آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۴ حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) پارسیان
+ پ -
آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۴ حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) پارسیان

صبح امروز با حضور امام جمعه شهرستان پارسیان مراسم آغاز فعالیت سال تحصیلی ۹۵-۹۴ حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) پارسیان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) پارسیان صبح امروز با حضور مدیران و طلاب جدید الورد رسما شروع بکار کرد. در این مراسم که در محل ساختمان فعلی حوزه علمیه امام حسن (ع) پارسیان برگزار شد.

 

حجت الاسلام میرزایی امام جمعه  و رئیس حوزه های علمیه پارسیان طی سخنانی با اشاره به حدیثی از حضرت محمد(ص) گفت: همانگونه که رسول رحمت در این حدیث می فرماید ثواب کار سه گروه بعد از مرگ قطع نخواهد شد، اول والدینی که فرزندان صالح تربیت کنند دوم عالمانی که مردم از علمشان بهرمند شوند و سوم بر پا دارندگان صدقات جاریه ، که اگر لطف خدا شامل شود شما می توانید جزء گروه دوم قرار گیرید.

 

 

امام جمعه پارسیان خطاب به طلاب جدید الورود گفت: شما توفیق دارید بر سر سفره مذهب و امام زمان (عج) بنشینید ولی فراموش نکنید روز قیامت در سه عرصه علم ، اخلاق و عمل باید پاسخگو باشید .

 

 

رئیس حوزه های علمیه پارسیان تصریح کرد:اصل خلقت انسان برای این سه مورد است علم آموزی برای سلوک و ارتباط با خدا،اخلاق برای ارتقاء علم و عمل که مکمل علم و اخلاق است و در صورتی دو مورد اول ارزشمند است که به عمل تبدیل شود.

 

 

حجت الاسلام میرزایی با اشاره به اینکه از امروز تکلیف بزرگی بر گردن شماست تاکید کرد: شما باید شاکر باشید که در این نظام مقدس فرصت چنین خدمتی برای شما فراهم شده است و اولین ملاک در این حوزه علمیه تهذیب و اخلاق است و نباید فراموش کنید که در رفتار ، پوشش،  تحصیل ، تعامل و برخورد با مردم  باید روحانی منش باشد.

 

 

امام جمعه پارسیان در پایان خاطر نشان کرد:در همه موارد این حوزه علمیه بهترینها را انتخاب کرده ام از معاونت آموزشی تا کادر اداری و پشتیبانی و اساتید و شخصا بر روند پیشرفت و تحصیل شما نظارت خواهم کرد. ایشان تاکید کرد:دنیای امروز تشنه معارف اهل بیت است و قطعا طلاب علوم دینی باید در این زمینه جانانه فعالیت کنند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff