مدیرعامل آبفا هرمزگان خبر‌داد؛

آغاز فاز جدید آبرسانی به شمال بندرعباس برای تحقق شعار سال

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از تسریع در اجرای عملیات جدید آبرسانی به ۱۰ روستای شمال بندرعباس و صنایع مستقر در شهرک های صنعتی شماره یک و دو بندرعباس خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عبدالحمید حمزه پور با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در راستای رفع نیازهای ساکنان روستاهای شمال بندرعباس و همچنین در راستای تحقق شعار سال که رهبر معظم انقلاب تاکید زیادی بر آن دارند، عملیات آبرسانی به این مناطق در دستور کار خود قرار داده که با تکمیل آن علاوه بر بهره مندی ۱۰ روستای مسیر و شهرک های صنعتی شماره یک و دو، جمعیتی بالغ بر ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر در افق طرح از این خط تامین آب خواهند شد.
وی افزود: در حال حاضر از مجموع ۳۵ کیلومتر پیش بینی شده این طرح، ۱۶٫۵ کیلومتر انجام شده است که پروژه فعلی با اجرای ۷٫۵ کیومتر خط انتقال تا مخزن ۲ هزار متر مکعبی خط الراس اجرا خواهد شد که آب مورد نیاز ۱۰ روستای یاد شده به همراه شهرک های صنعتی و تیپ امام سجاد(ع) از مخازن واقع در داماهی بندرعباس و از طریق ایستگاه پمپاژ چهچکور تامین می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این طرح را یکهزار و ۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و تصریح کرد:سال گذشته برای اجرای این پروژه مبلغی بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال تخصیص داده شد.
حمزه پور در تشریح دیگر اقدامات انجام شده برای تکمیل این پروژه گفت: در حال حاضر یک باب ایستگاه پمپاژ و یک باب مخزن هزار متر مکعبی احداث شده که عملیات ۷٫۵ کیلومتر خط انتقال نیز در حال اجراست که برای تکمیل این پروژه آبرسانی به دشت امام و… نیز در مرحله انتخاب پیمانکار است.
وی ادامه داد: قرارداد بازسازی یک باب مخزن ۲ هزار متر مکعبی نیز در این طرح پیش بینی شده است.
مدیرعامل آبفا ابراز امیدواری کرد: با تکمیل این پروژه نیاز آبی مردم روستاهای مسیر و همچنین شهرک های صنعتی و تیپ های سپاه امام سجاد نیز به پایداری لازم برسد.
محمد مرودی فرماندار بندرعباس نیز در این بازدید با بیان اینکه همه باید برای توسعه زیرساخت ها تلاش کنند، گفت: اجرای پروژه آبرسانی نیز تاثیر زیادی بر توسعه این مناطق خواهد داشت و تلاش خواهیم کرد تا با رفع موانع عملیات این پروژه در اسرع وقت به پایان برسد.
انتهای‌پیام/