آزاد سازی نرخ بلیط هواپیما با زیرساخت های حمل و نقل کشور همخوانی ندارد
+ پ -
آزاد سازی نرخ بلیط هواپیما با زیرساخت های حمل و نقل کشور همخوانی ندارد

رئیس کمیته حمل و نقل مجلس با بیان اینکه زیرساخت های حمل و نقل کشور شراط آزادسازی نرخ بلیط هواپیماها را ندارد، افزود: افزایش قیمت ها زمانی صحیح است کیفت بخشی انجام شده که این شرایط در کشور ما اتفاق نیافتاده است.

احمد جباری، رئیس کمیته حمل و نقل مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی شبکه اطلاع رسانی هرمز با انتقاد از افزایش قیمت بلیط هواپیماها در کشور گفت:باید مشخص شود در این طرح آزاد سازی قیمت ها در اولویت قرار دارد یا افزایش قیمت ها مطرح است.

 

وی اظهار کرد: اگر قانون الزام به آزاد سازی قیمت ها دارد در کنار آن به ایمن سازی، کیفیت بخشی، توسعه ناوگان و نوسازی نیز تاکید دارد.

 

جباری افزود: در شرایطی که زیرساخت های حمل و نقل  کشور آماده نیست و در جاده ها امنیت نقاط حادثه خیز رعایت نشده و کیفیت تعداد هواپیما مناسب نیست، افزایش قیمت ها و آزادسازی نرخ ها مفید نیست.

 

وی تصریح کرد: افزایش قیمت ها زمانی صحیح است کیفت بخشی انجام شده که این شرایط در کشور ما اتفاق نیافتاده است.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه درآمد حاصل از  اخذ مالیات از ترابری هوایی خارجی باید به توسعه کشور اختصاص یابد، بیان کرد:بسیاری از پروازهای داخلی به دلیل عدم پرداخت چک فرودگاهها کنسل شده لذا باید با رفع هزینه های جانبی پرواز ها در حل مشکلات مشارکت کرد.

 

وی با اشاره به کنسل شدن پروازها در شهرستان بندرلنگه یادآور شد:فرودگاه بندرلنگه از قدیمی ترین فروشگاه کشور است که هم اکنون با فعالیت فرودگاههای قشم، کیش، لار، پارس جنوبی و عدم رسیدگی به این فرودگاه از میزان تردد هوایی در بندرلنگه کاسته شده است.

 

وی اظهار کرد: با رایزنی های انجام شده از طریق فرودگاههای کشور و ایجاد ردیف بودجه ای با تجهیز این فرودگاه تردد هوایی در شب هم انجام خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff