آغاز انتقال پیکر ‌جان‌باختگان‌ فاجعه منا به کشور‌‌/‌ ورود اجساد ۱۳۰ نفر فردا با یک پرواز
+ پ -
آغاز انتقال پیکر ‌جان‌باختگان‌ فاجعه منا به کشور‌‌/‌ ورود اجساد ۱۳۰ نفر فردا با یک پرواز

سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها با بیان این که در حال نهایی کردن برنامه‌ها برای انتقال پیکر جانباختگان فاجعه منا به کشور هستیم، گفت: در گام نخست روز آینده احتمالاً پیکر ۱۳۰ نفر از این عزیزان با یک پرواز وارد کشور می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از ‌فارس، منوچهر سپاسی  با اعلام این خبر اظهار داشت: جلسات مختلف مدیریت بحران درباره فاجعه منا در وزارت امور حارجه در حال انجام است.

وی افزود: پیش‌بینی کرده‌ایم فردا عملیات انتقال پیکر ۱۳۰ نفر از جانباختگان فاجعه منا با انجام یک پرواز انجام شود.

سپاسی با بیان اینکه شرایط کماکان در عربستان مناسب نیست، بیان کرد: ‌کشور عربستان هم باید در این‌باره همکاری بیشتری داشته باشد.

وی همچنین اظهار داشت: اولین گروه حجاج مکه مکرمه امروز دوشنبه ۶ مهرماه از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) وارد ایران می‌شوند. پروازهای برگشت حجاج تا ۲۵ مهرماه ۹۴ ادامه خواهد داشت که شامل ۲۱۸ پرواز خواهد بود.

سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه امروز ۲ پرواز برگشت حجاج به فرودگاه امام خمینی (ره) خواهیم داشت، افزود: اولین پرواز برگشت حجاج امروز حدود ساعت ۱۱ به فرودگاه امام خمینی (ره) خواهد بود،ضمن آنکه یک پرواز هم به استان گلستان و گرگان خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: عملیات بازگشت زائران‌ توسط سه شرکت هواپیمایی مذکور به فرودگاه‌های امام خمینی(ره)، شیراز، مشهد، تبریز، ارومیه، ساری، گرگان، اهواز، رشت، بندرعباس، کرمان، کرمانشاه، یزد، بوشهر، اردبیل، زاهدان، زنجان و همدان‌ خواهد بود.

سپاسی با اشاره به اینکه تعداد زائران خانه خدا امسال نسبت به سال گذشته تفاوتی نداشت و یکسان بود، اظهار داشت: جمع کل پروازهای رفت و برگشت ۴۴۱ پرواز خواهد بود که زائران را به خانه خدا منتقل و از آنجا به کشور برمی‌گردانند.

به گزارش فارس ‌طبق اعلام فرودگاه امام خمینی (ره)، با توجه به درخواست حجاج بیت الله الحرام و مسئولان سازمان حج و زیارت، بارهای مسافران در فرودگاه امام خمینی (ره) تحویل خود آنها می‌شود. مدت زمان میانگین ترخیص بار حجاج از ابتدای ورود هواپیما به فرودگاه تا خروج کامل آنها کمتر از یک ساعت پیش‌بینی شده است.

بنابراین گزارش بیش از ۱۹ هزار زائر از استان‌های تهران، البرز، قم، مرکزی، سمنان و قزوین ،لرستان و شهر کاشان از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) عازم کشور عربستان شده‌اند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff