آغاز خرید حمایتی گوجه فرنگی در هرمزگان
+ پ -
آغاز خرید حمایتی گوجه فرنگی در هرمزگان

مدیر تعاون روستایی هرمزگان از آغاز خرید حمایتی گوجه فرنگی توسط شبکه تعاون روستایی استان هرمزگان به منظور حمایت از تولیدکنندگان این محصول خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  پیارم حاجی آباد، سیروس اسدپور در نخستین نشست خرید گوجه که با حضور نمایندگان کشاورزان و روسای شهرستان‌ها برگزار شد اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته برای حمایت از گوجه کاران این استان خرید حمایتی محصول گوجه‌فرنگی آغاز می‌شود.

وی بابیان اینکه کلیه محصولات باید با تأییدیه جهاد کشاورزی تحویل مراکز خرید گردد، تصریح کرد: با هماهنگی جهاد کشاورزی بیش از ۶ مرکز خرید در شهرستان‌ها راه‌اندازی  و آماده در دریافت گوجه کشاورزان هستند.

اسدپور افزود: مراکز حمایتی خرید گوجه‌فرنگی در شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان، بندرلنگه و پارسیان ایجاد و پیش‌بینی می‌شود میزان ۵۰ هزار تن گوجه از کشاورزان در این شهرستان‌ها خریداری شود.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان با اشاره به اینکه محصولات تحویلی را به کارخانه‌های تبدیلی طرف قرارداد ارسال می‌شود خاطرنشان کرد: محصول تحویلی به مراکز خرید گوجه‌فرنگی در استان هرمزگان باید در سبدهای مخصوص حمل گوجه‌فرنگی باشد و از دریافت محموله‌های فله و بدون سبد جلوگیری و خسارت ناشی از به عهده کشاورزان است.

وی بابیان اینکه کشاورزان پس از ثبت‌نام و تعیین میزان محصول برای فروش می‌توانند محصول خود را به مراکز خرید تحول دهند بیان کرد: پس از ثبت مشخصات کشاورزان در سامانه اتحادیه تعاونی روستایی به قیمت هر کیلوگرم ۳۳۰ تومان محصول از کشاورزان خریداری وب‌های آن پس از فروش و تأمین اعتبار در وجه کشاورزان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه روزانه ظرفیت خرید و حمل ۵۰۰ تن محصول گوجه‌فرنگی از کشاورزان داریم گفت: تا زمانی که قیمت محصول در مزارع به حالات تعادل نرسیده مراکز موردنظر فعالیت خرید گوجه‌فرنگی را ادامه می‌دهند.

در استان هرمزگان امسال ۱۲ هزار و ۹۰۰ هکتار زمین زیر کشت گوجه‌فرنگی است که پیش‌بینی‌شده ۴۶۰ هزار تن محصول از این مزارع برداشت شود.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff