آغازبرداشت گوجه فرنگی خارج ازفصل در شهرستان پارسیان
+ پ -
آغازبرداشت گوجه فرنگی خارج ازفصل در شهرستان پارسیان

معاون جهادکشاورزی پارسیان از آغاز برداشت گوجه فرنگی خارج ازفصل درشهرستان خبر داد وگفت:گوجه فرنگی پارسیان به پنج استان کشور ارسال می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پارسیان خبر؛یوسفی معاون جهاد کشاورزی پارسیان در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبر،ازبرداشت گوجه فرنگی خارج از فصل در شهرستان خبر داد واظهار کرد:برداشت گوجه فرنگی در ۱۸۰۰ هکتار از زمین های سطح زیر کشت این محصول آغاز شده است وپیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت،بیش از ۷۵ هزار تن گوجه فرنگی برداشت شود.

 

معاون جهادکشاورزی پارسیان،متوسط عملکرد گوجه فرنگی در هرهکتار را ۴۵ تن اعلام کرد و گفت:کاشت این محصول هرساله از اوایل شهریور ماه آغاز و تا پایان آبان ماه ادامه دارد وبرداشت آن نیز،از نیمه دوم آذر شروع وتا پایان فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

 

یوسفی افزود:گوجه فرنگی برداشت شده در شهرستان پارسیان،علاوه بر تأمین نیاز داخلی استان،به استان های تهران،تبریز،همدان،خراسان شمالی وجنوبی نیز صادر می گردد.

 

وی به پایین بودن قیمت گوجه فرنگی در شهرستان اشاره کرد وادامه داد:برداشت همزمان این محصول در چندین منطقه از کشور،یکی از دلایل اصلی افت شدید قیمت ونارضایتی کشاورزان می باشد.

 

شهرستان پارسیان دارای ۳۰۸۵ هکتار زمین سطح زیر کشت محصولات کشاورزی می باشد که ۱۸۰۰ هکتار از این مقدار به کشت محصول گوجه فرنگی اختصاص دارد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff