آغاز اعزام حجاج از اول شهریور/ زائران از حمل مواد مخدر حتی قرص استامینوفن کودئین‌دار بپرهیزند
+ پ -
آغاز اعزام حجاج از اول شهریور/ زائران از حمل مواد مخدر حتی قرص استامینوفن کودئین‌دار بپرهیزند

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور به زائران توصیه کرد که از حمل مواد مخدر و حتی قرص استامینوفن کدئین‌دار بپرهیزند چرا که رفتار پلیس عربستان با زائران غیرقابل پیش‌بینی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سرهنگ حسن مهری رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور در حاشیه نشست مشترک فرماندهان پلیس فرودگاه کشور با سپاه حفاظت هواپیمایی در جمع خبرنگاران به اعزام حجاج از اول شهریورماه اشاره و اظهارداشت: تنها موضوعی که در این زمینه برای پلیس مورد اهمیت است حمل مواد مخدر توسط زائرانی است که به دلیل سن بالا مجبور به استفاده از مواد مخدر هستند؛ یا بیمارند یا اعتیاد دارند.

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور تصریح کرد: ما در کلاس‌هایی که برای حجاج گذاشته‌ایم و همچنین طی عملیات‌های تخصصی به این افراد توصیه کرده‌ایم که از حمل مواد مخدر بپرهیزند چرا که رفتار پلیس عربستان با زائران غیر قابل پیش‌بینی است و ممکن است با شرایط کنونی عربستان در رفتار با کشور ما اثرگذار باشد.

سرهنگ مهری ادامه داد: زائران بهتر است برای حفظ کرامت خود از حمل مواد مخدر و حتی قرص‌های استامینوفن کدئین‌دار صرف‌نظر کنند چرا که حجاج ۱۰ تا ۱۵ سال در نوبت تشرف بوده‌اند و اگر به هر دلیل و حتی کشف کمترین مواد مخدر دستگیر شوند، سفرشان قطعاً کنسل خواهد شد.

این مقام ارشد پلیس فرودگاه‌های کشور در پاسخ به پرسشی در مورد یکسان سازی لباس پلیس فرودگاه‌های کشور بیان داشت: این طرح در دست اقدام است؛ در حد کارشناسی است و هنوز اجرایی نشده است.

وی به بحث صنعت و امنیت در فرودگاه‌ها پرداخت و گفت: این دو مؤلفه رابطه مستقیمی با هم دارند؛ دو سال است در یکی از فرودگاه‌ها دستگاه ایکس‌ری خراب شده و علیرغم پیگیری پلیس هنوز درست نشده؛ البته همت نکرده‌اند.

سرهنگ مهری به بازرسی‌های سنگین در پروازهای خارجی پرداخت و گفت: حتی اگر یک گرم مواد مخدر کشف شود عواقب سنگینی دارد و افرادی که بسته‌هایی را به صورت امانت به خصوص در پروازهای آسیای شرقی قبول می‌کنند باید آگاه باشند و گول افراد قاچاقچی را نخورند چرا که دچار شرایط ناگواری خواهند شد که با پیگیری‌های پلیس نیز قابل جبران نیست.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff