آغاز محاکمه غیابی رئیس‌جمهور مستعفی یمن در صنعاء
+ پ -
آغاز محاکمه غیابی رئیس‌جمهور مستعفی یمن در صنعاء

دادگاه کیفری صنعاء، امروز محاکمه رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن را به همراه شش تن از همدستانش در تجاوز به یمن، به طور غیابی آغاز کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دادگاه کیفری «صنعاء»، پایتخت یمن، امروز (۲ دسامبر) محاکمه شماری از مقامات مسئول سابق این کشور را که در پی انقلاب مردمی یمن، به عربستان فرار کردند و در جنگ این کشور علیه یمن سهیم‌ هستند، آغاز کرد.

به گفته یک منبع آگاه قضایی در یمن، این دادگاه با دادخواست شماری از وکلای یمنی و خانواده‌های قربانیان این کشور، برای محاکمه هفت متهم در جنایت جنگی علیه یمن تشکیل شده است.

طبق اعلام شبکه ماهواره‌‌ای «المسیره»، «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی و فراری، «ریاض یاسین» وزیر خارجه هادی، «سلطان العتوانی» مشاور هادی، «عبدالعزیز جباری» از اعضای هیأت اعزامی یمن از ریاض به نشست ژنو ۱ و مشاور هادی، «أحمد بن مبارک» رئیس دفتر سابق هادی، «علی حسن الأحمدی» رئیس سابق سرویس امنیت ملی، «عبدالوهاب الآنسی» دبیرکل حزب اصلاح یمن، هفت نفر متهم هستند.

این منبع تأکید کرد که این افراد «گروه اول» و بارزترین متهمانی هستند که در تجاوز (عربستان) علیه یمن شرکت دارند زیرا که در کشتار بیگناهان و تخریب زیرساخت‌ها و افشای اطلاعات نقش داشتند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff