1

آغاز به کار هیأت های صلح ستاد ملی صبر در شهرستان بشاگرد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار کرد: پس از برگزاری یک جلسه توجیهی و آموزشی توسط مسئولان شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان، احکام اعضای هیأت های صلح ستاد ملی صبر در شهرستان بشاگرد به آنها ابلاغ شد.

علی صالحی در ادامه افزود: نهادینه‌سازی عدالت در جامعه نیازمند جلب مشارکت‌های عمومی و ارتباط مؤثر با نخبگان، معتمدین محلی و سمن‌ها و نهادهای مردم نهاد می باشد و به همین منظور هیأت های صلح ستاد ملی صبر با هدف تواصی به حق و تشویق به مصالحه در اقصی نقاط استان هرمزگان تشکیل شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه هیأت های صلح ستاد ملی صبر در شهرستان بشاگرد متشکل از علما، روحانیون، ائمه جمعه و جماعات، معتمدین و ریش سفیدان محلی و بزرگان طوایف این شهرستان می باشد، تصریح کرد: با ابلاغ احکام اعضای منتخب ، هيأت های مذکور، فعالیت خود را به صورت رسمی در زمینه صلح و سازش آغاز نموده اند.

وی همچنین ابراز داشت: در راستای عمل به منویات ریاست قوه قضاییه مبنی بر لزوم بسط و گسترش فرهنگ صلح و سازش در سطح جامعه، یک شعبه ویژه شورای حل اختلاف نیز در محل ساختمان دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب حوزه های قضایی استان از جمله شهرستان بشاگرد مستقر شده و به فعالیت می پردازد.

انتهای پیام /