آغاز اجرای طرح هر پایگاه بسیج یک پایگاه سلامت در رودان

فرمانده سپاه ناحیه رودان از آغاز اجرای طرح هر پایگاه بسیج یک پایگاه سلامت(طرح شهید سلیمانی) با هدف مقابله با شیوع کرونا و بمناسبت هفته بسیج خبر داد.

سرهنگ پاسدار عبدالله صادقی فرمانده سپاه ناحیه رودان در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: از این هفته در قالب طرح شهید سلیمانی، فرماندهان و گروه های جهادی بسیج در آماده باش کامل هستند و با مشارکت شبکه بهداشت و درمان افراد مبتلا به کرونا را شناسایی می کنند.

فرمانده سپاه ناحیه رودان افزود: شیوع بیماری کرونا در جهان خسارات مالی و جانی بر جا گذاشته و رعایت پروتکل های بهداشتی بهترین راهکار پیشگیری از آن است.

صادقی ادامه داد: با اجرای این طرح همه افراد محلات مختلف شهر نیز از نظر بیماری کرونا و عفونت‌های تنفسی ارزیابی و غربالگری خواهند شد.

وی عنوان کرد: این طرح با هدف آگاهی بخشی، پیشگیری، بیمار یابی، قرنطینه هوشمند خانه پایه، درمان و کمک مومنانه به مدت دو هفته برگزار می شود و تا وضعیت نارنجی و سفید تلاش می شود.

فرمانده سپاه ناحیه رودان، آموزش و فرهنگ سازی به کمک رسانه ها را در اجرای محدودیت ها و شناسایی و غربال بیماران ابتلا به کرونا و قرنطینه بیماران نسبت به کاهش و قطع زنجیره این ویروس موثر دانست.

سرهنگ صادقی خاطر نشان کرد: تمام فرماندهان پایگاه بسیج در محله و روستا مسئولیت شورای سلامت روستا را به کمک مسئول خانه بهداشت به عهده دارند و حکم برای آنان صادرمی شود و وظیفه دارند در زمان اجرای محدودیت ها از هرگونه تجمع پیشگیری و جلوگیری نمایند و کلیه برنامه های تجمعی در هفته بسیج لغو یا به صورت مجازی اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/