آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم در پارسیان

+ پ -
آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم در پارسیان

طرح پیشگیری از تنبلی چشم در پارسیان با حضور در ۴۱ پایگاه شهری وروستایی آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛عباسی رئیس بهزیستی پارسیان از آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم در شهرستان خبر داد واظهار کرد:عدم تشخیص ودرمان به موقع تنبلی چشم می تواند موجب کاهش بسیار شدید دید یک یا هر دو چشم وگاهی نابینایی شود.

 

عباسی بهترین سن برای تشخیص تبلی چشم را پیش از ۵ سالگی دانست وخاطرنشان کرد:هرچه این تشخیص عقب بیفتد درمان دشوارتر می شود ومیزان بهبودی کمترخواهد بود،به طوری که اگر درمان درسنین ۱۰ تا ۱۲ سالگی آغاز شود دید کامل نخواهد شد.

 

وی گفت:آگاهی والدین وهمکاری آنها کلید موفقیت در درمان تنبلی چشم است ودرمان تنبلی چشم نیازمند همکاری تنگاتنگ والدین وپزشکان می باشد.

 

رئیس بهزیستی پارسیان تنها راه پیشگیری از تنبلی چشم را تشخیص به موقع عوامل ایجادکننده آن دانست وادامه داد:بسیاری از این عوامل برای خانواده ها ناشناخته است و چشم همه کودکان باید حداقل ۳بار قبل از دبستان در زمان های مختلف معاینه شود.

 

عباسی گفت:در سال گذشته ۲۴۰۳ کودک در پارسیان مورد معاینه قرار گرفته اند که ۱۵۹ کودک در سطح بینائی سنجش مشکوک بوده و ۲ نفربه چشم پزشک معرفی شدند و ۵کودک دیگر نیز عینک دریافت کردند.

 

وی پایگاههای طرح از تنبلی چشم در شهرستان را ۴۱مورد عنوان وتصریح کرد:۱۵پایگاه شهری در شهرهای پارسیان،دشتی وکوشکنار و ۲۷پایگاه دیگر نیز در روستاها،مهدهای کودک وخانه های بهداشت روستایی مستقر وآماده خدمات رسانی هستند.

 

لازم به ذکر است که طرح پیشگیری از تنبلی چشم از اول آبانماه الی ۱۵ آذز ماه خدمات رسانی می کنند.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff