آسفالت چهل تکه معضل مردم روستای بهمدی جاسک
+ پ -
آسفالت چهل تکه معضل مردم روستای بهمدی جاسک
انفعال راه و شهرسازی نسبت به مشکلات؛

آسفالت چهل تکه معضل مردم روستای بهمدی جاسک

یکی از معضلات مهم و اساسی روستای بهمدی شهرستان جاسک نبود آسفالت یکدست در جاده منتهی به این روستاست که موجب نارضایتی ساکنان و رانندگان این روستا شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده ؛ یکی از معضلات مهم و اساسی روستای بهمدی شهرستان جاسک نبود آسفالت یکدست در جاده منتهی به این روستاست که موجب نارضایتی ساکنان و رانندگان این روستا شده است.

آسفالت جاده روستای بهمدی شهرستان جاسک بدترین شرایط را دارد و حتی قسمتی از آسفالت از استاندارد لازم برخوردار نیست، رسیدگی به وضعیت نامطلوب این مسیر از خواسته های مردم روستای بهمدی است و این محور اوایل انقلاب احداث شده و اکنون با افزایش تردد انواع وسایل نقلیه تغییر چندانی نکرده است .

متاسفانه مسئولان راه و شهرسازی هرمزگان با بی تفاوتی در مقابل درخواست ها و مراجعات ساکنان این روستای بهمدی سکوت اختیار کرده و پاسخی قانع کننده به آنان نداده اند .

مشکلات این روستا به استاندارد نبودن این جاده ختم نمی شود ساکنان این روستا با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کنند که میتوان از ده ها طرحهای هادی اجرا نشده در بیشتر روستاهای این شهرستان اشاره کرد که چندین سال است تصویب شده ولی اجرا نمی شود.

همان طور که می دانید ایجاد فضای سبز و ورزشی در روستاها به تثبیت جمعیت روستایی کمک می‎کند و ایجاد بوستان‎های روستایی کشاندن مردم خسته و آزرده از کار سنگین روزمره به درون پارک‎ها و فضای سبز و آشنا ساختن مردم روستا با فرهنگ استفاده از منابع طبیعی و بهره‎برداری صحیح از نعمت‎های طبیعی و برگرداندن سلامت و آرامش روحی به آنان است اما متاسفانه روستای بهمدی شهرستان جاسک از این نعمت برخوردار نیست.

عبدالرحیم جلالی رئیس شورا روستای بهمدی شهرستان جاسک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده ؛با بیان اینکه عمده مشکلات روستاهای جاسک وضعیت بد جاده های روستایی است؛ اظهار کرد: بحث راه و توجه به حمل و نقل جاده ای از مهم ترین نیازهای مردم روستای بهمدی جاسک است که به عنوان یکی از زیرساخت های مهم در توسعه شهرستان محسوب می شود که آسفالت این روستا از استاندارد لازم برخوردار نیست.

جلالی با بیان اینکه ده ها طرحهای هادی اجرا نشده در بیشتر روستاهای این شهرستان وجود دارد که چندین سال است تصویب شده ولی اجرا نمی شود ؛ بیان کرد: جدول کشی خیابان ها یکی از طرح های هادی این روستا است که سالهاست تصویب شده اما به مرحله اجرایی نرسیده است.
رئیس شورا روستای بهمدی جاسک با اشاره به اینکه یکی از زیر ساخت های توسعه هر منطقه، برق و چگونگی توزیع آن بر حسب پراکندگی جمعیت منطقه می باشد؛ افزود: روستای بهمدی جاسک با جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ نفر از مشکل نوسانات شدید برق خصوصا فصل تابستان رنج می برند و اهالی این روستا خواهان تصحیح و تقویت ولتاژ مصرفی خود هستند.

جلالی در ادامه تصریح کرد: قریب به دو سال است به دنبال یک ترانس برق برای روستا بهمدی هستیم که اداره برق جوابگو نیست و مسئولان اداره برق شهرستان پاسکاری میکنند و امروز و فردا می کنند.

وی به دیگر مشکلات این روستا اشاره کرد و گفت: نبود بوستان روستایی و پارک کودک از دیگر نیازها و خواسته های به حق مردم این روستا است که امید است مسئولان این امر مهم را در اولویت کاری خود قرار دهند.

رئیس شورا روستای بهمدی جاسک خاطر نشان کرد: در روستای بهمدی جاسک مدرسه راهنمایی دخترانه وجود ندارد با توجه به موقعیت جغرافیایی که قرار دارد وسط ۵روستا است ساختمان مدرسه دارد اما بلا استفاده است و همچنین ایاب و ذهاب دانش اموزان روستاهای همجوار آسان تر به روستای بهمدی است.

فرهنگ کده به عنوان رابط مردم و مسئولین این مشکلات را در راستای رسالت خود منتشر کرده است و خواهان پیگیری مسئولین این امر را خواستار است.

روستای بهمدی شهرستان جاسک با جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ نفر در ۲۵ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد .

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff