آغاز طرح شناسایی بیماری اتیسم بین کودکان از اول دیماه در رودان
+ پ -
آغاز طرح شناسایی بیماری اتیسم بین کودکان از اول دیماه در رودان

معاون فرماندار رودان از آغاز طرح شناسایی بیماری اوتیسم بین کودکان از اول دی ماه در شهرستان رودان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ کوروش نیک طبع در گفت و گو با خبرنگار رودان نیوز؛  اظهار کرد:  بحث سلامت جامعه از بدو تولد افراد تا دوران بزرگسالی مورد توجه دولت قرار دارد.

 

وی با اشاره به بیماری اوتیسم افزود: این بیماری  نوعی عدم توازن است و در رفتار مشاهده می شود، ریشه درسیستم عصبی دارد به مانند تکرار کلمات، نوک پنجه راه رفتن، بوئیدن، چرخیدن و مواردی این چنینی اما در علائم از نظر طول مدت زمان متفاوت است و مانع برقراری ارتباط با دیگران خواهد بود.

 

معاون فرماندار رودان در ادامه عنوان کرد: علادم این بیماری در بین کودکان تا قبل از ۳۶ ماهگی ظاهر خواهد شد.

 

نیک طبع تصریح کرد: سیستم بهداشتی  کشور امروزه به عنوان یک الگو برای منطقه تبدیل شده است، و با توجه به نوع برنامه ریزی در بهداشت قطعا امر شناسایی افراد مشکوک به این بیماری بسیار سریعتر صورت خواهد گرفت.

 

وی بیان کرد: در حوزه روستایی بخشداری ها و دهیاری ها از ظرفیت بالای خود در جهت اطلاع رسانی عموم نسبت به این بیماری و آمادگی خانه های بهداشت در روستاهها به منظور انجام معاینه و ارائه خدمات استفاده نمایند.

 

معاون فرماندار رودان تاکید کرد: بحث سلامت در جامعه جدی گرفته شود چرا که با داشتن جامعه ای سالم و با نشاط است که امیدواری به آینده و سربلندی ایران اسلامی در عرصه ها مختلف ایجاد خواهد شد.

 

وی یادآور شد: همواره در منویات مقام معظم رهبری و در دستور کار دولت تدبیر و امید نیز موضوع ایجاد نشاط در جامعه و امید به زندگی و آینده قرار دارد وفعالیت دولت در تمامی حوزه ها حتی حضور در صحنه های بین المللی و سیاست خارجی نیز در همین راستا قرار دارد.

 

نیک طبع در پایان خاطر نشان کرد: طرح شناسایی بیماری اوتیسم از سوی اداره بهزیستی شهرستان با همکاری شبکه بهداشت و درمان از اول دی ماه به مدت یک ماه در سراسر شهرستان آغاز شده و برای شناسایی صدرصدی در بین شهروندان جهت ارائه خدمات در این خصوص بعد از این مدت برنامه ریزی شده است.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff