آغاز برداشت هندوانه خارج از فصل در جاسک /پیش‎بینی برداشت 80 هزار تن محصول
+ پ -
آغاز برداشت هندوانه خارج از فصل در جاسک /پیش‎بینی برداشت ۸۰ هزار تن محصول

مدیر جهاد کشاورزی جاسک گفت:برداشت محصول هندوانه خارج از فصل از سطح مزارع این شهرستان آغاز شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مختار حدیدی مدیر جهاد کشاورزی جاسک در گفتگو با مکران نیوز اظهار کرد: برداشت محصول هندوانه خارج از فصل از زمینهای این شهرستان آغاز شده است و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد.

 

وی افزود:سطح زیر کشت هندوانه در جاسک بالغ بر ۲۰۰۰ هکتار می باشد و به طور میانگین از هر هکتار ۴۰ تن هندوانه برداشت می‌شود که پیش بینی شده تا پایان فصل برداشت ۸۰ هزار تن از سطح مزارع برداشت به دست آید.

 

حدیدی با بیان اینکه در فرآیند تولید هندوانه منطقه برای ۸۰ نفر به صورت مستقیم  و ۲۰۰ غیر مستقیم اشتغالزایی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: محصول برداشت شده علاوه بر مصرف در داخل استان هرمزگان به استان های فارس،یزد و تهران صادر می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: کشت این محصول در اراضی دهستان سورک، جگین و جاسک کهنه هر ساله در این فصل صورت می‌گیرد و ارقام کشت شده از نوع تاکی ، بیزی ، نیاگارا و میکادو می باشد.

 

مدیر جهاد کشاورزی جاسک ، افزود: شهرستان جاسک با وسعت ۱۱ هزار کیلو متر مربع یکی از قطب های مهم کشاورزی استان بوده و به لحاظ داشتن منابع آب شیرین و وجود سد جگین نقش بسزایی در تولید محصولات زراعی و باغی را دارد سطح زیر کشت این شهرستان در حال حاضر ۵۰۰۰ هکتار است که در صورت سرمایه گذاری می توان آن را افزایش داد.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff