آزادی ۸ زندانی جرائم غیر عمد از محل موقوفات

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ احمد مرادی نژاد، رئیس ستاد دیه استان هرمزگان اظهار کرد: تفاهم نامه فی ما بین اوقاف وامور خیریه و ستاد دیه استان هرمزگان بر مبنای کمک این دو دستگاه اجرای برای زندانیان غیر عمد برگزار شد.
وی افزود: هدف از این تفاهم نامه فرهنگ سازی و ترویج سنت حسنه وقف بر مبنای ایجاد وقف های جدید با نیات آزاد سازی زندانیان غیر عمد در استان راه اندازی شده است.
رئیس ستاد دیه استان هرمزگان ابراز کرد: در این مدت کوتاه هشت زندانی در جرائم غیر عمد با بدهی بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از زندان های استان آزاد و به آغوش خانواده برگردانند و این روند ادامه دارد.
مرادی نژاد با بیان اینکه وقف در همه موارد وجود دارد، افزود : ولی در مورد آزادی زندانیان تاکنون در استان اتفاق نیافتاده بود که با تفاهمنامه نهادینه شود .
وی خاطرنشان کرد: ستاد دیه استان از همه اقشار و نیکو کاران خیر اندیش ، نهاد ها، ارگان ها و دستگاه های اجرایی در این امر خداپسندانه نیاز به کمک و یاری را می طلبد.
گفتنی است ستاد دیه مردی بوده که تلاش خود را برای آزادی زندانیان دیه غیر عمد که در حبس به سر می بردند راه اندازی شده است.

انتهای پیام/