آزادی حلب کلید شکست استکبار جهانی است/ ارتش جهان اسلام قدرت بلامنازع منطقه می شود
+ پ -
آزادی حلب کلید شکست استکبار جهانی است/  ارتش جهان اسلام قدرت بلامنازع منطقه می شود

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه آزادی حلب، موصل و خرمشهر پیام قویتر شدن جبهه اسلام را برای مسلمانان به همراه دارد، اظهار کردند: آزادی حلب کلید آزادی تمام سوریه و شکست ارتجاع و کلید شکست آمریکا، آل سعود و دیگر دشمنان اسلام در منطقه است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه آزادی حلب، موصل و خرمشهر پیام قویتر شدن جبهه اسلام را برای مسلمانان به همراه دارد، اظهار کردند: آزادی حلب کلید آزادی تمام سوریه و شکست ارتجاع  و کلید شکست آمریکا، آل سعود و دیگر دشمنان اسلام در منطقه است و دشمن امروز با بی عقلی خود شرایط را برای تشکیل ارتش قدرتمند اسلام در جهان فراهم کرده است و در آینده ای نزدیک ارتش جهان اسلام تبدیل به قدرتی بلامنازع در منطقه خواهد شد.

 

آیت الله غلامعلی نعیم‌آبادی، امام جمعه بندرعباس ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس با تاکید بر اینکه  قرآن اساس دین و زندگی ما مسلمانان و چراغ راه بشر برای سعادت خویش در دنیا و آخرت است، گفت: دشمنان اسلام به دنبال تضعیف این کتاب آسمانی و انسانی خواندن آیات آن هستند اما از این اصل غافلند که اگر قرآن کلام خدا نبود، نمی‌توانست وسیله هدایت و سند عزت مسلمانان باشد.

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد: اگر مسلمانان به آیات الهی متوسل شده و سیره رسول خدا را سرمشق زندگی شخصی و اجتماعی خویش قرار دهند به سعادت و پیشرفت و توسعه همه‌جانبه دست خواهند یافت.

نعیم‌آبادی با اشاره به قرارگیری در هفته وحدت و میلاد رسول اکرم(ص) بیان کرد: دشمنان همواره از وحدت شیعه و سنی هراسناک‌ بوده‌اند به گونه ای در گذشته مشاهده کردیم که با توطئه و حیله تلاش می کنند میان کشورهای اسلامی تفرقه بیفکنند و میان انها نزاع و درگیری ایجاد کنند.

وی با اشاره به آزاد سازی حلب افزود: پیروزی‌های جبهه مقاومت در غلبه بر تروریست‌های تکفیری در جبهه حلب یک دستاورد بزرگ برای جبهه مقاومت  است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان یادآور شد:  کشوری مانند قطر که ۵ سال حمایت مالی و تسلیحاتی از تروریست‌های تکفیری کرده است، عزای عمومی اعلام کرده و شاهد دست و پا زدن‌های جبهه استکبار برای نجات دادن تروریست‌ها هستیم اما به لطف خداوند، تروریست‌ها به پایان راه رسیده‌اند.

نعیم آبادی با اشاره به روز حمل و نقل در ۲۶ آذرماه و سالروز لبیک تاریخی رانندگان و کامیون‌داران کشورمان به پیام امام خمینی (ره) در تخلیه بار از بنادر کشورمان اظهار کرد: رانندگان و مدیران شرکت‌های حمل و نقلی روحیه انقلابی را با جدیت تداوم دهند و دولت نیز موظف است که شرایط آسان حمل بار و کالا را در کشور بخصوص برای رانندگان فراهم کند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه رانندگان در شرایط آب و هوایی مختلف و دور از خانه و خانواده برای کسب روزی حلال تلاش می کنند، مسئولیت مهم و سختی بر دوش جامعه حمل و نقل کشور قرار دارد که تاکنون این مسئولیت به خوبی انجام شده است.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به اختلاف میان شرکت کشتی‌سازی و شرکت کشتی‌رانی در هفته‌های اخیر گفت:  استاندار هرمزگان با دعوت از مدیران این دو مجموعه نسبت به حل اختلاف و رفع مشکل پیش آمده اقدام کند.

نعیم آبادی با اشاره به سالروز شهادت دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: دشمنان تلاش زیادی کرده‌اند تا بین حوزه و دانشگاه اختلاف ایجاد کنند اما این شهید بزرگوار و دیگر علما و اندیشمندان و اساتید انقلابی و هوشیار در تبعیت از امام خمینی(ره) مانع از توطئه دشمنان شدند و اکنون حوزه و دانشگاه در خدمت به ملت ایران در مسیر انقلاب قرار دارند.

 

 ارتش جهانی اسلام در آینده قدرت بلامنازع منطقه خواهد شد

حجت الاسلام حسن علیدادی در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمامی امور زندگی با تبریک هفته وحدت و میلاد مسعود پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: پیامبر اسلام آینه تمام نمای انسانیت و مظهر تکامل اسنان و انسانیت است.

وی امام جعفر صادق(ع) را چهره تابناک توسعه فقه و فقاهت دانست و افزود: امام صادق(ع) در علوم مختلف شاگردان بسیاری تربیت کرده و فقه و فقاهت را به معنای واقعی کلمه توسعه داده و باور فرمود که مذهب تشیع به این مناسبت به مذهب جعفری شناخته می شود.

خطیب جمعه کیش با اشاره به اینکه به مناسبت ولادت رسول گرامی اسلام این هفته به نام هفته وحدت خوانده می شود تا تمامی مسلمانان جهان حول محور پیامبر عظیم الشان اسلام متحد شده و اختلافات را کنار بگذارند و به دشمن مشترک توجه کنند، اظهار کرد: پیامبر با پیش بینی آینده جهان اسلام از روزی سخن گفته بودند که در آن دشمنان به گرگ هایی تشبیه شده اند مسلمانان حمله ور می شوند.

وی ادامه داد: به فرموده پیامبر گرامی اسلام علت حضور این گرگ ها در جامعه اسلامی تفرقه ای است که در میان مسلمانان می افتد و افرادی به نام اسلام به اسلام ناب محمدی ضربه می زنند.

امام جمعه کیش تصریح کرد: هفته وحدت مخالفت با همه تفرقه هاست و ما باید هفته وحدت را جدی گرفته و همه برادران اهل تشیع و اهل تسننن در کنار هم قرار گرفته و همه در کنار هم این وحدت را گرامی داشته و به آن ارج بنهند.

وی با اشاره به اینکه  هرچه داریم از وحدت است تاکید کرد: راه پیشرفت جامعه اسلامی همین وحدت است.

خطیب جمعه کیش با تسلیت شهادت آیت الله مفتح بر وحدت میان حوزه و دانشگاه تاکید کرد و افزود: وحدت حوزه و دانشگاه یعنی وحدت در هدف، باید هر کس در جایگاه خود درست عمل کند. یعنی روحانی و دانشجو با هم افزایی و قرار دادن تمام توان خود در کنار هم به مردم خدمت کرده و کشور را توسعه دهند.

وی با یادآوری اینکه اعتماد برخی به غربی ها جواب منفی برای آن ها در پی داشت اظهار کرد: دیدید که برجام نقض شد و رئیس جمهور آمریکا با کنار کشیدن خود از این قضیه فرصت تصویب قانونی تحریم های دوباره را فراهم کرد؟

حجت الاسلام علیدادی با اشاره به اینکه زمانی که در یک مجلس از ۴۲۰ نفر ۴۱۹ نفر بر تمدید دوباره تحریم ها رای می دهند ساده اندیشی است که به آن ها اعتماد کنیم.

وی تاکید کرد: هر زمان به آمریکایی ها اعتماد کردیم آسیب دیدیم؛ اعتماد به آمریکایی ها کودتای ۲۸ مرداد را به دنبال داشت؛ اعتماد به آن ها همواره برای ما بدعهدی و عهد شکنی به همراه داشت.

امام جمعه کیش با اشاره به اتحاد دولتمردان در مقابل عهد شکنی آمریکا ابراز کرد: چرا اکنون که دولتمردان ما متحد هستند حواسمان جمع نمی شود؟ توقع ملت شهید پرور ایران که با وجود گستاخی دولت انگلیس که دیگر یک امپراطوری نیست و تبدیل به یک جزیره در منطقه شده و با توجه به رزمایش موفق و قدرتمند جوانان ایرانی که در مقابل آمریکا و انگلیس ایستاده اند پاسخ قاطع به بدعهدی و عهد شکنی آمریکا است.

وی با بیان اینکه ما وارثان امام حسین (ع) و شهدای کربلا و وارثان شهید همت ها و کاظمی ها و صدها شهید در ۸ سال دفاع مقدس هستیم آزاد سازی حلب را مانند آزادی خرمشهر موقعیتی استثنایی خواند که سرنوشت جنگ را به نفع رزمندگان سوریه تغییر خواهد داد.

خطیب جمعه کیش تصریح کرد: آزادی حلب کلید آزادی تمام سوریه و شکست ارتجاع  و کلید شکست آمریکا، آل سعود و دیگر دشمنان اسلام در منطقه است.

وی با اظهار امیدواری از آزادی موصل در آینده ای نزدیک گفت: آزادی حلب، موصل و خرمشهر پیام قویتر شدن جبهه اسلام را برای مسلمانان به همراه دارد.

حجت الاسلام علیدادی با یادآوری حمله عراق به ایران گفت: عراق زمانی به ایران حمله کرد که ما آمادگی دفاع از کشور را نداشتیم. نیروی ساماندهی شده، سپاه و بسیج نداشتیم اما نتیجه دلاورمردیهای جوانان ایرانی در ۸ سال دفاع مقدس برای ایران تشکیل ارتش و کشوری قدرتمند بود که امروز با اقتدار تمام سربازان آمریکایی را دستگیر کرده و با افتخار و اقتدار در مقابل استکبار می ایستند.

وی تصریح کرد: مطمئن باشید که سوریه و عراق و یمن آینده نیز همین است. دشمن امروز با بی عقلی خود شرایط را برای تشکیل ارتش قدرتمند اسلام در جهان فراهم کرده است و در آینده ای نزدیک ارتش جهان اسلام تبدیل به قدرتی بلامنازع در منطقه خواهد شد.

امام جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به اینکه هوی پرستی نقطه مقابل حق است، اظهار کرد: کسی که فریب هوی و هوس را می خورد از عدالت فاصله می گیرد.

وی با اشاره به روایتی از امام علی (ع) گفت: ظلم، رانت خواری و حقیر پنداشتن مردم سه چیزی است که مانع عدالت می شود.

حجت الاسلام علیدادی با اشاره به اینکه ویژه خواری ضد عدالت است تاکید کرد: کسانی که بستر نفوذ، رانت و ویژه خواری را فراهم می آورند ضد عدالت هستند.

وی تصریح کرد: عدالت به خصوص عدالت اجتماعی بستر گشایش در جامعه را فراهم می کند و از واجب ترین واجبات برای جامعه است و هر مسئولی برای کسب محبوبیت میان مردم باید عادل باشد.

خطیب جمعه کیش تاکید کرد: کسانی که به دنبال خشنودی خواص باشند علاوه بر اینکه عدالت اجتماعی را نقض کرده اند در روزهای سخت از حمایت آنان برخوردار نخواهند بود و تنها خواهند ماند.

وی با بیان اینکه مردم در روزهای سخت کنار دولت هستند نه ویژه خواران تاکید کرد: مردم ستون های استوار جامعه هستند که در صحنه های سخت می ایستند و در صف اول جنگ و شهادت حاضر هستند و با تمام وجود از کشور دفاع می کنند.

 وحدت جامعه مسلمانان خار چشم دشمنان اسلام است

حجت الاسلام میرزایی، ‎امام جمعه شهرستان در خطبه های این هفته نمازجمعه شهرستان با دعوت مردم به تقوای الهی و تبریک ایام ولادت پیامبر اکرم(ص)و امام صادق(ع)با اشاره به مقام معنوی پیامبر اسلام (ص)گفت:‎جز خداوند و امامان معصوم دستیابی به عمق مقام معنوی پیامبر(ص) برای کسی میسر نیست.

‎حجت الاسلام میرزایی با اشاره به دیدار دبیر کل جهاد اسلامی و رئیس جمهور اندوزی با رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند: ‎عامل اصلی مشکلات فراوان منطقه،مستکبر اعظم و شیطان اکبر یعنی آمریکا است و شیطان های کوچک منطقه در ایجاد بحران های موجود دخالت دارند که هدف همه آنها این است که مسأله فلسطین از یاد ملت ها برود ، یادآور شد: ‎به جرات می شود گفت در طول این ۶ سال که جریان های تند تروریستی در منطقه مستولی شدند ، اسرائیل درامنیتی بی سابقه قرار گرفته و مسأله فلسطین به حاشیه رفت و این همان چیزی بود که آمریکا می خواست.

‎امام جمعه شهرستان با یادآوری کلام امام خامنه‌ای در نابودی رژیم صهیونیستی به شرط مقاومت و اتحاد گفت: ‎حقیقت مقاومت در آزاد سازی حلب دیده شد و تأسف به حال مدعیان مبارزه با تروریسم که الان حامی درجه یک آنها شدند و مرتب به سوریه فشار می آورند.

‎وی به دیدار اعضای تحالف ملی شیعیان عراق با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد وافزود: ‎ایشان همواره بر عدم اعتماد به آمریکا تذکر می دادند و فرمودند هر گاه در ایران به آمریکا اعتماد شد ضرر کردیم.

‎حجت الاسلام میرزایی با اشاره به دیپلماسی منفعلانه در مقابل آمریکا یادآور شد:‎خیانت آمریکا در برجام بر همگان روشن شد و چیزی جز ضرر عاید ملت نکردید.
‎وی با اشاره به مراسم جشن تکلیف دانش آموزان در محضر رهبر معظم انقلاب و تأکید ایشان به نماز و قرائت قرآن برای ارتباط با خدا اظهار کرد:‎ همه مردم، مسئولان، آموزش و پرورش و دانشگاه ها باید دغدغه نماز را ایجاد کنند و بی تفاوت نباشند.
‎امام جمعه پارسیان با اشاره به دیدار اعضای ستاد بزرگداشت چهار هزار شهید استان گلستان با رهبر انقلاب که فرمودند ‎اگر این شهادتها و فداکاری ها نبود این نظام باقی نمی ماند تصریح کرد:‎ باید در عمل پاسداشت خون شهدا باشیم و بدانیم آنها شاهد و ناظر اعمال ما هستند.

‎حجت الاسلام میرزایی از برگزاری جلسات وحدت در این هفته تشکر و یادآور شد: ‎وحدت جامعه مسلمانان خار چشم دشمنان اسلام است.
‎وی با تأکید بر رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی گفت:‎ هزینه های زیادی در حوادث رانندگی بر خانواده ها و نظام متحمل می شود ، لذا همه مردم باید مراقب رفتار رانندگی خود باشند و با پلیس همکاری کنند.

‎امام جمعه پارسیان درپایان با تبریک هفته راهداری خاطرنشان کرد:‎راهداران برای حفظ شریان حیاتی کشور یعنی جاده ها شبانه روز آماده و سربازان خط مقدم جاده هستند.

 

اخلاق وگفتارنیک ازنشانه های جامعه اسلامی است

 

شیخ احمد خنجی، امام جمعه اهل سنت شهرپارسیان در خطبه های این هفته با تبریک میلاد حضرت محمد(ص)وهفته وحدت گفت: سیما واخلاق پیامبرگرامی اسلام در قرآت به تحریر درآمده واز بزرگواری ومنش و پیشرفت های زیاد اسلام در اندک زمان سخن به میان آمده است.

شیخ احمد خنجی با اشاره به آیه ۱۵۹ سوره آل عمران اظهار کرد:ا خلاق وگفتار نیک نشانه هایی از جامعه اسلامی است که در آن جامعه محوریت می باشد.

امام جمعه اهل سنت پارسیان به الطاف خداوند متعال در قبال حضرت محمد(ص)اشاره کرد و افزود: سعه صدر و مهربانی رسول الله(ص) باعث شد که عرب بادیه نشین، از گوشه وکنار بادیه به گرد و محور پیامبر گرامی اسلام قرارگیرند ودین وزندگی را با محوریت حضرت محمد(ص)آغاز کنند.

وی تصریح کرد: پیامبر اسلام با مهربانی و تواضع خود قوم خشن عرب را دورخود جمع کرد و توانست ظلم را به عدالت وخشونت را رحمت تبدیل نمایند که خود یکی از شیوه های پیشبرد رسالت انبیای الهی است.

شیخ احمدخنجی با اشاره به حدیثی از صحابه پیامبر اسلام گفت: صحابه پیامبر می گوید که به مدت ۱۰ سال در خانه پیامبر اسلام خدمت می کردم که یک بار پیش نیامد که سخنی از پیامبر بشنوم که مرا ناراحت کند.

امام جمعه اهل سنت پارسیان در پایان خاطرنشان کرد: ماه ربع الاول را ماهی دانست که بتوانیم پیامبر گرانی اسلام را معرفی کنیم ومراحل زنگی آن بزرگوار را مطالعه کنیم.

 

 مقاومت مردم باعث خاموشی موتور استکبار جهانی در حلب شد

حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به توصیه ای از حضرت امام علی (ع) نسبت به فرزندان خود اظهار کرد: ای فرزندانم بدانید که دنیا یک دریای عمیقی است و خیلی ها در این دنیا غرق و محو پست و مقام شده اند و آخرت خود را فراموش کرده اند و از همه گذشته تا به این پست و جایگاه برسند ،کشتی نجات از غرق شدن در این دریای عمیق تقوا است.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات بسیار زیاد کشاورزان در حوزه خرید و فروش محصولات خود افزود: چندین سال است که همه کشاورزان با چنین مشکلاتی روبه رو هستند و هیچ تدبیری هم در این باره از طرف دولت شکل نگرفته است

امام جمعه رودان تصریح کرد:منطقه رودان از نظر زمین حاصلخیز و آب خوبی که الحمدالله دارد قطب کشاورزی استان هرمزگان محسوب می شودو کشاورزانی که در این منطقه فعالیت می کنند بسیار ضعیف هستند و اگر محصولات تولیدی روی دستشان بماند زیان و آسیب های فراوانی می بینند که باید دولت برای رفع ریشه ای این مشکل تدبیری کند تا از این بحران رهایی یابند.

حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد در ادامه با اشاره به آزاد سازی شهر حلب عنوان کرد: وحدت و مقاومت مردم باعث شد که موتور صهیونیست و استکبار جهانی در حلب خاموش و این شهر تاریخی و استراتژیک آزاد شود.ودر واقع آزاد سازی حلب همان وعده الهی بود که در مقابل دشمنان و ظالمان ایستادگی کنید که پیروزی با شماست و این هدیه از طرف خداوند متعال در ایام میلاد حضرت محمد (ص) برای امت مسلمان بود.

وی با بیان اینکه اگر جهل و سطحی نگری در کنار هم قرار گیرند همه چیز را نابود و دنیای اسلام را از بین می برد یادآور شد:رژیم صهیونیستی از جهل و سطحی نگری برخی از مردم مسلمان بر علیه اسلام استفاده می کند و امروز تکفیری ها و داعش را در مقابل اسلام قرار داده است تا به اسلام ضربه بزنند .

تاج زاد در پایان با اشاره به ۲۷ آذر روز پیوند حوزه و دانشگاه و گرامی داشت یاد و خاطره آیت الله دکتر مفتح خاطر نشان کرد:ازاین روزمی توان به عنوان روزوحدت حوزه و دانشگاه یادکرد و همچنین یک سنبل برای تحقق اهداف فرهنگی توسط این دو قشر در جامعه باشد .

 

جمعیت شیعه باید متناسب با تنظیم خانواده افزایش یابد

،حجت الاسلام والمسلمین میرزا حسین معتمدی فر در خطبه های نماز جمعه بیست و ششم آذرماه در جمع باشکوه نمازگزاران مینابی گفت: خانواده ها باید فرزندان خود را به امر ازدواج تشویق کنند و مسئولین باید موانع و مشکلات پیش روی جوانان در امر ازدواج مرتفع سازند.

خطیب جمعه شهرستان میناب افزود: تک فرزندی یک مشکل اساسی در جامعه بعد از امر ازدواج است که متاسفانه خانواده های زیادی به خیال کنترل خانواده در جامعه اقدام می کنند.

معتمدی فر اظهار داشت: مسئولین و مردم بایددر تنظیم خانواده نقش ایفا کنند و تنها تک فرزندی کنترل خانواده محسوب نمی شود و شیعه باید در منطقه پررونق و با جمعیت حداکثری ظاهر شود.

وی در ادامه اظهار فقر توسط برخی افراد در جامعه را یکی از مسائل مزمن و مغایر با دستورات دین برشمرد و گفت: اظهار ندامت  و فقر توسط افراد با وجود اعطای نعمات الهی  یک مسئله جدی است که امروزه در جامعه اسلامی رسوخ کرده است.

معتمدی فر تصریح کرد: افرادی در جامعه هستند که خداوند نعمات زیادی برای آنان ارزانی داشته ولی دائم اظهار فقر و نداری از خود بروز می دهند درصورتی که انسان باید نعمات الهی را در بین مردم نشر دهد و متناسب با دستورات دین در یک مسیر مشخص حرکت کند.

خطیب جمعه میناب با اشاره به سالروز تولد حضرت محمد(ص) و هفته وحدت افزود: مسلمانان باید با اتحاد و وحدت همدیگر همانگونه که دشمن را در جنگ تحمیلی به زانو در آوردند در این برهه از زمان نیز متناسب با اهداف دشمن در مقابل هجمه های دشمنان برای پاسداری از انقلاب اسلامی در یک صف واحد حرکت کنند و از اختلافات دوری بجویند.

امام جمعه میناب ابراز کرد: فاصله گرفتن مسلمانان از روح اسلام،بی کفایت حاکمان،فاصله گرفتناز معلمان واقعی، فاصله طبقاتی، هجوم استعمار، خودباختگی در مقابل پیشرفت های غرب و اختلافات باعث شده تا دین در برهه از تاریخ فراز و نشیب هایی را طی کند.

وی همه مسلمانان را دعوت به وحدت در مقابل دشمنان اسلام نمود و گفت: با درایت ولی امر مسلمین و اتحاد مسلمانان هیچ احدی نمی تواند صفوف مسلمانان را بشکند و مسئولین بایدبرای نوشتن منشور وحدت در جامعه اسلامی اقدام کنند.

 

شبکه گازرسانی نیاز امروز شهرستان بندرلنگه است

آیت‌الله سید محمدجوادرکنی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: دشمنان در فضای مجازی برای اشکال وارد کردن و شبهات به مکتب اهل بیت(ع) ورود پیدا کرده‌اند و ما نیز باید علیه آن‌ها هجمه داشته باشیم و با علم پاسخگوی آنها در این فضا باشیم.

وی با اشاره و تبریک به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) و میلاد امام جعفرصادق(ع) و هفته وحدت، اضافه کرد: خداوند متعال به مسلمانان دستور داده که از پیامبر گرامی اسلام تبعیت کنند و وحدت داشته باشند و همچنین رهبر انقلاب در خصوص وحدت فرمودند، اهانت به شیعه و سنی به یکدیگر حرام شرعی و عبور از خط قرمزهای نظام است.

امام جمعه بندرلنگه با اشاره به اینکه برخی در جامعه مطرح می‌کنند تا کی این دشمنی ادامه دارد و تا کی بگوییم مرگ بر آمریکا، اضافه کرد: تا مادامی که دشمنی آمریکا و جنایات آنها علیه مسلمانان وجود دارد و همانطور که در مسأله برجام تخلفات از سوی آمریکا دیده شد و همه مسؤولان بر این امر که نقص برجام صورت گرفته متفق‌القول بودند.

آیت‌الله رکنی با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با دانش‌آموزان در جشن تکلیف، تصریح کرد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار با تأکید بر اهمیت علم‌اندوزی و خودسازی به‌عنوان شرط دستیابی به فردایی بهتر، افزودند، عزیزان من، فردای این کشور متعلق به شماست و شما اداره‌کنندگان این کشور و تاریخ آن خواهید بود، بنابراین با استفاده از فرصتها، خود را برای آن روز آماده کنید.

وی با تبریک به مناسبت آزادی حلب و مقاومت شجاعانه مردم سوریه و مقاومت در حلب، خاطرنشان کرد: این پیروزی در حلب درس دیگری است که با مقاومت می‌شود به پیروزی رسید با سازش و دل بستن و مذاکره نمی‌توان به تنهایی به پیروزی رسید همه قدرت‌ها آمده بودند که در حلب به پیروزی برسند و حتی با مذاکره هم کاری از پیش نبردند و شکست خوردند و ایران نشان داد که قدرت در مذاکره است.

امام جمعه بندرلنگه با اشاره به تاکید دکتر روحانی ریاست محترم جمهور مبنی برگازرسانی به تمام نقاط کشور تا پایان سال، گفت: پس این گازرسانی کی شامل حال بندرلنگه می‌شود و تاکنون هیچ اقداماتی برای گازرسانی به این شهرستان صورت نگرفته است از مسؤولین خواستاریم این موضوع را هر چه سریعتر پیگیری کنند.

علم وایمان دو بال برای سعادت فردی و اجتماعی است

حجت الاسلام والمسلمین عباس کثیر امام جمعه بندرچارک ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ضمن بیان حدیثی ازامام صادق( ع) که میفرمایند در عبادت و طاعت خود همواره بر این حال باشید که خداوند تبارک وتعالی را مشاهده می کنید و در برابر او به عبادت ایستاده اید و اگر آن را نمی بینی بدانی که خداوند بر تو شاهد و ناظر است و تو را میبیند.

وی ولادت با سعادت پیامبر رحمت و نور و مهربانی صلی الله علیه وآله وسلم و فرزند بزرگوارشان امام صادق ع تبریک وتهنیت عرض کرد و افزود: خداوند تبارک وتعالی به حق رسول و اهل بیت ایشان رحمت ونعمت خود را بر بندگانش نازل فرماید و شر، اشرار  و کفار را به خودشان بازگرداند وچشمان مسلمانان را به دیدن جمال امام زمان عج منورگرداند و درفرج ایشان تعجیل نماید.

امام جمعه بندرچارک وجود پیامبر (ص) را وجود رحمت‘وحدت وبرادری دانست و اضافه کرد: باید از این نعمت جهت وحدت و برادری استفاده کرد، همانگونه که قرآن می فرماید مسلمانان بین خود همواره مهربان و برادرند و نسبت به کفار و مشرکین أشداءو سختگیرهستند.

وی ادامه داد: امامتأسفانه این مورد بواسطه حیله ها و نیرنگ های غرب‘ و یهود تغییرکرده و مسلمانان ساده لوح و فریب خورده ودست نشانده را به جان هم انداخته و در تحقق اهداف آنها گام برمیدارند و اینان در برابر دیگر مسلمانان أشداء وسختگیر و دشمن شدند و دست به جنایت و قتل وغارت می زنند.

خطیب جمعه بندرچارک درادامه تصریح کرد: در حال حاضر عالمان جهان و دلسوز وظیفه بزرگی به عهده دارند تا امت پیامبرص را دوباره درکنار هم جمع کنند و بر علیه دشمن واحد‘متحد و هم صدا کنند و جلوی این انشقاق بزرگ رابگیرند.

امام جمعه شهربندر چارک در ادامه خطبه ها گفت: تمام گرفتاری اخلاقی و معاشرتی‘یا عبادی ما از این نگاه و اعتقاد سرچشمه می گیرد‘سعادت دنیوی و اخروی ما از اینجا نشأت می گیرد‘اگرانسان ناظر بودن خداوند را معتقد شد و از خداوند ترسید از خود  مواظبت خواهدکردکه کاری انجام ندهدکه مورد پسندخداوند تبارک وتعالی نباشد و گرفتارعذاب بشود‘چه این کارعبادی وحق الله باشد وچه این کار از لحاظ معاشرت وحق الناس باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مسئله وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و گفت: علم وایمان دو بال برای  سعادت فردی و اجتماعی است‘ علم بدون ایمان کامل نیست و ممکن است انسان ازاین علم برضد بشریت همانند حال حاضر بکار بگیرد ‘و از طرف دیگر ایمان بدون علم هم ناقص است‘این دوبال است که هم دنیا رامی سازد وهم آخرت را.

حجت الاسلام کثیر در پایان خاطر نشان کرد: درحال حاضرمسلمانان بایدآگاه ومتحد باشندو بدانندکه دشمن مشترکی دارند و باید در مقابل دشمن صف آرایی بکنند‘نه درمقابل هم ودشمن همدیگر بشوند و بزرگان و علمای کشورمان و در رأس آنها رهبرعزیزمان بارها بر و حدت امت اسلامی وکشورهای اسلامی تاکیدکرده اند‘ واهانت به مقدسات برادران اهل سنت راحرام دانسته اند.

 رزمایش اخیر ارتش قدرت نظامی ما را به جهانیان نشان داد

حجت الاسلام مختاری امام جمعه حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک هفته وحدت اظهار کرد: همه انبیا الهی به وحدت توصیه می کردند و ملتهایی که با اتحاد در مقابل دشمنان ایستادن موفق شدند و این مقاومت و ایستادگی وعده خداوند متعال است که همه مسلمانان با وحدت کلمه در مقابل دشمن بایستند و ظالمان را نابود سازند خداوند به آنهاوعده موفقیت و پیروزی را می دهد.

حجت الاسلام مختاری افزود: اگر روزی جامعه اسلامی تفرقه را کنار بگذارند آن روز خداوند آنها را پیروز و از مشکلات نجات خواهد داد و خداوند همیشه مسلمانان را به دوری از تفرقه و اطاعت از دستورات او دعوت کرده است و وحدت یکی از ضروریات جامعه اسلامی است.

 وی بیان کرد: باید حوزه و دانشگاه مجلس، دولت و تمام قوای یک کشور مثل اعضای یک بدن با هم وحدت داشته و در یک مسیر گام بردارند.

حجت الاسلام مختاری از سیره پیامبر به امانت داری اشاره کرد و افزود: علمای دینی و مبلغین باید با مطالعه زندگی پیامبر اکرم (ص)سیره پیامبر را به درستی به مردم تبعیین کنند.

مختاری اعتماد به خدا را یکی دیگر از سیره و سنت پیامبر عنوان کرد و افزود: اگر امروز به دنیای اطرافمان نگاه کنیم می بینیم که ملتهایی که به وعده های خداوند اعتماد کردند و در مقابل کفر ایستادگی کردند موفق شدند همین ایران اسلامی که با تکیه بر قدرت خداوند انقلاب کردیم و در جنگ و حتی سازندگی بعد از جنگ نیز پیروز شدیم و کشور عراق و ایستادگی مردم در مقابل داعش و پیروزی حلب سوریه که انجا جولانگاه اسرائیل و آمریکا و تمام پول های نفت عربستان در انجا صرف کفار برای نابودی مسلمانان می شد ولی امروز با مقاومت مردم و نیروهای نظامی این جولانگاه استکبار به دست خود مردم حلب افتاد و امروز مردم حلب پاداش استقامت خود را گرفتند و اینها همه حاصل اعتماد به خداوند متعال است.

امام جمعه حاجی آباد در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه آمریکا و اسرائیل سالهاست که به دنبال ایجاد یک خاورمیانه جدید هستند؛ گفت: این خاورمیانه جدید شکل گرفت نه با قدرت امریکا و اسرائیل بلکه با مدریت کشور ایران این خاور میانه شکل گرفت و خواسته امریکا و اسرائیل برآورده نشد و ایران اسلامی با متحد کردن کشورهای اسلامی این خاورمیانه جدید شکل گرفت.

حجت الاسلام مختاری در ادامه از دستگاه دیپلماسی کشور خواست از این به بعد هر گاه خواستید در خصوص کشور ایران اسلامی صحبت کنید بدانید شما نماینده یک کشور عزتمند هستید که یک تاریخ عزت را پشت سر گذاشته است و شما نباید گول لبخند دشمن را بخوریدو دشمنی که با ما سرمیز مذاکره می نشیند برای امتیاز دادن به ما نیامده است بلکه برای گرفتن امتیاز و ضربه فنی کردن ما آمده است.

وی تصریح کرد: پیامبر در مذاکره با دشمن همیشه با احتیاط عمل می کردند و ریز مذاکرات را به دقت بررسی می کردند مبادا حق مردم ضایع شود و شما هم با یک ملت هشتاد میلیونی طرف هستید باید بدانید که اگر دشمن خلف وعده کرد شما هم مقابله به مثل کنید و فعالیت های خود را از سر بگیرد.

مختاری قدرت نمایی را یکی دیگر از سنت پیامبر معرفی کرد و افزود: ما باید قدرت نظامی خود را به دشمن نشان دهیم و همین رزمایش اخیر ارتش که قدرت نظامی ما را به جهانیان نشان داد.

هفته وحدت، نمود همدلی بین تشیع و تسنن است

حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن توصیه به تقوای الهی، به بیان ابعاد شخصیتی پیامبر اسلام از دیدگاه احادیث اهل بیت پرداخت و افزود: پیامبر به عنوان مخلوقی است که در بین تمام انسانها بی نظیر است و پیامبر دارای عصمت کبری است که این نشانگر عظمت پیامبر اسلام است.

وی با اشاره به ولادت امام جعفر صادق (ع) ششمین امام شیعیان افزود: در زمانی که امام می زیسته است انحرافات سیاسی، حکومتی و انحرافات اعتقادی و فکری بسیاری در توده های مسلمانان بوجود آمده بود که امام با ایجاد دانشگاه علمی ۴ هزار نفری سعی در مقابله با آنها داشته است و هدف امام صادق(ع) نیز ایجاد پایگاه تبلیغی برای دفاع از دین پیامبر و همچنین به چالش کشاندن حاکمان جور زمان بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین قائدی ضمن خوب ارزیابی کردن برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی در طول هفته وحدت افزود: در هفته وحدت در روستاهای کوخرد، کنچی، چاه بنارد و همچنین شهر بستک با محوریت سادات منطقه، برنامه های فرهنگی خوبی اجرا شده است که حضور پرشور اهل تشیع و تسنن در این برنامه ها، نمودی از وحدت و همدلی در شهرستان را به نمایش گذاشته است.

وی افزود: تبعیضی بین اهل تشیع و تسنن در کشور وجود ندارد و تمامی قوانین و مقررات از جمله قانون اساسی برای همه برابر است که این از افتخارات نظام و انقلاب است.

امام جمعه شهرستان بستک با اشاره به سالروز وحدت حوزه و دانشگاه افزود: وحدت حوزه و دانشگاه راهبرد حضرت امام خمینی (ره) برای تحقق اسلام ناب محمدی بوده است که بدون این وحدت، انقلاب کم فروغ است و امروز جدایی حوزه و دانشگاه از آرزوهای دشمنان می باشد.

وی با اشاره به تمدید قانون ISA در آمریکا که طبق این قانون تحریم ها علیه ایران، ۱۰ سال دیگر تمدید می شود را نقض مسلم برجام دانست و افزود: دولت باید به آن پاسخ مناسب دهد که البته رئیس جمهور دستورات لازم را به رئیس سازمان انرژی اتمی صادر نموده است.

حجت الاسلام و المسلمین قائدی به نشست همکاری شورای خلیج فارس و استمرار توطئه ایران هراسی اشاره کرد و افزود: مشکل، همسایگان ناباب و نارفیق ما هستند که به دنبال وارونه جلوه دادن حقیقت اند که نمونه آن نیز محکوم کردن ایران به بهانه سیاسی نمودن حج است این در حالی است که دولت سعودی با بی تدبیری خود ۸ هزار انسان بی گناه را به خاک و خون کشید و حتی حاضر به عذر خواهی از دولت های اسلامی نشد.

امام جمعه شهرستان بستک در پایان به آزادسازی شهر حلب از دست گروه های تکفیری اشاره کرد و افزود: این پیروزی دو دستاورد بزرگ داشت که یکی تقویت جبهه مقاومت در برابر گروه های تکفیری و دیگری شکست طرح وهابی، تکفیری عربستان است.

 

انتهای پیام/ت

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff