آسیب های شبکه های اجتماعی با منتسب نمودن اعمالی بر خلاف حقیقت
+ پ -
آسیب های شبکه های اجتماعی با منتسب نمودن اعمالی بر خلاف حقیقت

شبکه های اجتماعی این روزها در کانون توجه کاربران شبکه های جهانی اینترنت قرار گرفته اند، این گونه پایگاه ها بر مبنای تشکیلات آنلاین فعالیت می کنند و هر کدام دسته ای از کاربران اینترنتی با ویژگی خاص را گرد هم می آورند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛این روزها بازار استفاده ازشبکه اجتماعی چنان داغ است که گاه افراد ساعات طولانی را در این شبکه ها به سر برده و علیرغم حضور فیزیکی در خانه و کنار  خانواده گویی در دنیایی دیگر سیر می کنند که سرشار از تهدید و آسیب است.

یکی از جرایم رایانه ای ناشناخته وپر خطر امروزی سرقت هویت ویا جعل هویت می باشد،جرم مذ کور به عنوان یکی از اعمال مقدم ومنشا و به عبارتی یکی از جرایم ما نع به شمار می آید حال اینکه معنا و مفهوم جرم مذکور چیست ؟ و چه اقدامات ملی وبین المللی در مورد این جرم صورت گرفته است ؟ واینکه آیا میتوان مقررات سنتی را در فضای مجازی نیز قابل اعمال دانست یا خیر؟ مقاله حاضر به برسی آن می پردازد.

سرقت هویت در فضای مجازی – جعل هویت شخصی دیگراست که درحوزه آنلاین اینکارمی‌تواندباسرقت اطلاعات مالی یاهویتی قربانی نظیرایمیل یاشماره‌های شناسایی هویتی صورت بگیرد؛ اطلاعاتی که به جاعل در جای زدن خود به جای قربانی کمک کند

شبکه های اجتماعی به عنوان یک ابزار هیچ مشکلی ندارند اما آنچه موجب می شود این شبکه ها امروز منشاء تهدید باشند و نه فرصت، محتوا و آسیب های اعتیاد به شبکه های اجتماعی است.

جایی که به مرور ارزش های فکری یک نفر در قالب جنگ نرم عوض می شود و در تعارض با جامعه ایرانی حرکت می کند. هرچند این دلیل برای تهدید آمیز بودن این شبکه ها کفایت نمی کند اما عوارض تربیتی، اخلاقی، امنیتی، و جسمانی که اعتیاد به شبکه های مجازی ایجاد می کنند نیز از جمله تهدیدات ایت ابزار به ظاهر مفید است.

شبکه های اجتماعی این روزها در کانون توجه کاربران شبکه های جهانی اینترنت قرار گرفته اند، این گونه پایگاه ها بر مبنای تشکیلات آنلاین فعالیت می کنند و هر کدام دسته ای از کاربران اینترنتی با ویژگی خاص را گرد هم می آورند.

شبکه های اجتماعی را گونه ای از رسانه های اجتماعی می دانند که امکان دستیابی به شکل جدیدی از برقراری ارتباط و به اشتراک گذاری محتوا در اینترنت را فراهم آورده اند.

از ابتدای راه اندازی فتا در استان هرمزگان تا کنون ۸۴درصد کشف جرائم در حوزه جعل هویت در شبکه ها اجتماعی بوده است و همچنین در ۶ ماهه نخست سال ۹۴ ، ۳۷/۵ درصد کشف و در ۶ ماهه اول سال جاری ۱۰۰ درصد کشف نموده است.

یادمان باشد که اعلام هویت درست و حقیقی در فضای اینترنت ، علاوه بر این که به اعتماد دیگران ، در هم تنیدگی بیش تر و امن شدن جامعه ی مجازی منجر می شود ، به خودِ ما نیز کمک می کند تا اطرافیان حقیقی را سریع تر بیابیم و کنترل بیش تری بر روابط مجازی خود داشته باشیم .

لذا پیشنهاد می گردد :

– در شبکه‌های اجتماعی حتما مراقب دوستان خود باشید و هر چند وقت یک بار نگاهی به فهرست دوستان خود بیندازید. بسیاری از این دوستان در پستو منتظرند تا اطلاعاتی هویتی ‌از شما درز کند و از آن ‌‌نهایت استفاده را ببرند

– به جای اشتراک به صورت خصوصی به فرد یا افراد مورد نظر نشان بدهید.

– محدود نمودن کودکان به دسترسی شبکه‌های اجتماعی

– عدم استفاده از نام واقعی در شبکه های اجتماعی

– برای ارسال اطلاعات شخصی خود به شبکه های اجتماعی در فضای مجازی اعتماد نکنید.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff