آغاز ثبت‌نام اینترنتی کتب درسی دبستانی‌های تهران از ۶ تیر/ پیش‌دانشگاهی‌ها از اول تیر ثبت‌نام کنند
+ پ -
آغاز ثبت‌نام اینترنتی کتب درسی دبستانی‌های تهران از ۶ تیر/ پیش‌دانشگاهی‌ها از اول تیر ثبت‌نام کنند

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان دوره پیش‌دانشگاهی کشور از اول تیرماه و دانش‌آموزان دوره ابتدایی شهر تهران از ۶ تیر برای دریافت کتب درسی، ثبت‌نام اینترنتی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  فارس، لیدا نیک‌روش مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فروش اینترنتی برخی کتاب‌های درسی در سال جاری، اظهار داشت: ثبت‌‌نام برای دریافت کتاب‌های دوره پیش‌دانشگاهی دانش‌آموزان سراسر کشور امسال به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

وی افزود: از اول تیرماه سال جاری دانش‌آموزان دوره پیش دانشگاهی می‌توانند به سایت www.irtextbook.com مراجعه و نسبت به ثبت نام کتاب‌های درسی خود اقدام کنند؛ ضمن اینکه این دسته از دانش‌آموزان کتاب‌های خود را در شهریور ماه تحویل خواهند گرفت.

نیک‌روش با بیان اینکه ثبت نام کتاب‌های درسی دانش‌آموزان دوره ابتدایی تهران نیز به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان مناطق ۱۹ گانه شهر تهران از ششم تیرماه می‌توانند به سایت اینترنتی www.irtextbook.com مراجعه و نسبت به ثبت نام کتاب‌های مورد نظر اقدام کنند.

وی افزود: اولیای دانش‌آموزان توجه داشته باشند که اگر به هر دلیل امکان ثبت‌نام در سایت اینترنتی مذکور را نداشتند، می‌توانند به مدرسه مورد نظر خود مراجعه و این کار به صورت گروهی توسط مدیر مدرسه انجام شود.

مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: ثبت نام الکترونیکی کتب دانش‌آموزان پیش دانشگاهی کشور و دبستانی‌های تهران منوط به ثبت‌نام اولیه در مدرسه و قرار گرفتن نام آنها در سیستم ثبت‌نام وزارت آموزش و پرورش «سناد» است.

وی با بیان اینکه اگر به هر دلیل دانش‌آموزی نتواند در سیستم الکترونیکی ثبت‌نام انجام دهد، گفت: اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش آمادگی دارد تا در صورتی که دانش‌آموزی در هر جای کشور نیاز به کتاب داشته باشد سریعاً کتاب مورد نیاز را در اختیار وی قرار دهد.

نیک‌روش گفت: در نظر داریم تا شیوه ثبت‌نام الکترونیکی برای کتاب‌های درسی دانش‌آموزان را در سال‌های آینده گسترش دهیم.

به گزارش فارس، بر اساس اطلاعیه اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش، در راستای توسعه دولت الکترونیکی و اجرای ماده ۱۹ بند ۱۴ برنامه توسعه پنجم و بند ۶ سند تحول بنیادی آموزش و پرورش و با هدف سهولت دسترسی دانش‌آموزان به مواد آموزشی، نظارت مستقیم در امر توزیع، تولید مواد آموزشی به میزان مورد نیاز و جلوگیری از اتلاف منابع از سال تحصیلی ۹۵-۹۴ فرآیند فروش و توزیع کتاب‌های درسی و سایر مواد آموزشی به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ فرآیند فروش و توزیع کتاب‌های درسی مقطع پیش دانشگاهی (پایه چهارم دبیرستان) به صورت پایلوت انجام می‌شود و برابر برنامه‌ریزی به عمل آمده، فروش و توزیع کتاب‌های درسی پایه‌های تحصیلی دیگر نیز به صورت الکترونیکی در سالهای آتی، انجام خواهد گرفت.

همچنین زمان شروع خرید کتاب‌های درسی پیش دانشگاهی پس از ثبت نام دانش‌آموزان و ثبت اطلاعات آنها در سامانه سناد خواهد بود و نحوه خرید کتاب درسی به دو صورت انفرادی توسط دانش‌آموز یا والدین دانش‌آموز و  گروهی توسط مدرسه انجام خواهد شد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff