آسیب های اجتماعی با برگزاری جشن های گلریزان کاهش می یابد
+ پ -
آسیب های اجتماعی با برگزاری جشن های گلریزان کاهش می یابد

مدیرکل ستاد دیه استان هرمزگان گفت: پیشگیری از اسیب های اجتماعی تهدید کننده خانواده زندان زدایی گسترش فرهنگ نوع دوستی و مشارکت مردم در کارهای خداپسندانه ازاهداف ستاد دیه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به  نقل از  پیارم، مرادی رئیس ستاد دیه استان هرمزگان گفت : کاهش هزینه های زندانیان گسترش فرهنگ نوع دوستی و مشارکت مردم در کارهای خداپسندانه ازاهداف ستاد دیه است که ما در همین جشن های گلریزان و کمک هایی که در طول سال به ستاد دیه واریز می کنند در همین راستا استفاده می کنیم و همین فرهنگ نوع دوستی مردم است که کمک بزرگی برای آزاد سازی زندانیان که جرائم غیر عمد دارند می باشد.

 
وی در ادامه افزود: پنجاه درصد از زندانیان ما مهریه است ما حدود هشت هزارو صد زندانی در سطح کشور داریم و دویست و شصت مورد جشن گلریزان هم در سطح کشور پیش بینی شده است ، که در استان هرمزگان یازده جشن گلریزان داشتیم از این هشت هزار تا زندانی نزدیک به دویست و هشتاد و یک نفرش بخاطر مهریه نامعقول است .

 
مرادی در ادامه یادآور شد: ما در سال ۹۳ حدود صد و نود و یک زندانی را از زندان آزاد کردیم با مبلغ بدهی صد و نودو هفت میلیارد ریال و در این سه ماهه اول سال هم ۴۲ زندانی آزاد کردیم با مبلغ بدهی ۵۶ میلیارد ریال و هم اکنون هم ۹۵ زندانی داریم که بالای ۴۸ ملیارد ریال بدهی دارند ما در شهرستان حاجی آباد سه زندانی آزاد کردیم که هرسه دیه بودند و بدهی آنها سه میلیاردو صد شصت و هشت میلیون ریال که ۱۸۴ میلیون تومان از اولیای دم تخفیف گرفتیم و مابقی را ستاد دیه با ۱۱۲ میلیون تومان کمک بلاعوض که جمع آوری شده بودند پرداخت شد.

 

وی  افزود : در حال حاضر هم یک زندانی مهریه ای در سال ۹۴ که ۴۹ میلیون بدهی آن بود آزاد کردیم دو زندانی داریم یک مهریه ۷۵ میلیون تومان و دیه ۱۶۵میلیون تومان در حال تحمل کیفری در زندان می باشند که پرونده این دو عزیز در دستور کار قرار دارد.

 

اصغر جهانگیری فرماندار شهرستان حاجی آباد در جلسه ستاد دیه شهرستان حاجی آباد گفت: در بسیاری مواقع افراد جامعه بنا به دلایل ناخواسته و غیر عمد جرم‌هایی را انجام می‌دهند که بران خسارات برای آن‌ها بسیار مشکل بوده و دست به دامان دولت و مردم می‌شود.

 
وی افزود: دین مبین اسلامی دست‌گیری از نیازمندان و انفاق در راه خدا را به مسلمانان و مردم جامعه توصیه و آن‌ها را به همکاری و برطرف کردن نیازهای یکدیگر سفارش فرموده است.

 
رئیس دادگستری حاجی آباد نیز در این جلسه با اشاره لزوم تقویت ستادهای مردمی گفت: یکی از مواردی که باید با جدیت بیشتری در جامعه پیگیری شود ترویج راه‌های پیشگیری از وقوع جرم و جنایت بوده است.

 
روح الامینی رئیس دادگستری شهرستان حاجی آباد در این جلسه با تاکید بر زندان زدایی از جرایم مالی بویژه دیه، گفت: در این خصوص باید به دنبال راهکاهایی بود که افراد به خاطر بدهی مالی دیه به زندان نروند؛ چراکه زندان چاره کار نیست و نمی توان با زندانی نمودن وی این مشکل را حل نمود.

 
وی افزود: همچنین با زندانی شدن وی نه تنها خود فرد، بلکه خانواده وی نیز با مشکلات دیگری مواجه می شوند که می تواند عواقب نامناسبی در جامعه داشته باشد.
بر اساس این گزارش این جلسه با حضور فرماندار، رئیس دادگاه عمومی، شهردار و رئیس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان شهرستان حاجی آباد جلسه ستاد دیه شهرستان حاجی آباد در فرمانداری برگزار شد.

 

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff