تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 102645
تاریخ انتشار:شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۸:۵۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

آسیب های اجتماعی مخرب ماهواره بر جامعه

امروزه ماهواره یکی از وسایل ارتباط جمعی است که بیشترین سهم را در اجتماع به خود اختصاص داده است. استفاده از این فن آوری نوین که خیلی زود جایگاه ویژه ای در میان خانواده ها کسب کرد؛ حالا تبدیل به یک دغدغه برای مردم و مسئولان شده است / ماهواره ها یکی از عوامل مهم […]

آسیب های اجتماعی مخرب ماهواره بر جامعه

امروزه ماهواره یکی از وسایل ارتباط جمعی است که بیشترین سهم را در اجتماع به خود اختصاص داده است. استفاده از این فن آوری نوین که خیلی زود جایگاه ویژه ای در میان خانواده ها کسب کرد؛ حالا تبدیل به یک دغدغه برای مردم و مسئولان شده است / ماهواره ها یکی از عوامل مهم افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه هستند. به گزارش پایگاه خبری هرمز ، استفاده نادرست از هر وسیله کارآمدی می تواند زیان هایی نیز درپی داشته باشد. جدای از سود یا زیان این وسیله نظرات افراد در استفاده از این فن آوری متفاوت است، در جزیره کیش که به یک شهر توریستی شهرت یافته است؛ برخی از افراد با استفاده از این فن آوری موافق و برخی مخالفند.

«م- نادری»، یکی از کیشوندان با بیان این مطلب که نمی توان از رشد و توسعه فن آوری جلوگیری کرد گفت: دانش و علم در حال حاضر هر روز پیشرفت و نتیجه تازه ای به بازار عرضه می کند؛ اما مهم نحوه کاربرد و استفاده از این فن آوری است و به صرف اینکه عده ای از آن درست استفاده نمی کنند نمی توان جلوی استفاده از آن را گرفت.

وی افزود: هر چیزی اگر درست و به جا استفاده نشود می تواند مخرب و زیان آور باشد. حتی وسایل آشپزخانه مانند چاقو، زمانی که در اختیار اهلش قرار نگیرد یا نحوه استفاده از آن را ندانند می تواند خطرآفرین باشد.

«فرزاد-الف» بازاری است. وی با استفاده از ماهواره مخالف است و می گوید: این وسیله می توانست کارآمد باشد به شرط اینکه با پیش فرض تخریب فرهنگ اجتماعی، به بازار عرضه نشده باشد.

وی تصریح کرد: اگر توجه داشته باشید ۹۰% کانال های ماهواره برنامه هایی برخلاف اصول اخلاقی و انسانی را آموزش می دهند و این تنها مربوط به ما ایرانی ها و دین اسلام نیست. اگر چه برنامه های آن ها در جهتی ساخته می شود که زیر بنای آن نابودی دین به ویژه اسلام است.

این کیشوند افزود: در تمام این برنامه ها دین گریزی، خیانت به خانواده، بی توجهی به اصول اخلاقی، عدم پذیرش مسئولیت خانواده و بسیاری موارد اینچنینی به سادگی تبلیغ شده و اثرات آن نیز امروز در تمامی جوامع انسانی دیده می شود.

سروان یونس شعبانیان ، مسئول روابط عمومی نیروی انتظامی ویژه کیش و مدیر مسئول فصلنامه امین کیش، با اشاره به عدم تحمل دشمنان به پیشرفت جوانان ایرانی وارتباط آن با استفاده از ماهواره گفت: دشمن سعی کرده تا با تهاجم به باورهای دینی ما و تاثیر بر روی عقاید و باورهای دینی جوانان و مردم کشور ما پوچ گرایی، خشونت، بی بند و باری، بدحجابی  و دیگر خواسته های خود را به ما تحمیل کند.

وی افزود: آثار سوء و منفی شبکه های ماهواره ای به عنوان ابزار تبلیغی بیگانگان در جنگ نرم، نباید در خانواده ها و نظام اجتماعی نادیده گرفته شود؛ چرا که آنان می خواند خود باوری و اعتقادات ملت ها را به هر نحو ممکن زیر سوال برده و انرا به بیراهه بکشانند.

شعبانیان با اشاره به نقش مخرب ماهواره در بین برخی از خانواده ها، گفت: اگر خانواده ها احساس کنند دشمن خاکریز را به درون خانه های آنان آورده است و جنگ را از میان خانه های آنان آغاز کرده، مسئله دفاع آسانتر می شود.

وی در ارتباط با فصلنامه امین کیش نیز گفت : این فصلنامه ۴ صفحه ای و رنگی در هر شماره به یکی از معضلات مهم جامعه به خصوص در جزیره کیش با رویکرد آموزش محوری و اطلاع رسانی می پردازد.

مدیر مسئول فصلنامه امین کیش خاطر نشان ساخت: شماره سوم این فصلنامه با رویکرد توجه به نقش رسانه ها در خانواده به خصوص مشکلاتی که استفاده از ماهواره در خانواده و جامعه بوجود آورده است و اهمیت توجه خانواده ها در تاثیر پذیری افراد به خصوص کودکان از این رسانه می تواند داشته باشد؛ هم اکنون منتشر و به صورت رایگان در اختیار کیشوندان قرار گرفته است و ما به همه عزیزان توصیه می کنیم که این فصلنامه را به دقت مورد مطالعه قرار دهند.

«سید مرتضی اولاد علی»، سردبیر فصلنامه امین کیش نیز با بیان اثرات کوتاه مدت و دراز مدت ماهواره به عنوان یکی از فراگیرترین وسایل ارتباط جمعی گفت: در چند سال اخیر شبکه هایی با اهداف کاملا متفاوت به وجود آمدند و درزمان محدودی مخاطبان بسیاری را در کانونهای خانوادگی به خود اختصاص دادند. به وضوح پیداست که جنگ نرم رسانه ای بر ضد جامعه ایرانی درظاهر و محتوا گسترده تر شده و مسئله اساسی این است که چه باید کرد تا فرهنگ جامعه را ارتقاء داده و آن را به فرهنگ بهتری تبدیل کنیم؟

وی با اشاره به هشدارهای رهبری و تصویب طرح ممنوعیت استفاده از ماهواره توسط مجلس شورای اسلامی گفت: نیروی انتظامی، به عنوان ضابط قضایی، مجری برخورد با عاملان قاچاق، توزیع، نصب و استفاده کنندگان آن است.

وی افزود: اگرچه ما معتقدیم که با ابزارهای فرهنگی و یا تکنولوژی نمی توان برخورد قهری کرد بلکه باید فرهنگ استفاده صحیح از وسایل ارتباطی و تکنولوژی های پیشرفته به مردم آموزش داده شود تا دچار مشکلات و خطرات و آسیب های آن نشوند.

اولاد علی در ادامه یادآور شد: اما باید اذعان کرد، عدم آگاهی عمومی و کافی نبودن اطلاع رسانی در خصوص عواقب تماشای شبکه های مخرب ماهواره باعث شده تا طی یک دهه اخیر با آسیب های اجتماعی و انحرافات اخلاقی بسیاری در جامعه روبرو باشیم.

سردبیر فصلنامه امین کیش، به اهمیت مطالعه اثرات ماهواره ها در اجتماع توسط خانواده ها اشاره کرد و افزود: فصلنامه امین کیش که امتیاز آن متعلق به نیروی انتظامی ویژه کیش است با رویکرد آموزش محوری انتشار یافته و در شماره سوم این فصلنامه که اختصاص به استفاده از ماهواره ها و تاثیر آن بر خانواده و جامعه دارد آثار مخرب این وسیله را در شکل های مختلف بررسی قرار داده است. و من به کیشوندان به خصوص خانواده ها توصیه می کنم که با مطالعه این فصلنامه، آگاهی و اطلاعات خود را در ارتباط با ماهواره و اثرات سوء و زیان بار آن بر جوانان، خانواده و جامعه ، افزایش دهند.

فصلنامه امین کیش، به همت روابط عمومی نیروی انتظامی کیش ، با رویکرد اجتماعی و فرهنگی منشر می شود. شماره دوم این فصلنامه به مسئله حجاب و شماره سوم آن به مسئله ماهواره و معضلات استفاده از آن پرداخته است.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=102645
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,488 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی