آغاز خرید تضمینی گندم در پارسیان از امروز
+ پ -
آغاز خرید تضمینی گندم در پارسیان از امروز

فرماندار پارسیان گفت:خرید تضمینی گندم شهرستان از ۱۸فروردین ۹۴ آغاز می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، رادمهر، فرماندار پارسیان دراولین نشست خرید گندم با بیان اینکه خرید تضمینی گندم شهرستان از ۱۸فروردین ۹۴ آغاز می شود، گفت: ۴۵۰هکتار از زمینهای این شهرستان آماده برداشت گندم است که انتظار می رود  ۱۶۰۰تن محصول گندم از این مزارع برداشت شود.

وی اظهار داشت: شهرستان پارسیان با ۴۸گندم کار و ۶کمباین کار برداشت را آغازمی کند که انتظار می رود نزدیک به ۱۶۰۰تن برداشت شود و شرکت تعاونی به عنوان مباشرکه با نرخ مصوب۱۱۵۰تومان خریداری میکند .

فرماندار پارسیان گفت : بانک کشاورزی با بسیج تمامی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری با آمادگی کامل به استقبال طرح ملی خرید تضمینی گندم خواهد رفت .

وی با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای خرید مناسب و بموقع از کشاورزان اندیشیده شده است اظهار داشت: پیش بینی میشود در سال ۹۴ حدود ۱۶۰۰ تن گندم از کشاورزان پارسیان خریداری شود و از تعاونی روستایی و جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی خواست آمادگی این میزان خرید گندم را داشته باشند.

رادمهر متولی تامین کامیون های حمل گندم را اداره کل حمل و نقل و پایانه ها اعلام کرد و افزود: نرخ گذاری حمل گندم از مزارع تا مراکز خرید با هماهنگی پایانه و نرخ آن متعارف و منطقی تعیین شود تا شاهد افزایش بی رویه کرایه در ایام برداشت گندم نباشیم .

نماینده عالی دولت در شهرستان پارسیان همچنین اولویت خرید توسط مرکز استان اعلام کرد و افزود: فروش گندم و ارسال به دیگر استانها و مراکز غیرمجاز  را ممنوع اعلام کرد و همچنین نقش نیروی انتظامی در جلوگیری از خروج گندم بدون مجوز اداره جهاد کشاورزی شهرستان و هدایت آن به مراکز خرید گندم استان را یادآور شد.

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff