آغاز لیگ بازی های بومی محلی در شهرستان میناب
+ پ -
آغاز لیگ بازی های بومی محلی در شهرستان میناب

رئیس هیئت بازی های بومی محلی شهرستان میناب از آغاز مسابقات لیگ بازی های بومی محلی با هدف احیای دوباره این بازی ها بین جوانان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، شهریار عبدالهی، رئیس هیئت بازی های بومی و محلی شهرستان میناب در این باره گفت: این مسابقات با هدف احیای بازی های محلی روستایی که کم کم در حال فراموش شدن هستند، جهت رشد، گسترش و آشنایی نسل جوان با آداب و سنن تاریخی شهرستان میناب برگزار می شود.

وی بابیان اینکه در میناب بازی های محلی بسیار زیادی وجود دارد و از سابقه طولانی برخوردار است عنوان داشت: این هیئت در نظر دارد برای اولین بار بازی های بومی محلی درا ، رمازا، توپیا را به صورت لیگ در سطح شهرستان برگزار کند.

عبداللهی اظهار داشت: اولین رشته این بازی ها با بازی بومی محلی “درا”  با حضور ۱۲ تیم از محلات و روستاهای شهرستان میناب در روز جمعه در محله باغ ملک آغاز شد که این بازی ها تا پایان روز سوم خرداد ماه سال جاری ادامه دارد، همچنین مراسم اختتامییه این بازی ها با حضور مسئولین در پارک آنامیس میناب در همان تاریخ و بمناسبت فتح خرمشهر برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: تاپایان سال جاری بازی های دو رشته “توپیا” و “رمازا” نیز بصورت لیگ در میناب برگزار خواهد شد که تاریخ شروع این مسابقات متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff