آغاز طرح مبارزه با موش و جانوران موذی در بندرعباس
+ پ -
آغاز طرح مبارزه با موش و جانوران موذی در بندرعباس
مدیرعامل سازمان فضای سبز بندرعباس:

آغاز طرح مبارزه با موش و جانوران موذی در بندرعباس

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز هرمزگان از اجرایطرح برای مبارزه با موش و جانوران موذی از جنبه اهمیت بهداشتی و اقتصادی در بندرعباس خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزبه نقل از هرمزپرس مصطفی خادم، مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز هرمزگان با اشاره به طرح مبارزه با جوندگان موزی گفت : این طرح برای مبارزه با موش و جانوران موذی در شهر‌ قرار گرفته است  که از  دو جنبه بهداشتی و اقتصادی دارای اهمیت است.

وی افزود: به منظور بالا رفتن سطح بهداشت عمومی و پاک‌سازی بوستان‌ها و فضاهای سبز شهر، طرح مبارزه با جوندگان با هدف برنامه‌ریزی و وفورگیری برای مبارزه با جانوران موذی تعیین جمعیت جوندگان و پراکنش آنها از اوایل مهر ماه سال ۹۳ آغاز شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز اظهار کرد: طرح مبارزه با جوندگان موذی با استفاده از سموم شیمیایی، استفاده از امواج مافوق صوت، جلب‌کننده‌های شیمیایی، تله‌گذاری، مبارزه بیولوژیکی و مبارزه ژنتیکی در حال اجرا است.

خادم تصریح کرد: طرح مبارزه و کنترل جمعیت جوندگان موذی در مناطقی که عرضه مواد غذایی در آن‌ها زیاد است مانند جوی‌های روباز دفع فاضلاب و آب‌های سطحی و نیز محل تردد موش‌ها، اجرا می‌شود.

وی افزود:یکی از روش‌های موثر در مبارزه با جانوران موذی، خودداری از‌‌ رها کردن زباله در بوستان‌ها و جداول حاشیه خیابان و محدود کردن دسترسی جانوران به منابع غذایی است.

خادم خاطرنشان کرد: شهروندان نیز باید با رعایت اصول بهداشت و همکاری لازم در امر جمع‌آوری زباله در این طرح مشارکت کرده و از افزایش و تولید حیوانات موذی جلوگیری کنند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff