آغاز عملیات ساخت درب‌های حرمین عسکریین (ع) در حاجی آباد/ مشارکت پرشور حاجی آبادی ها در ساخت درب حرمین

+ پ -
آغاز عملیات ساخت درب‌های حرمین عسکریین (ع) در حاجی آباد/ مشارکت پرشور حاجی آبادی ها در ساخت درب حرمین

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات حاجی اباد گفت: عملیات ساخت درب حرمین عسکریین در حسینه دفتر امام جمعه شهرستان آغاز شده است که ۸۰۰گرم طلا، مس و نقره از جمله موارد موردنیاز برای تکمیل این درب‌ها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛بهذاد امامدادی،رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات حاجی اباد در گفتگو با خبرنگار پیارم اظهار داشت: ساخت درب های ورودی حرمین عسکریین و ساخت درب ورودی از جمله مأموریت‌هایی است که به ستاد بازسازی عتبات عالیات حاجی اباد واگذار شده است.

وی افزود: عملیات ساخت این درب‌ها در حسینه دفتر امام جمعه آغاز شده است که ۸۰۰گرم طلا، مس و نقره از جمله موارد موردنیاز برای تکمیل این درب‌ها است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات حاجی اباد عنوان کرد:امیدواریم با کمک مردم شهرستان تا پایان ماه صفر تمام هزینه ساخت آن توسط مردم حاجی اباد تامین شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات حاجی اباد عنوان کرد: کار ساخت درب ورودی سرداب حرم با همت قلم‌زنان اصفهانی در شهرستان حاجی آباد انجام می‌شود و پس از پایان کار به حرم مطهر امام حسن عسکری(ع) انتقال داده می‌شود.

مسلم محمدی قلم زن اصفحانی که کار قلم زنی درب حرم امام عسکری را بر عهده دارد اظهار کرد:۲۰ سال سابقه کار قلم‌زنی دارم و افتخارم این است که حدود هفت سال در ستاد عتبات کار می‌کنم و امروز نیز باافتخار قلم‌زنی یکی از درب‌های سرداب ورودی حرم را به دست می‌گیرم.

وی یادآور شد: وقتی برای زیارت امام رضا(ع) رفتم از امام رضا(ع) خواستم تا به من کمک کند تا همیشه در این راه باشم و اکنون افتخار می‌کنم که برای این بزرگان دارم نوکری می‌کنم و انشالله روزی برسد که حرمی برای حضرت زهرا (س) بسازیم.
محمدی تصریح کرد: کار قلم‌زنی این درب را سه نفر انجام می‌دهد پیش‌ازاین نیز قلم‌زنی ضریح امامین عسکرین در سامرا را انجام دادم و افتخار دارم که قلم‌زنی باب الراس حرم حضرت ابوالفضل (ع)، درب‌های حرم امام موسی کاظم و ضریح حضرت مسلم (ع) را نیز انجام داده‌ام.

وی با بیان اینکه کار هنری اصلاً قیمت ندارد، تاکید کرد: اینجا مشق قلمزن بهای دیگری دارد، و این قلمزن است که می‌خواهد تمام زیبایی هنر خود را خالصانه تقدیم مولایش کند و چه دل‌انگیز که نام حقیر نیز با دستان این هنرمند بر این لوح ارزشمند حک شد تا در برهه‌ای از زمان به یادگار بماند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff