آزمایش بمب هسته‌ای B61-12 با بمب افکن‌های ناتو تحریک کننده است
+ پ -
آزمایش بمب هسته‌ای B61-12 با بمب افکن‌های ناتو تحریک کننده است

یک مقام ارشد نظامی روسیه آزمایش اخیر سلاح هسته‌ای از سوی آمریکا را زیر سئوال برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،روسیه آزمایش اخیر بمب هسته‌ای « B61-12» با استفاده از بمب‌افکن‌های ناتو را امری «نگران کننده» نامید.

بنوشته خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» نیروی هوایی و اداره امنیت هسته‌ای ملی آمریکا روز یکم جولای سال جاری بمب هسته‌ای غیر فعال B61-12 را در صحرای نوادا آزمایش کردند.

 «آناتولی آنتونوف» معاون وزیر دفاع روسیه  امروز (دوشنبه )در همین رابطه به خبرنگاران گفت : «این اقدام در برهه کنونی آشکارا تحریک آمیز و مغایر با ادعای آمریکا در زمینه تمایل در اجرای کامل خلع سلاح هسته‌ای است.»

این مقام ارشد روسی در ادامه افزود : «این آزمایش به ویژه با جنگنده،بمب افکن  “اف _ ۱۵ ایی” ناتو انجام شده و موجب این باور می‌شود که بکارگیری بمب هسته‌ای B61-12  با بمب افکن‌های ناتو مستقر در اروپا برای بررسی  و آزمایش‌هایی صورت گرفته است.»

اسپوتنیک در تحلیلی کوتاه با زیر سئوال بردن ادعاهای رییس جمهوری آمریکا نوشت: باراک اوباما در حالی به کاخ سفید آمد که مدعی استفاده از سیاست عدم  بکارگیری سلاح‌های هسته‌ای و خلاصی جهان ازجنگ افزارهای هسته‌ای بود.

دولت آمریکا در سال ۲۰۱۰ تحت پیمان «استارت» به روسیه در زمینه همکاری برای کاهش تسلیحات هسته‌ای اطمینان داد تا طرفین زرادخانه ۲۰۰۰ هزار جنگ افزار هسته‌ای خود را تا قبل از سال ۲۰۱۸ کاهش دهند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff