آغاز به کار ۲ صندوق اعتباری خُرد زنان با اعتبار ۲۷ میلیارد ریال در روستای کوهیج بستک
+ پ -
آغاز به کار ۲ صندوق اعتباری خُرد زنان با اعتبار ۲۷ میلیارد ریال در روستای کوهیج بستک

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک از راه اندازی دو صندوق اعتباری خُرد زنان روستایی در روستای کوهیج با اعتبار ۲۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، شهرام کریم‌زادگان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک در گفت‌وگو با خبرنگار جهانگیریه، اظهار داشت: صندوق اعتباری خرد بانوان روستایی زمینه حضور زنان را در فعالیت‌های تولیدی فراهم می‌کند.

 

وی اضافه کرد: در راستای توانمند سازی زنان روستایی صندوق‌های خرد راه اندازی می‌شود لذا از این ظرفیت‌ها می‌توان در توانمندی اقتصاد خانواده‌ها استفاده کرد.

 

مدیر جهاد کشاورزی بستک همچنین اظهار کرد: زنان بخش مهمی از جامعه را تشکیل می‌دهند که متأسفانه کمتر در فعالیت‌های تولیدی و صنعتی وارد می‌شوند اما تشکیل صندوق‌های خرد می‌تواند سرمایه‌های اندک زنان را تجمیع کند و در چرخه صنعت و تولید وارد شود.

 

کریم‌زادگان در ادامه یادآور شد: در حال حاضر دو صندوق فعال زنان روستایی در روستای کوهیج راه‌اندازی شده است که حدود ۴۶ عضو فعال دارد.

 

وی افزود: اعتبار این دو صندوق حدود ۲۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان می‌باشد که سرمایه کلانی به حساب می‌آید و می‌تواند در چرخه تولید و صنعت نقش مهمی ایفا کند.

 

مدیر جهاد کشاورزی بستک در پایان ضمن ارائه گزارشی از نوع فعالیت زنان عضو این دو صندوق گفت: عمده فعالیت زنان عضو این دو صندوق فعالیت‌های تولیدی از قبیل خیاطی، تولید انواع ترشی، پرورش دام سبک و گلابتون دوزی است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff