آغاز طرح کاشت نهال حرا در بندرعباس/ کاشت 4هزارگونه حرا در بوستان ساحلی ولایت
+ پ -
آغاز طرح کاشت نهال حرا در بندرعباس/ کاشت ۴هزارگونه حرا در بوستان ساحلی ولایت

مدیر پروژه سازمان پارکها و فضای سبز شهر بندرعباس با اشاره به اجرای طرح کاشت نهال حرا در ساحل بندرعباس افزود: در فاز اول این پروژه بیش از شش هزار اصله نهال حرا به صورت آزمایشی در ساحل بوستان ولایت بندرعباس کاشته شد.

الهام نصرتی، مدیر پروژه سازمان پارکها و فضای سبز شهر بندرعباس در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به اجرای طرح گاشت گونه نگلی حرا در سواحل بندرعباس گفت: فاز مطالعاتی طرح از دی ماه سال گذشته در دست بررسی بود که پس از انجام تحقیقات با ارزیابی ساحل بندرعباس کشت گونه حرا طی چهار فاز در سواحل بندرعباس اجرا می شود.

 

وی با بیان اینکه ساحل بندرعباس براساس جنس، بستر، جزر و مد و عمق آب مورد ارزیابی قرار گرفته است،  اظهار کرد: فاز اول کاشت گونه حرا از ۲۳اردیبهشت ماه آغاز شده است.

 

نصرتی تصریح کرد: در فاز اول این پروژه بیش از شش هزار اصله نهال حرا به صورت آزمایشی در ساحل بوستان ولایت بندرعباس کاشته شد.

 

ناظر پروژه فضای سبز بندرعباس تاکید کرد: در صورتی که نتایج اولیه حاصل از کاشت حرا از نظر شرایط اقلیمی و فرهنگ شهروندی مورد تایید قرار گیرد فاز دوم این پروژه شهریور ماه اجرا می شود.

 

وی یادآور شد: در بهمن سال گذشته ۲۰۰اصله نهال حرادر ساحل کاشته شد که به دلیل بی توجهی شهروندان نابود شد چنانچه اگر در فاز اول نهال حرا در یرابر دشمنان طبیعی مانند جلبک ها و عامل انسانی موفق شود،کاشت حرا در بندرعباس ادامه خواهدداشت.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff