تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 359029
تاریخ انتشار:شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۴۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی هرمزگان:

آسیب اجتماعی ارمغان آشفتگی در نظام خانواده/ بالغ بر ۹۰درصد جامعه در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان اظهار کرد: اکثر افرادی که دچار آسیب های اجتماعی می شوند گروه سنی ۱۵ تا ۲۹ سال می باشند که مهارت های لازم را از خانواده ها و نهادهای آموزشی تزریق نشد و این فرد با این آسیب ها وارد جامعه می شود.

آسیب اجتماعی ارمغان آشفتگی در نظام خانواده/ بالغ بر ۹۰درصد جامعه در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند

مهدی بهرامی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به آسیب های اجتماعی در استان هرمزگان گفت: هر چیزی که فرد را از حالت تعادل خارج می کند آسیب محسوب می شود، با توجه به فناوری هایی که جامعه و سرعت تغییرات در حوزه فناوری و علمی که در جامعه ایجاد می شود، هم می تواند به نوعی خوب و هم بد باشد. تحقیقاتی که ما در این خصوص داریم به نقطه ای رسیدیم که روایتگر آشفتگی در نظام خانواده است، در واقع خانواده های ما از حالت تعادل خارج شدند و مهارت هایی که باید با آن فناوری را کنترل کنند در خانواده ها موجود نیست.

وی با بیان وظایف سازمان ها و نهادهای آموزشی برای آموزش این مهارت ها در این حوزه تصریح کرد: این نهادهای آموزشی می تواند آموزش پرورش، دانشگاه، مساجد، سازمان های فرهنگی اجتماعی، رسانه ها و اصحاب رسانه باشد. اگر بتوانیم شاخص های عدم تعادل که باعث انحراف  و آشفتگی در حوزه ی اجتماعی مخصوصا خانواده می شوند شناسایی کنیم، تا توانیم با آموزش و تصمیم گیری مناسب از این آسیب ها جلوگیری کنیم.

بهرامی با اشاره مطالعات انجام شده در حوزه خانواده، افزود: یکی از اصلی ترین مشکلات خانواده ها سن بلوغ جوانان آنها است، اگر خانواده نتواند فرزندان را در این سن با دادن یک سری اطلاعات به صورت مناسب کنترل  کند، نوجوان و جوان این اطلاعات را از جاهای دیگر کسب می کنند، این اطلاعات را ممکن است از اینترنت، دوستان، گروه همسالان و فضای مجازی بگیرد و همه ی اینها در این حوزه هم قرار می گیرد و علت دچار آسیب شدن جوان این است که فرد قدرت تجزیه و تحلیل را ندارد و این اطلاعات را خام وارد سیستم فکری خود کرده و فعلی را انجام می دهد که باب میل شخص نیست. انجام دادن این فعل باعث اتفاق افتادن جرایم می شود.

وی در ادامه با اشاره به سن آسیب اجتماعی عنوان کرد: تقریبا اکثر افرادی که دچار آسیب های اجتماعی می شوند گروه سنی ۱۵ تا ۲۹ سال می باشند که مهارت های لازم را از خانواده ها و نهادهای آموزشی تزریق نشد و این فرد با این آسیب ها وارد جامعه می شود. ما نمی توانیم از فناوری جلوگیری کنیم اما می توانیم فناوری را مدیریت کنیم و به خانواده ها آموزش دهیم.

معاون حوزه معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان با بیان چگونگی آموزش به خانواده ها و افراد اذعان داشت: آموزش باید آهسته و پیوسته و هدفمند باشد و بر اساس اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تعریف شوند. ما باید در جامعه اجتماعی خود ضربه گیرهایی را ایجاد کنیم که سرعت بی تعادلی آسیب ها را کنترل کنیم.

بهرامی با بیان اینکه معاونت اجتماعی نیروی انتظامی سازمان های نگهداشت امنیت است، تاکید کرد: سازمان های دیگری برای تامین امنیت هستند و آن ها بسترهایی که باید در حوزه های ازدواج و اعتیاد و جرایم دیگر ایجاد شود و اگر آموزش داده نشود آن فرد مستعد جرم است و دچار آسیب می شود.

وی با اشاره به میزان جرم در بین افراد جامعه تاکید کرد: میزان جرم در جامعه ما تقریبا ۲ تا  ۱۰ درصد است و تقریبا ۹۰ درصد افراد جامعه مجرم نیستند اما در معرض آسیب هستند.

 

 

انتهای پیام/ م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=359029
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,529 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی