آغاز به کار ستاد طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر در پارسیان
+ پ -
آغاز به کار ستاد طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر در پارسیان

دبیر ستاد امربه معروف ونهی ازمنکر پارسیان، از آغاز به کار ستاد طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر در این شهرستان خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از پایگاه خبری پارسیان خبر؛ حجت الاسلام خانجانی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی پارسیان در نشست طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: در طرح طلایه داران امربه معروف ونهی از منکر،ابتدا هر ۱۰ نفر یک گروه، هر پنج گروه یک ناحیه و هر هفت ناحیه یک منطقه را تشکیل خواهد داد که در حقیقت ۳۵۰ نفر یک مجموعه را تشکیل خواهند داد.

 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی پارسیان خاطرنشان کرد: بعد از تشکیل این ساختاروساماندهی شدن افراد، به این افراد آموزش‌های مورد نیاز داده می‌شود. در این گروه یا ناحیه یا منطقه مراتب یدی انجام نخواهد شد و فقط بخش زبانی یا تذکر انجام خواهد شد و این افراد وظیفه دارند به عنوان مروج، تذکر دهند.

 

حجت الاسلام والمسلمین میرزایی امام جمعه و رئیس ستاد امربه معروف ونهی ازمنکر پارسیان، با اعلام اینکه دشمن در قالب جنگ نرم برنامه ترویج بی‌بندوباری و حیا‌زدایی را در دستور کار دارد، تصریح کرد: برای مبارزه با این امر نیاز است که فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود.

 

امام جمعه پارسیان با اشاره به اینکه این واجب الهی نیازمند عزم مسئولین ومردم عزیز است،تاکید کرد: بر طبق آیات فراوان و از جمله آیه ۱۰۴ سوره مبارکه آل عمران، امر به معروف و نهی از منکر رستگاری را برای افراد جامعه به ارمغان خواهد آورد.

 

وی به منکرات شهرستان  اشاره کرد و گفت: ۱- بی حجابی ۲- ارتباطات نامشروع ۳- گرانفروشی ۴- رفتارهای غلط در رانندگی ۵- ترویج سبک زندگی غربی ۶- استفاده های غیر صحیح از فضاهای مجازی برای مردم ۷- استفاده از قلیان در فضای باز ۸- استفاده بیش از حد وغیرمتعارف از ماهواره ۹- مشروبات الکلی و… از منکرات شهرستان هستند که باید جلوی آنها گرفته شود.

 

در ادامه رادمهر فرماندار پارسیان اظهار داشت: دشمن تلاش می کند در ابعاد مختلف در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نفوذ پیدا کند و تفکر و اندیشه های خود را به مرور غالب کرده و جامعه را دچار استحاله کند.

 

فرماندار پارسیان تصریح کرد: برای شناخت بهتر امر به معروف و نهی از منکر و اجرای آن باید به مصادیق و حدود آن در حوزه های مختلف زندگی توجه کنیم. یعنی از خانه و محل گرفته تا در امور سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و آن زمان است که می توان با دیدی وسیع تر برای استقرار معروف و اضمحلال منکر تلاش کرد.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff