آغاز اعزام زائران حج تمتع از فردا/ انجام پرواز از ۱۹ فرودگاه کشور
+ پ -
آغاز اعزام زائران حج تمتع از فردا/ انجام پرواز از ۱۹ فرودگاه کشور

پروازهای‌ رفت زائران حج تمتع از روز آینده اول شهریور‌ماه ۹۴ آغاز می‌شود و تا ۲۶ شهریور‌ماه‌ ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس‌، در نخستین روز از آغاز عملیات انتقال‌ زائران سرزمین وحی٬ ۶ پرواز از سه فرودگاه کشور انجام می‌شود؛ فرودگاه بین‌المللی تبریز نخستین فرودگاهی است که عملیات اعزام زائران خانه خدا از آن انجام می‌شود، این پرواز ساعت ۸ صبح روز یکم شهریور‌ماه توسط شرکت هواپیمایی ماهان به مقصد مدینه منوره انجام می‌شود.

همچنین روز یکم شهریور تعداد ۶ پرواز از فرودگاه‌های امام‌خمینی(ره)٬ تبریز و ساری انجام می‌شود که سهم فرودگاه ساری ۳ پرواز٬ فرودگاه تبریز دو پرواز و فرودگاه امام خمینی (ره) یک پرواز است.

امسال پروازهای رفت حج تمتع ۲۷ روز به طول می‌انجامد، تعداد کل پروازها در عملیات رفت شامل ۲۲۳ پرواز است که ۱۲۱ پرواز مدینه‌قبل و ۱۰۲ پرواز مدینه‌ بعد خواهد بود.

در عملیات حج‌‌ امسال‌ ‌۶۴ هزار و ۱۰۰ زائر از ۱۹ فرودگاه کشور توسط سه شرکت هواپیمایی ماهان، ایران‌ایر و سعودی به فرودگاه‌های مدینه و جده منتقل می‌شود؛ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با جابه‌جایی ۲۵ درصد زائران، ماهان با جابه‌جایی ۲۵ درصد حجاج و ایرلاین سعودی با جابه‌جایی ۵۰ درصد زائران، وظیفه اعزام حجاج را به خانه خدا بر عهده دارند.

‌‌امسال تعداد زائران اعزامی از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ۱۹ هزار و ۹۰۰ نفر است که با ۷۳ پرواز اعزام می‌شوند، حجاجی که از فرودگاه امام عازم می‌شوند از استان‌های ‌تهران، سمنان، قزوین، قم، لرستان، البرز، مرکزی و شهرستان کاشان هستند.

‌پروازهای برگشت حجاج نیز از ۶ مهر‌ماه ۹۴ آغاز می‌شود و تا ۲۵ مهر ماه ۹۴ ادامه خواهد داشت که شامل ۲۱۸ پرواز خواهد بود.

‌جمع کل پروازهای رفت و برگشت ۴۴۱ پرواز خواهد بود که زائران را به خانه خدا منتقل و از آنجا به کشور برمی‌گردانند.

‌امسال بیشترین زائر از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به حج تمتع اعزام می‌شود و کمترین تعداد زائران مربوط به استان اردبیل با ۴۶۰ نفر است.‌

‌در عملیات حج تمتع ‌امسال ۱۹ فرودگاه کشور میزبان عملیات اعزام زائران حج تمتع خواهند بود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff