزارش، این مذاکرات در ساعت ۶ بعدازظهر به وقت محلی در روستای مرزی دو کره آغاز شده است.

پیش از این،یک مقام نظامی سئول از تماس و گفتگوی تلفنی امروز شنبه رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با همتای کره‌ای خود خبر داد. به گفته او، مارتین دمپسی و رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی بر لزوم «مقابله و بازدارندگی در برابر تهدیدات بیشتر کره شمالی» تاکید کردند.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا همچنین متعهد شده که ایالات متحده از کره جنوبی در برابر کره شمالی و تهدیداتش دفاع می‌کند.

* تهدید کره شمالی به آغاز جنگ علیه کره جنوبی

آغاز مذاکرات دو کره تا ساعات آینده در حالی صورت خواهد گرفت که کره شمالی دیروز جمعه از طریق یکی نمایندگان خود در سازمان ملل تهدید کرد که در صورتیکه کره جنوبی تبلیغات خود علیه این کشور را متوقف نکند با اقدام نظامی بسیار شدید پیونگ‌یانگ مواجه خواهد شد.

پیونگ‌یانگ اعلام کرد: چنانچه کره جنوبی به اولتیماتوم ما پاسخ ندهد، واکنش نظامی ما اجتناب نا‌پذیر بوده و این واکنش بسیار شدید خواهد بود.

تنش‌های دو کره چند روز قبل از آنجایی شروع شد که سئول و واشنگتن بدون توجه به هشدارهای پیونگ یانگ، رزمایش نظامی مشترک خود را آغاز کردند و پس از آن درگیری‌های مرزی بین دو کره آغاز شد؛ این درگیری‌ها تا جایی پیش رفت که کره جنوبی تعدادی از ساکنان مرزی خود را به مناطق دیگر منتقل کرد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff