آغاز عملیات اجرایی احداث موج شکن سوزا در جزیره قشم
+ پ -
آغاز عملیات اجرایی احداث موج شکن سوزا در جزیره قشم

عملیات احداث موج‌شکن سوزا در جزیره قشم با اعتباری بالغ بر‌ ۲۰۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی با برگزاری مراسم کلنگ زنی آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمدرضا الهیار، سرپرست معاونت توسعه و تجهیز سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم کلنگ زنی موج‌شکن سوزا با اشاره به ماموریت این سازمان در راستای توسعه زیرساخت‌های بندری در جزایر خلیج فارس، گفت: احداث این موج شکن در جزیره قشم باعث رونق معیشت ساحل‌نشینان و کمک به اشتغال و استفاده بهینه صیادان منطقه خواهد شد.

وی با اشاره به احداث ۵ موج شکن طی دو سال اخیر در بزرگترین جزیره خلیج فارس، افزود: سازمان بنادر و دریانوردی با هدف آماده‌سازی زیرساخت توسعه بنادر در جزیره قشم، موج‌شکن‌های ذاکری، ریگو، شیب دراز، مسن و کندالو را احداث و آماده بهره‌برداری کرده است.

الهیار اظهار کرد: موج‌شکن رمچاه نیز در مرحله مطالعه قرارداد که با اتمام طرح مطالعاتی، تامین اعتبار و کلنگ زنی می‌شود.

 احداث ۷ موج شکن در جزیره قشم

“سید باقر موسوی” مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم در ادامه با تشریح مشخصات این موج شکن افزود: موج شکن سوزا با طول ۱۰۰۰متر و مساحت حوضچه ۷ هکتار با اعتباری بالغ بر ۲۰۰میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی طی مدت یکسال احداث می شود.

وی احداث مجموعاً ۷ موج شکن در جزیره قشم را در راستای عملیاتی‌کردن طرح توسعه بنادر کوچک اعلام کرد و افزود: سازمان بنادر و دریانوردی با استفاده از ظرفیت‌های موجود به دنبال توسعه دریامحور است.

 اشتغالزایی برای ۱۰۰ نفر

“محمد ایرانی” شهردار سوزا نیز گفت: با ساخت موج شکن این شهر، سالانه ۸ هزار تن آبزیان دریایی صید و برای ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.

وی ضمن بیان اینکه سوزا با ۸ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی جزیره قشم واقع شده است، افزود: این شهر ساحلی ۲۵۰ دریانورد، ۱۰ فروند لنج و ۱۵۰ فروند قایق صیادی و تفریحی دارد.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff